Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Ezt kérném a helyére tenni...

Crohn fistulával

<< < (2/12) > >>

Rolee:
Nagyon szívesen!
Azért még nem adjuk fel. A "Recall Healing - Az egészség piramisa" című könyvben ezt a leírást találtam (csak egy kis idő kellett a kimásoláshoz):

CROHN-BETEGSÉG

Ez egy kettős konfliktus, ami egyrészt egy megemészthetetlen mocskosságra, másrészt a nélkülözéstől és tehetetlenségtől való félelem konfliktusára utal.
Fizikai tünetei: vérzések, súlyveszteség és hasmenés.
- A vékonybél dolgozza fel a táplálékot, a konfliktus érzelmi tartalma pedig: "Nem tudom elfogadni azt, ami a családomon belül történik."

- Valamilyen hitvány és megemészthetetlen dolog + valami létfontosságú dolog hiányától való félelem.

- Nem akarok magamévá tenni valamit, az aljasság és a megemészthetetlenség érzettartalmával kiegészítve. Szégyenteljes cselekedet azzal a mögöttes érzelemmel, hogy képtelen vagyok valamit elfogadni.

- Egy szükséglet, igény konfliktusa, amelytől a túlélésem függ, és gyakran a táplálékkal hozható összefüggésbe.

- Valami, amit velem tettek - erőtlenséghez, tehetetlenséghez kapcsolódóan.

- Egy erkölcstelen dolog, amit valaki velem szemben követett el.

PÉLDA: Az apa elhagyja az otthonát, hogy a szeretőjével éljen és megtartsa az összes pénzt. Aztán visszajön a házba, és elvárja az ex-feleségétől, hogy kiszolgálja őt és a szeretőjét, mint egy szolga, vagy különben megüti az anyát. A kisfiú úgy látja, hogy amit az apja csinál, az aljas és megemészthetetlen, illetve fél a nélkülözéstől is, mert az anyjának nincs pénze. Hét éves korától kezdve nincs gyermekkora és dolgozni küldik. Az anyjának adja a pénzt, amit keres, hogy segítsen a megélhetési kiadásokban.

Mivel látom azt, hogy (érthetően) el vagy keseredve, ezért had reagáljak egy kicsit erre is, hátha tudok segíteni. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha hosszú távon beleragadunk valamibe és nem sikerül belőle kijönni, akkor urrá lesz az emberen egyfajta reménytelenség érzés és általánosítani kezdünk, vagyis az elménk automata módon általánosítani kezd. "Úgy sem lehet másként. Minden reménytelen. Hiába próbálnám meg azt az új dolgot, úgy sem fog sikerülni" stb. gondolatok ismétlődnek a fejünkben.
Ebből úgy lehet kijönni, ha feltesszük magunknak a kérdéseket, hogy pl:
- Valóban megpróbáltam mindent elkövetni?
- Valóban ennyire reménytelen lenne a helyzet?
- Mi az amit még tehetnék?

Ez a gondolatmenet egyébként a "Megértés Táblázata - A Magyarázat" című könyvből ered. Nagyon jó kis könyv az is, csak ajánlani tudom.

Rolee:
Ezt találtam a Fisztulával kapcsolatosan itt a Biologika fórumon az egyik konzulens hozzászólásában:
"A test szervei között felgyülemlő folyadékok elvezetésére a fisztulák (nevezik sipolyoknak is) szolgálnak, ez az anyatermészet részéről válasz a megoldásra."

Eredet: https://biologikaforum.hu/index.php?topic=1610.msg5668;topicseen#msg5668

vargaagi:
A Roberto videoi között akadtam rá, hogy a vékonybél gyulladás következtében összeszűkül egy bélszakasz és ha itt feltorlódik a béltartalom perforációt okozhat. A fistula a bél és a hasfal között van. Lehet, hogy így kerülte el a szervezet a bélelzáródást.

Rolee:
Lehet, de a fisztula, más nevén sipoly sajnos nincs benne a Szerv Atlaszban, így csak találgatni lehet. Viszont arra lehet következtetni, hogy a Fisztula már a komplikációs tünetekhez tartozik, így szerintem a műtéti beavatkozás sem kizárható. Viszont erről egy konzulens véleménye igazán jó lenne. Egy biztos, a fórumra mostanság nem írnak konzulensek. Ha mégis, az csak nagyon ritka eset. Véleményem szerint ebben az esetben egy konzultációra való jelentkezés és véleménykikérés a tünetekkel kapcsolatban nem volna elhanyagolandó dolog.

vargaagi:
Mindenképpen kérek konzultációt, de a műtétet szerettem volna elkerülni. Rossz tapasztalataim vannak róla. Viszont a fisztulát 2x sikerült műtét nélkül meggyógyítani pár hónap alatt. Harmadszorra nem akar sikerülni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése