Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások TÜNET ELNEVEZÉSEK szerint

Egyensúlyzavar, szédülés

<< < (2/5) > >>

Adriana:
Kedves Éva!

Sokat tanultam az esettörténetből, köszönöm!

Mi a véleményed a tériszonyról? Régen emeletes házban laktam, gyakran megszédültem, amikor kihajoltam az ablakon. Ezek szerint a tériszony nem is a mélységtől van? Hanem attól, ha félek, hogy kiesek az ablakon és lezuhanok? Ha nem félnék a leeséstől, akkor a szédülés is elmúlna?

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Adriana

H. Éva:
Kedves Adriana!
A leeséstől, zuhanástól való félelem valóban kiválthat szédüléses tünetet. Előzmény lehet egy, vagy több régi (akár gyermekkorban történt) eséssel, zuhanással kapcsolatos trauma is, vagy egy intenziven átélt filmbeli élmény..
Javaslom, hogy keresd meg, próbáld megoldani az eredeti konfliktusodat valamilyen általad elfogadott módszerrel.
Üdvözlettel: Hussein Éva

Adriana:
Kedves Éva!

Köszönöm elgondolkodtató válaszodat.

Emeletes házban laktam, a terasz nem tűnt valami biztonságosnak. Gyakran éreztem úgy, hogy bármikor leszakadhat alattam.

Szerintem a lakás rossz állapota miatt éreztem így, amit a lakótársaim is gyakran szóvá tettek. Igyekeztem elkerülni a teraszt, de a szédülés megmaradt, ha kinéztem az ablakon. Lehet, hogy a lakás volt a sín.

Ezt a konfliktusomat már megoldottam azzal, hogy elköltöztem onnan. A szédülés is megszűnt, látszólag minden ok nélkül. Ma már nem okoz problémát a magasság, de szeretném tudatosítani magamban a konfliktusomat, nehogy később visszaessek.

Köszönöm, hogy ebben a segítségemre vagy és megerősítesz a hozzászólásoddal.

Üdv és minden jót,
Adriana

voodoochile:
Sziasztok !
Segítségeteket kérném saját tüneteim megfejtésében, mert nem boldogulok vele!
Az első eset 4 évvel ezelőtt volt, az akkori megelőző körülményekre tán már nem pontosan emlékszem.
De múlt héten az eset megismétlődött és az volt a "vicces", hogy amikor benne voltam tudtam, hogy ugyanolyan hosszú ( 2 nap) lefolyásra számíthatok. Az eset:
Aránylag hirtelen jelentkező rettenetes szédülés, egyensúlyzavar. A két nap alatt rohamszerűen többször megismétlődött, ilyenkor hidegrázás kísérte, senkinek sem kívánom. Csak az első alkalommal volt hányás, az is inkább csak azért, mert kénytelen voltam autóba ülni és az felforgatott. Vérnyomásom, pulzusom és vércukrom normális értékekeket mutattak. Mérgezés, mechanikai elváltozás kizárva, erről nyaki röntgen, chiropraktika, jóga biztosít. Fejfájás egyáltalán nem jelentkezett. Fülcsengés a krízis alatt (mert gondolom ez egy EK tünet lehet) egyáltalán nem volt, előtte lévő időszakban (pár hónap) elvétve, 5-30 másodpercig. (Erre is csak inkább azért figyeltem, mert GNM ismerettel próbálok mindenre figyelni ;) )
A belső fülre vonatkozó leírás/magyarázat nem felel meg az esetemnek, az érzelemtartalmat sem gondolom rám vonatkozónak (bár szinte akármelyik más szervre vonatkozóban felismerhetem magam, de ez ugye nem DHS). Szervi vonatkozásról nem tudok, nem érzek fájdalmat/elváltozást. Sem a tünetek előtt, sem utána nincs a normálistól eltérő mennyiségű vizeletkiválasztás.
Vajon mely szerveknél lehetséges ilyen EK tünet? Milyen hosszú aktivitás lehetett itt? (Egyáltalán vége van vajon?) Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
üdv Csaba

Vadvirág:
Csaba, köszönöm, hogy megosztottad az esetedet. Megtennéd, hogy megírod, mi volt a konfliktusod, ha megtalálod?

Meglátásom szerint több lelki tényező is szóba jöhet. A hidegrázás, hirtelen rosszullét epileptokrízis-tünet, ezen kívül erősebb-gyengébb szédülés is jelentkezhet általános krízistünetként (több különprogramnál is). Erőteljes fejfájás jellemzőbb akkor (a MU szakaszban), amikor a konfliktus hirtelen, nagy intenzitással csapott be, a lassan, nem túl nagy intenzitású konfliktusoknál van ideje tágulni, alakulni a környező agyszöveteknek (tehát a góc szépen, komótosan beletágul az agyszövetbe, míg intenzív konfliktusnál mintegy belerobban).

Minél kevésbé intenzív egy konfliktus, annál nehezebb beazonosítani. Amíg egy közeli hozzátartozó halálát könnyebb felidézni és beazonosítani, addig nem biztos, hogy napok, hetek távlatából emlékszünk rá, ha a postán bevágják előttünk az ajtót, és közlik pénteken, hogy jöjjünk vissza hétfőn. Ilyen esetben az érzelmi tartalom nem mindig egyértelmű, különösen akkor, ha az érintettnek nem sok tapasztalata van még egy adott különprogrammal, és nem látja át, hogy EZ az érzelem AZ az érzelem. Ez igényel némi gyakorlást.

Személyes tapasztalatom szerint egy 2 hónapos KA szakasz 2 hónapig tartó MU szakaszában az EK (az igazán durva napok, igazán durva tünetekkel) 3 napig tartott, vagyis 3 nap a 60 napból, ez a MU szakasz 5%-a és még ugyanennyi volt nagyon kellemetlen, de nem olyan vészes, mint a krízis maga. A krízis lefutása attól is függ, hogy az ember megadja-e a testének azt, amire szüksége van a regenerálódáshoz. Szintén tapasztaltam, hogy ha lefeküdtem pihenni, könnyebb volt átvészelni, míg, ha dolgoztam, kegyetlenül megkínzott. Krízis idején autót vezetni tehát egyáltalán nem biztos, hogy biológiai szempontból optimális...

No de lássuk az ötleteimet a lelki konfliktusra vonatkozóan...:

1.) Belső-fül különprogram, pl. egy olyan érzelmi tartalommal, hogy "nem tudok talpon maradni" (átvitt értelemben is, pl. munka).

2.) Olyan különprogram, aminek az agyi reléközpontja közel van a belső fül / egyensúlyközpont reléközpontjához, így a góc kiterjed rá. Ilyen pl. az entodermális középfül reléközpont is, ami a jobb oldalon a gyomor, máj relékkel, a bal oldalon a vastagbél relével van átfedésben, ezért a középfül gyulladásos esetek egy részénél hányást, másik részénél hasmenést figyeltek meg.

3.) Más különprogram epileptokrízise. Ismerek olyat, akinek hipofízis előlebeny különprogram MU szakaszában jelentkezett alkalmanként erős szédülési, egyensúlyvesztési rohama. Mivel hosszú időn keresztül tartó VEKA-ról volt szó, a Roberto által felvázolt kép szerinti D lefutást tapasztalta. Minél több visszaesés van a konfliktusba, annál tovább tart és annál intenzívebb a krízis.

Ezek és a Szerv Atlasz alapján (agyi reléközpontok elhelyezkedése) lehet érdemes átgondolni, mi lehetett a lelki konfliktus. Üdv, Vadvirág

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése