Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások BETEGSÉG ELNEVEZÉSEK szerint

092 petefészek ciszta MA o

(1/16) > >>

Admin:
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörés, önértékelés csökkenés, hozzátartozó elvesztése, halála, elhagyása; jelenlétének, földi létezésének megszűnése miatt. Lásd még a mi az önértékelés letörés c. témát.

Érzelmi tartalom: 1. Mélységes veszteSSégi konfliktus hozzátartozónak érzett élőlény vonatkozásában: gyermek, férj, élettárs, szülők, barátok vagy szeretett háziállat (hörcsög, macska, ló) fájdalmas elvesztése (elhalálozás vagy elhagyás következtében). Nem voltam elég jó, nincs itt velem, mihez kezdek nélküle.
2. Nemi vonatkozású önbecsülés letörés. Nem vagyok elég nőies. Gyermeknemzésben, családalapításban, nőként, nőiességben csődöt mondtam.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.15.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)

K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása, lyukak a petefészek-szövetben, ami női hormon csökkenéssel, nemi érdektelenséggel jár együtt. Betegség-nevek: aszexuális viselkedés, petefészek nekrózis. Ritkán diagnosztizálják, mert nem okoz különösebb panaszokat.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. Betegség-nevek: ciszta, daganat, petefészekrák. A megoldás utáni szakasz elején indul be a cisztaképződés. Ez lehet petefészken belüli vagy onnan kifutó nagyobb méretű ciszta. A ciszták duzzanatai vagy a cisztaképződés járhat görcsökkel, fájdalmakkal. A ciszta 9 hónap alatt kiegészítő petefészek szövetté válik. Ha „felszívódott cisztát” diagnosztizálnak, akkor a ciszta nagy valószínűséggel megkeményedett és már lement róla az ödéma - így a felvételeken egyre kevésbé lehet kivenni, egyre kevésbé látszanak a körvonalai.

Az elváltozás biológiai értelme: a kiegészítőleg képződött szövettel a nő nemi jellegei hangsúlyozódnak és termékenyebbé válik (utódpótlás).

A petefészek ciszta a korábban elsorvadt petefészek helyreállítási folyamata. Az elsorvadt petefészek rész feltöltődik folyadékkal, gyulladásos tüneteket produkál, és beindul benne az újonnan épülő petefészek szövet kialakítása (értelemszerűen) sejtszaporulat által. A cisztában zajló sejtszaporulatot nevezik petefészek ráknak. A petefészek cisztának kilenc hónapra van szüksége a megszilárduláshoz, ez idő alatt nem működik rendesen, ezért előfordulhat női hormon alultermelés, aminek lehet következménye az aszexuális viselkedés és a meddőség. A keletkező ciszta mérete az ún. konfliktustömegtől függ, vagyis egyenes arányban van az elszenvedett konfliktus súlyosságával és időtartamával. Kapcsolódó téma a petefészek rák.

Admin:
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: petefészek ciszta, ovarium cysta, cysta ovarii, policisztás ovárium, policisztás petefészek, PCO

A petefészek elváltozásának, és a megkeményedő petefészek cisztának a biológiai értelme éppen hogy a nő nőiességének, és termékenységének fokozása (a megoldás utáni szakasz végére és azután). Hogyan lehet az, hogy policisztás petefészek (policisztás ovárium, PCO) ellenére a nő mégis meddő? Lehet, hogy kapott egy diagnózist, hogy "önnek PCO-ja van, és ezért meddő", (ami csak a látszat!) amitől újból összeomlik az önértékelése, és hiába van neki több hormontermelő cisztája, a kiújuló önértékelés letörés miatt lecsökken a hormon szint és attól meddő lesz. Mi lenne, ha nem rombolnánk a nők önértékelését kétes, pontatlan, valótlan állításokkal? Mindezek mellett a többi lehetséges alternatíva is szóba jöhet. Lásd még a meddőség egyéb lehetséges okait a meddőség témánál.

Admin:
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Vitkovits Máté:
A petefészek ciszta a gyógyulási szakasz jele, a M.U. szakasz végére, 9 hónap után keményedik meg. A petefészek mezodermális eredetű velőállomány vezérelte szövet. Ez azért érdekes, mert az innen vezérelt szervek elváltozásainak biológiai értelme a gyógyulási szakasz végén nyilvánul meg. Itt a kialakult és megkeményedett petefészek-ciszta extra adag női hormont termel, ami fiatalít testi, lelki szinten, és termékenyebbé tesz. A petefészek (és here) biológiai funkcióját tekintve azonos, szaporítószerv, és nemi hormont termel. Az elváltozásukat kiváltó konfliktus is azonos.

A konfliktus-aktív szakaszban az érintett szövet(rész) nekrotizálódik. A sejtek egybeolvadnak, a szövet sorvad. A konfliktus megoldása után a sorvadás helye feltöltődik. Mivel a petefészek óriási és hosszan tartó konfliktusnál sem halhat el teljesen (mert az a fajfenntartást veszélyeztetné) a konfliktustömeg leginkább a  felépült ciszta méretén (és az agyi ct-n) látható egyértelműen. A petefészek cisztánál is 9 hónap kell, míg teljesen kifejlődik az újonnan épülő petefészek-szövet.

Gyakori kérdések: (idézet Robertotól)
"Honnan tudhatom, hogy a cisztám a gyógyulási fázisba lépett-e, vagy még mindig az aktív fázisban van-e?"
- Ha cisztád van, az már a gyógyulási szakasz, mert túltetted magad a konfliktuson (helyreállt az önbizalmad), máskülönben nem lehetne cisztád.

"Milyen tünetei vannak a gyógyulásnak?"
-Cisztaképződés. Enyhe vagy erőteljes alhasi, vesetájéki görcsök kíséretében, amikor a ciszta kifut a petefészken kívülre, valamint az epikrízisben (a gyógyulási szakasz közepén. Nem szabad tőle megijedni! A petefészek-ciszta egy fantasztikus biológiai előny, fiatalít és nőiesebbé tesz!

"Az az eset nem áll fenn, hogy a ciszta visszahúzódik magától?"
-Nem. A kialakult, megérett (=megkeményedett hormontermelő) petefészekciszta a végeredmény. Az új, kiegészítőleg képződött szövet az elváltozás biológiai értelme. Az viszont előfordulhat, hogy évek múlva kötőszövetesen átalakul, és akkor már nem cisztának, hanem "valamilyen alhasi kötőszövetnek" (pl. terimének) fogják diagnosztizálni. A lényegén nem változtat, hogy hormont termel ez a "speciális kötőszövet" és csak előnyöd származik belőle.

"Egyébként, ha nem nyom semmilyen szervet, jelent-e más veszélyt a szervezetem számára?" Nem jelent semmilyen élettani veszélyt.
- Lehetséges veszélyforrások: heves mozgás ugrálós strandolás pl. a ciszta kifutásának idején. Mechanikailag gond lehet még a műtét, ha nem telt le a "ciszták kilenc hónapja"! Ez idő alatt ugyanis a ciszta rátűződik, beszűrődik a környező szövetekbe, és nem lehet rendesen eltávolítani, hacsak nem vagdalnak bele az amúgy egészséges szövetekbe. Egy ilyen műtétnek a kimenetele könnyen lehet katasztrofális. Merő eszetlenség.

A petefészek ciszta erős ütés hatására kiszakadhat, felszakadhat, és a tartalma befolyik a hasüregi szervek közé. Na ez probléma. Ezt is szokták endometriózisnak diagnosztizálni! Az ilyen (észrevétlenül kihasadt) ciszta sem más mint kiegészítőleg képződő petefészek-szövet. Ha eljön a menstruáció ideje akkor bevérezhet a hasüregbe. A kihasadt petefészekcisztát ezért el kell távolítani, méghozzá a legnagyobb gondossággal, és a környező szövetek rongálása, roncsolása nélkül. Ha gondosan eltávolították, ebből már nem lehet probléma.

Ha a ciszta mérete 9 cm-nél nagyobb, vagy mechanikai problémát jelent, (szerveket nyom, és ebből kifolyólag szüntelen fájdalmat okoz), célszerű eltávolítani. De csakis a 9 hónap letelte után. Mert akkor a korábbi beszűrődés megszűnik, ekkorra a ciszta leválik a környezetéről, és a környező szervek roncsolása nélkül egy huszárvágással el lehet távolítani. Ráadásul ez egy félórás műtét. Szemben a kaszabolós "egészségeset is kivágjuk miatta" c. műtéttel, ami fél napig is eltarthat, rengeteg vérveszteséggel, és maradandó károsodásokkal.

Vadvirág:
Gyakran riogatják a hölgyeket policisztás petefészek diagnózissal, és azzal, hogy ennek következtében nem lehet gyermekük.

A policisztás petefészek valójában VTKA esetén jelentkezik, jellemzően akkor, amikor a hölgy több alkalommal szenved el a nőiességével kapcsolatban önértékelés letörést. A konfliktus megoldása után a cisztának 9 hónapra van szüksége ahhoz, hogy megszilárduljon és elláthassa az adott szerv funkcióját: jelen esetben extra mennyiségű női hormont termeljen. Az érintett ezáltal fiatalosabbá, nőiesebbé, termékenyebbé válik. Hogy lehet, hogy mégis a terméketlenséggel hozzák összefüggésbe a policisztás petefészket?

Aki ismeri az Új Medicinát, tudja, hogy számos oka lehet annak, ha nem fogan meg a baba... Részletek a meddőség c. témánál.

Mivel az akadémikus orvoslásban nem veszik figyelembe az Új Medicinát, sok esetben csak találgatnak a lehetséges okokat illetően. Számukra logikusnak tűnhet, ha ráfogják a terméketlenséget a policisztás petefészekre, mint szóba jöhető bűnbakra. Azzal végképp nem foglalkoznak, hogy a diagnózis közlésével a hölgyeknek újabb nőiesség vonatkozású önértékelés letörést okozhatnak. Üdv, Vadvirág

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése