Szerző Téma: Autoimmun-"gyógyithatatlan" betegségek  (Olvasták 4631 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

csubi

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Autoimmun-"gyógyithatatlan" betegségek
« Dátum: 2011. Február 24. - 06:58:50 »
Mivel a kereső nem adta ki -

Autoimmun  betegségekről  is  kellene támát inditani

Sajnos sokan "beveszik" a modern orvostudomány állitását miszerint gyógyithatatlan betegség -nekik biztos hogy az !!

 nem beszélve a páciens mérgezéséről /steroid / és egyébb remek mérgekkel probálják elnyomni a tüneteket -


De akikben megvan az Ősbizalom -és egy kicsit "paraszti ésszel" tud gondolkodni az kikerülhet az ördögi körből -
Tapasztalataim szerint az a beteg aki ezt el is hiszi  és beletörödik  + mástól várja a gyógyulását -de saját maga semit sem tesz a helyzetének jobbá tételéhez -

ezt nemsokára bebizonyitjuk egy esettanulmánnyal  hogy ez nem igy van !!  Sőt maguk az orvosok teszik gyógyithatatlanná -és ha a páciens ebbe beleéli magát   sajnos elöbb utobb tolószékben végzi /bocsi de ez az igazság/
egy fiatal lány fogja leirni  a saját esetét -megdöbbentő tanulságos - sokakat remélem elgondolkodtat az esete  :o

 


csubi

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Autoimmun-"gyógyithatatlan" betegségek
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 25. - 06:11:23 »
Sikerült beszélnem a lánnyal és megigérte irni fog egy kis összefoglalót az elmúlt 5 évéről -amiota autoimmun betegséget állapitottak meg nála ...
egy kis izelitő  a történetből :

 "Nem tudtam járni, fésülködni, alapvető hétköznapi dolgok lehetetlenné váltak. .."

.."..kaptam persze sok sok "gyógyszert" közel 30 kilót híztam a szteroidtól. (nagyon figyeltem arra hogy mit eszek, mégis meghíztam) a maradék önbizalmam is odalett. "

." Orvosok nem bíztattak semmi jóval. Tanuljak meg együtt élni vele, és barátkozzam a tolószékkel. Ezt így ki merték jelenteni....."


 ".. mindig stresszeltem, nagyon kishitű voltam, és kicsi volt az önbizalmam".


Kicsit durva a történet -de nagyon jól átfogja adni a mai valóságot -  sajnos  ez a hivatalos protokol eljárás ,  ha beletörödik a beteg -és el is hiszi magáról hogy gyógyithatatlan akkor elöbb utobb bizony tolószékbe kényszerűl !
Ennek a lánynak a története is bizonyitja  hogy ha valaki elhiszi azt amit az orvosok mondanak neki , akkor ebből a betegségből  nemhogy javulást nem ér el ,de örüljön ha nem mérgezik szét /rólla irtam már a régi forumon -májértékei mérgezési szinten voltak már -/steroid egyik remek mellékhatása ..../
még idejében leállt vele  ;)

Remélem olvasni fogják majd olyanok is akik eddig elhitték azt hogy ez a betegség gyógyithatatlan  - attól még hogy ezt  kimerik jelenteni  és bizonygatják ilyen olyan tanulmányokkal  az "igazukat" egyátalán nem kell elhinni -
csak kis részei az "egésznek" 


járják körbe a saját esetüket - és befogják látni ,az ok- okozati összefüggéseket  ,valamint hasonlitsák össze a medicinában leirtakkal  ;)  az adott betegségek-tünetekhez  kapcsolódó topicokban  ....

"Egy betegség valódi okai azonban a belső okok, vagyis a lélektani okok. Szókratész azt mondta: „…amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni éppen úgy a testet sem a lélek nélkül. Hiszen éppen ez az oka annak, hogy a görög orvosok nem értenek sok betegséghez, mert az egészet, amire a legjobban kellene ügyelniük elhanyagolják; pedig ha az egész van rosszul, lehetetlen hogy a rész egészséges legyen. Mert szerinte minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ” (vagy “A MEGFONTOLTSÁGRÓL” § 156e) PLATÓN"


csubi







Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Autoimmun-"gyógyithatatlan" betegségek
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 26. - 19:53:59 »
Szia, Csubi, az uveitis és s choripretineális gyulladás is auto-immun betegségnek van beállitva, főleg, ha nem lelik az okot, ( az un. gócot).. A multkorjában küldtem neked priviben azt az anyagot, amit egy ismerősöm tett fel a netre,  a saját keserves tapasztalatairól, a steroidos kezelés  kapcsán. No, mit ad isten? Az illető ismét megbetegedett retinagyulladásban. Mi volt az első? A protokol szerint: Medrol-kezelés...
Hogy magas lett a vérnyomása, a feje akkora lett, mint a Szélkötő Kalamónának, ( nem mert kimenni az utcára ), az  kit érdekelt?.... A kezeléssel minden esetre lenyomták a tünetet.. Az illető rettenetesen félti a látását, s igy meg se próbált szembeszállni az"itélettel".
--- én megpróbáltam, de a körülmények foglyaként eredménytelenül.
 Hogy nem lett komolyabb bajom, azt szerintem a meditációnak, s a napi gyakorlásnak köszönhetem.Hogy lenyomták a gyulladást a szememen az a remekül elvégzett lézeres mütéteknek köszönhető. Véleményem? A lézer oké, de Medrol az kizárva.
Üdv:Cs.