Szerző Téma: Bőr alatti zsírgombócok  (Olvasták 4096 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Enike

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Bőr alatti zsírgombócok
« Dátum: 2013. Szeptember 25. - 16:25:10 »
Azt szeretnem tudni, hogy mi lehet az oka annak, ha a bör felület alatt kicsi zsirgolyok jelennek meg. Nem faj es nem novekszik igazan, csak ott van. Mutettel ki lehet venni egyszeruen, de vajon milyen konfliktus lehet az oka ennek?


t.aniko

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Bőr alatti zsírgombócok
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 07. - 18:55:41 »
Én is ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. A párom hátán keletkezett egy csomó, melyet kinyomtunk:(" azt hittük kelés" később megtudtuk, hogy nem kellett volna! Most be van gyulladva neki és fájdalmas még ha a póló is hozzáér. A párom nem akar orvoshoz menni és én nem tudom ölbe bevinni....
Légyszíves adjatok tanácsot.
Köszönöm

Imelda

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Bőr alatti zsírgombócok
« Válasz #2 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 22:54:51 »
Kedves Szakemberek, néhány napja rendeltem meg a Szervatlaszt, de nem tudom mitévő legyek. 7 éves kislányomnál 10 hónappal ezelőtt ( iskolakezdés után nem sokkal ) a dereka jobb oldalán egy pici kemény csomócskát találtam. Ultrahangon megnézték, de nem derült ki, mi az. Az orvosok kérték, hogy jelentkezzünk, ha nagyobb. Most kb. két-három centis már, továbbra is kemény és nem kapaszkodik, hanem mozgatható valami. A gond az, hogy jövő csütörtökre a sebész kijelölte, hogy eltávolítja onnan ezt a valamit. Félek, felesleges a műtét, keresem magamban az okot, de még lehet, hogy nem látom a fától az erdőt. Mivel tennék jót? El tud ez múlni? Köszönöm , ha valaki válaszol

Steve

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bőr alatti zsírgombócok
« Válasz #3 Dátum: 2015. November 23. - 16:30:45 »
A zsírcsomó, göb... zsírgolyó, lypoma egy már befejezett program után marad... de eltűnni nem fog magától, esetleg csökkenni fog, ha testsúlyt vesztünk, de teljesen ártalmatlan "maradvány". Kérdés, hogy mennyire zavar? Sebészetileg könnyen eltávolítható, nincs belőle komplikáció. Alakunk, testformánk miatti önértékelés, önbecsülésletörést követően alakulhat ki, a helye pedig attól függ, hogy hová asszociáltuk az önértékelést. Kisgyereknél elképzelhető már ritkább esetben, hogy "saját" gondja volna, de gyanúsabb lehet az anyai érintettség, amit a gyermek "vesz át". (Feltételezve, hogy  nem valami sérülés vagy külső behatás eredménye.)

A másik, fájdalmasabb, leírt tünetegyüttes furunkulusra emlékeztet, amiről itt olvashatsz részletesebben:
http://gnmforum.hu/index.php?topic=290.0