Általános kérdések, elvi, elméleti kérdések, magyarázatok > Az öt biológiai természettörvény

4. A mikrobák rendszere

<< < (4/4)

Roberto:
Helló Syam!

Egyáltalán mit nevezünk kór-oknak? Vagyis elváltozás-kiváltónak....
A mérgezés, baleset nem kór-ok, hanem mérgezés vagy baleset.

Nem nevezünk át semmit, de azért egy lapon se említsük azt, ami nem egy lapra tartozik.

Az új medicinában azt nevezzük kórnak, ami megbetegedés, tehát szöveti elváltozással járó folyamat. Legyen bármilyen enyhe, vagy jelentéktelen. A kifejezés-tisztázás mellett, én úgy látom, hogy itt a "testbe bejutás" és a "nagy mennyiség" a felvetésed fő indítéka.

Természetes úton módon (hacsak nem a táplálékkal juttatsz be nagy mennyiségű toxikus tevékenységű mikróbát a szervezetbe, pl. szalmonella) azok normál esetben, természetes módokon nem tudnak olyan mennyiségben (pl. rovarcsípéssel, vágással, horzsolással) bejutni, hogy kárt, vagy galibát okozzanak. (Az oltásokkal bejuttatott igazoltan betegségtüneteket kiváltó mikróbákat most hagyjuk figyelmen kívül. Mert az sem természetes "bejutás".) Mi a nagy mennyiség? Hát bizony ez is mikróba-függőn relatív. Nem beszélve a fertőzésnek feltüntetett biológiai fegyverekről, pl. ebola, lépfene, stb...

Az nyugtasson meg, hogy betegséget nem tudsz elkapni.

Ha valaki engem piedesztálra állítana, képes lennék meginni vagy a helyszínen pvc késsel felvágott nyílt sebembe kenni egy aidszes ember nyers vérét, a tbc-s felköhögött tüdődarabkáit, vagy akár egy bőrtuberkulózisos (leprás) ember szövetmaradványát beledörzsölni, vagy megenni.

(De csak tévékamerák előtt!, mert hobbiból nem csinálok ilyen gusztustalanságokat - a lepra speciell orrfacsaróan büdös. Nem egyszer volt már vele dolgom. Látatlanban megmondom az-e vagy sem, a szagáról. Sokszor órákat töltöttem ilyen emberek társaságában, zárt szobában.)

Miért? És hogy merném? Mert már sokszor megtapasztaltam, hogy nem tudom elkapni.
Bocs, ha illúzióromboló vagyok.

Ha a természetes elváltozásokat nézzük, konfliktus nélkül nincs elváltozás, nincsen hetekig tartó gyulladás.
Ami olyan gyakran félreértésre és ijedségre ad okot, az a felületes és hiányos megfigyelés, téves értelmezés.
(Konfliktus-aktív szakaszok figyelmen kívül hagyása, stb.)

A testünkben közel százmilliárd mikroorganizmus van, és közben kb. tízmilliárd saját sejt.
Ha a mikróbákat magunkból kipusztítanánk, két napig sem élnénk tovább.
Most akkor miről beszélünk? Ami a fertőzéseket, járványokat illeti - a látszatról, bizonyítatlan hiedelmekről.

Komáromi János:
Sziasztok!
Általános iskolában biólógia órán hallotam azt hogy a fehérvérselytek megtámadják a mikroorganizmusokat!
Miért támadják meg a fehér vérsejtek, ha a mikoroorganizmusok csak segédmunkások a szervezetünkbe, miért nézik a fehérvérsejtek ellenségnek?
Vagy az orvosok ezt félreértették?

Rolee:
Szia!

A Biologikában, legalább is a Szerv Atlaszban azt lehet olvasni, hogy a mikroorganizmusok addig nem kerülnek eltávolításra amíg szükség van rájuk. A mikroorganizmusok eltávolítására a gyógyulási (megoldás-utáni) szakasz végére mindenképpen sor kerül. Azt hogy a fehérvérsejtek is részt vennének ebben, azt nem tudom, legalább is a Szerv Atlasz erről nem ír, azonban maga a testhőmérséklet növelés által a szervezet eléri azt, hogy a mikroorganizmusok eltávolításra kerüljenek. Már eleve ahhoz, hogy dolgozni tudjanak egy viszonylag magasabb testhőmérséklet szükséges. Viszont az eltávolításukhoz még magasabb hőemelkedést, lázat eszközöl a szervezet. Annyi bizonyos, hogy az elváltozás (betegség) lefutások egy szigorúan agy által vezérelt folyamat, aminek értelme van. A mikroorganizmusok bár a segítőink, de mikor már nincs szükség rájuk, eltávolításra kerülnek.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése