Szerző Téma: 044 bél candidás fertőzése MI o  (Olvasták 4618 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
044 bél candidás fertőzése MI o
« Dátum: 2010. November 26. - 22:46:49 »
Szerv Atlasz lapkód:   2.1.12.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.   2.1.13.   2.1.14.   2.1.15.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


A gombák a legősibb mikroorganizmusok, amióta van élet a Földön, ők is itt vannak, velünk, bennünk laknak.
Az egyik legismertebb, a Candida gomba egy teljesen hétköznapi emésztőgomba, a sarjadzó gombák osztályának leggyakoribb fajtája. Minden ember emésztőrendszerében ott él, normál esetben nem okoz semmilyen panaszt, jelenléte hozzátartozik a normális bélflórához. (Nélküle nem működne az emésztés sem.)

A gombák leggyakrabban az emésztőrendszer és a mirigyszövetek helyreállításában (a kisebb-nagyobb megvastagodások, és daganatok, polipok elbontásában) játszanak szerepet.

A közreműködő gombáknak nagyon sok fajtája ismeretes, pl. candida albicans, candida krusei, candida parapsilosisk, candida glabrata stb. A korábban fertőzésnek vélt tünetek nagyságát és kiterjedését - ebből fakadólag a szövet-elbontásban közreműködő gombák mennyiségét, valamint a panaszok súlyosságát - a konfliktustömeg határozza meg.

"Múlni nem akaró" = rendszeresen visszaeső konfliktus aktivitás táplálkozási zavarokat, emésztési panaszokat okozhatnak, ami ha befordul a "nem tudok emészteni" konfliktusba, akkor kialakulhat öngerjesztő (ördögi) kör (zár-lat), így minden visszaesés, csak tovább halasztja a teljes felépülés és normalizálódás, gyógyulttá válás időpontját. Köztudott, hogy az antibiotikumok (élet-ellenes szerek, finomított, specifikus mérgek) fogyasztása megzavarhatja, felboríthatja a természetes egyensúlyt.

Elhagyatottság-érzés kerülendő, mert vese-gyűjtőcsatorna szindrómát okozhat, ami TÜNETILEG ronthat az egyén állapotán.

Már a konfliktus-aktív szakaszban elszaporodnak a gombák a szervezetben, megnő a számuk (az immunrendszertől engedélyt kapnak az elszaporodásra), hogy aztán a M.U. szakaszra legyenek elegen az időközben feleslegessé vált mirigyes szövetrészek elbontásához. Ha fungicid (gombaölő) hatású szert fogyasztunk, gátoljuk a munkavégzésüket, és a daganatok elbontása tökéletlen.

A gombák kevésbé sem olyan virulensek mint a baktériumok vagy a vírusok, (életfolyamatokhoz képest) lassan szaporodnak, és lassan bontják el a daganatokat. Nem szeretik a magasabb hőmérsékletet, a maximális üzemi hőmérséklet 37,2 fok Celsius.

További részletek, tünet- és konfliktus-érzelem leírás a bélgyulladásnál.

Lásd még Mi az a gyulladás?

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bél candidás fertőzése
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:46:59 »
Candidiasis: candida gombás feztőzés - valamilyen entodermális szövet elbontásához szükséges gombák felszaporodása, és a leépülő, nekrotizálódó, elbontás alatt lévő szerv, szervrész gyulladása.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bél candidás fertőzése
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 22:54:18 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

bogingrol

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:044 bél candidás fertőzése MI o
« Válasz #3 Dátum: 2012. Október 16. - 10:14:35 »
Előre is elnézést ha rosszul látom át a fórum működését, ha rossz helyre írok majd helyére teszi valaki.
Ez év áprilisáig teljesen boldogan éltem, apróbb gondjaim mindig voltak, az igazság az az hogy néha tényleg túlzottan bele tudtam magamat lovalni dolgokba (pl volt egy egész nyaram amikor majdem idegösszeroppanást tudtam kapni az ablak alatt labdázó gyerekek miatt, aztán egy postai csomag miatt kerültem padlóra pszichikailag de nagyon, heteken keresztül ki voltam akadva rajta, másra sem tudtam gondolni).Alap járaton igazából sosem tudtam meghozni a saját döntéseimet, vagy ha eghoztam és valaki más szerinte máshogy kellett volna döntenem akkor elfogadtam a valaki más döntését.Van egy kisfiam, most három éves XD, április környékén letettem a cigit.Nem éltem sosem valami egészségesen, azért eljárogattam kocogni, relatív sok gyümölcsöt ettem stb. Májusi hónapban valamiért ránéztem egy "nagy dolog" után a székletemre és eléggé bepánikoltam. Vékonynak tünt, és nem állt össze olyan rendes formába.Ezen pánikoltam kb pár hétig, néha voltak jobb és rosszabb napjaim.Elmentünk nyáron nyaralni ripsz-ropsz mert azt hittem többet nem lesz módom a családdal nyaralni menni.Attól pánikoltam hogy rákos vagyok. El akartam menni orvoshoz, de valamiért nem jött össze.Végül a véletlenek összejátszásának köszönhetőleg eljutottunk egy iriszdiagnosztához aki élő-vércsepp analízist is végzett.Szerinte felszívódási zavaraim vannakk,legyengült az immunrendszerem, a betegségek amikre számíthatok vesevelőgyulladás,máj elégtelenség, izületi probémák.Véleménye szerint a patkóbélben gyulladás miatta nem jó a felszívódás,amit ételallergia vált ki.Szerinte élesztő,glutén,tej és valami gyógynövény allergiám van.Elmentünk allergia tesztre ahol vagy 20  allergént találtak nálam (tesómnál vagy 50-et, szinte minden zöldségre és gyümölcsre) és persze candida túlszaporodást állapítottal meg, ezért most candidát "ölünk" két hónapja.Ezt az egésszet Vega-teszttel állapították meg.Én eléggé bepánikoltam mindkét helyen, minden féle érzés hatalmába kerített.Nem lesz mit ennem,nem ehetek többet húsvéti sonkát , hogyan sütök majd kenyeret élesztő nélkül,mi lesz a családommal stb) Mostanában kezdtem el megnyugodni, nem beletörődni az új életformába inkább gondolkodni azon hogy mi nem stimmel az egészben.Nagyon sok régi lerendezetlen lelki ügyemet tettem helyre mostanaban.A testi tüneteim nem változtak, tehát a székletem ugyanolyan állagú és vastagságú mint volt.Amikor elkezdtem a diétám nagyon rosszul aludtam, minden este csatakosra izzadtam magam.Egyre inkább úgy érzem hogy ez nem az amitől meggyógyulok. Mostanában kb egy hete amióta néha bűnözgetek jobban alszom sokkal.Viszont elkezdtek fájdalmaim lenni a végbélnyilásomnál.Vér a székletemben nem volt.Ma reggel észrevettem hogy "begombásodott" a bal hónaljam és combtövem, legalább is valami piros viszkető cuccok vannak ott. Kezdem úgy érezni hogy az egész csak a fejemben van, és brutálisabb étkezési szokások és gombaölő szerek nélül is megoldódhatna.Most per pillanat a kezeim és a lábaim hidegek, bár itt is hideg van XD.Nagyon féltem attól hogy meghalok, és nem nevelhetem fel a fiamat,Jobb kezes 38 éves férfi vagyok.