Szerző Téma: 044 bélgyulladás MA o  (Olvasták 5115 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
044 bélgyulladás MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 22:46:28 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a ”falat” feldolgozása, felhasználása, hasznosítása, kiválasztáshoz előkészítés.

Érzelmi tartalom: (a vékonybél első felénél) nem tudom a falatot megemészteni, felszívni. Nem bírok túllenni rajta. Nem tudok „meglenni vele”. Nem tudtam megoldani, hogy a falat (igazság, pénz, bevétel, örökség, jutalék, haszon) az enyém legyen, hogy hasznosíthassam, magamévá tegyem, ami jár nekem. Már részben benyeltem, emésztettem, élveztem (a falatot), és kiderült, hogy nem lesz több (pénz, részesedés). Nem lesz meg a most meglévő falatom, a jussom, nyugdíjam, jövedelmem. Még mindig nem sikerült vagy egy ideje nem sikerül magamévá tennem, amire mindenképp szükség(em) van.

Az érzelmi tartalom minden bélgyulladásnál ún. falatkonfliktus: "Enélkül nem élet az élet, vagy ezzel együtt nem élet az élet", ami lehet nélkülözési (falat-felvételi) vagy mocskossági (falat-kiválasztási) konfliktus. Az elváltozás elhelyezkedését a konfliktus finomabb érzelmi tartalma határozza meg (ezért javasoljuk a többit is áttanulmányozni - linkek lejjebb).

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.12.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.   2.1.13.   2.1.14.   2.1.15.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: laposan növekvő, felszívó jellegű vagy karfiolszerűen növekvő, váladéktermelő mirigydaganat, panaszmentes hengerhám vastagodás. Betegség-nevek: bélpolip, jejunum-, ileum-adenokarcinóma, vékonybél daganat, vékonybélrák.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat-elsajtosodás, bél gyulladás, emésztési zavarok, -panaszok, a bélpolip leválik. Tej- és lisztérzékenység (sínfüggő).
Betegség-nevek: vékonybél gyulladás, candida gombás „fertőzés”. VEKA: Morbus Crohn, IBS. Az epileptokrízisben görcsök, hasi fájdalmak, nyálkás,
(fekete vagy sötétbarnás) véres széklet, hányás, hasmenés. Bélszűkület előfordulhat, bélelzáródás veszélye szindrómával fokozódik, 2.1.21.

Az elváltozás biológiai értelme: a benyelt falat jobb felszívása, hatékonyabb emésztése, feldolgozása, hasznosítása. A feldolgozás haladásának megkönnyítése béltartalom-felszívással vagy alánedvesítéssel. Több bélszövet, több bélváladék - hatékonyabb feldolgozás.

A vékonybél (enyhe hőemelkedéssel, hasfájásokkal, hasmenéssel járó) gyulladásánál gombák bontják el a korábbi bélfal-vastagodásokat (észrevétlen és gyakran jelentéktelen béldaganatokat) mint minden egyéb entodermális mirigyszövetnél (adeno-szövettípus). Nem a gombák okozzák a panaszokat, ők a folyamatok velejárói.

Akár diagnosztizálnak gombákat, akár nem, a közreműködésük szükséges (az emésztéshez, táplálkozáshoz is), így ha kevesen is, de jelen vannak. Mivel az orálisan fogyasztott élet ellenes szerek nagy része (anti-bioticumok) a tápcsatornában fejtik ki legjobban hatásukat, onnan szívódnak fel (ezért van filmtablettában) a bélflóra mindig nagyon megsínyli. Aztán jönnek az ebből fakadó emésztési panaszok, amit gyakran összekevernek a korábbi tünetekkel, vagy azok fájdalmaival, görcseivel.

Több bélszakaszunk van, és elváltozásaiknál a biológiai konfliktustartalom nagyon hasonló, de nem azonos.
Ezért ajánljuk, hogy mindet tanulmányozza végig.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re: bélgyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:35:24 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: duodenitis, duodenitisz, ileitis, ileitisz, jejunitis, jejunitis, colitis, kolitisz, sigmoiditis, szigmoiditisz

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re: bélgyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:51:35 »
Esettörténetek, beszámolók az adott bélgyulladás-fajtánál:

- vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa)
- vastagbélgyulladás (colitis, sigmoiditis),
- vékonybélgyulladás (ileitis, jejunitis),
- candida gombás fertőzés (candidiasis),
- morbus crohn (krohnikus :) bélgyulladás),
- IBS, irritábilis, gyulladt bél szindróma,
- bélpolipok

IBS, irritábilis bél szindróma (=visszaeső bélgyulladás).

Az egyes elváltozástípusok hozzászólásait, esettörténeteket, beszámolókat
kérjük a megfelelő helyre tenni, vagy ha nem tudod hova való, tedd ide: Ezt kérném a helyére tenni...