Szerző Téma: herevízsérv, hydrokele  (Olvasták 14490 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
herevízsérv, hydrokele
« Dátum: 2010. November 26. - 21:43:55 »
1

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re: herevízsérv, hydrocele
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:44:02 »
Hydrocele, hidrokele, herevízsérv, herezacskó-folyadékgyülem

Konfliktustípus: here, ivarszerv sérülési, sérülés-félelmi konfliktus
Érzelmi tartalom: "A nyereggel megsérthetem... Veszélyben a here... Féltem a tökömet, golyóimat... aggódom a gyermekem nemi szerve miatt, nehogy megsérüljön..."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:heresérv, herevízsérv
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:25:23 »
3

mazso

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:herevízsérv, hydrocele
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 06. - 21:40:34 »
Kedves szakértő újmedicinások,

kényes kérdéssel fordulok hozzátok.  Egyik családtagom esetében az egyik here (viszonylag) fájdalommentesen megnagyobodott, egész pontosan, folyadékgyülem alakult ki az egyik herezacskóban. Én nem láttam... Semmilyen mechanikai sérülés nem érte.
Barátkozik az érzéssel, hogy orvoshoz menjen, de szeretnénk előre felkészülni az orvosi hozzáállásra.
A fórumban rákerestem a "here" kifejezésre, és nem találtam ide vonatkozó témát, ezért gondoltasm, hogy újat nyitok, remélem, nem baj!

A tünetek alapján, az alábbi idevonatkozó leirást találtam egy orvosi honlapon:
A herevízsérv (hydrocele) gyakori elváltozás. Előfordul csecsemő- és gyermekkorban, de felnőttekben is kialakulhat. Általában az egyik herezacskófél fájdalmatlan megnagyobbodását észleljük, amely mérete akár a 10-15 cm átmérőt is elérheti. A kialakulásának oka legtöbbször ismeretlen, de gyulladások, sérülések után is létrejöhet. A here burkai között mindig van egy vékony filmszerű rétegben folyadék, ami élettani szerepe az, hogy a kisebb ütések elől és a normális mozgás során is létrejövő mikrotraumák elől a here kitérjen, elmozduljon és így ne sérüljön. Amikor ez a folyadék felszaporodik, akkor beszélünk herevízsérvről. A hydrocele magától kizárólag csecsemőkorban tud megszűnni, így felnőtteknél csak műtéti megoldástól várható gyógyulás. A folyadék leszívása nem elegendő, mert ilyenkor kb. 90-95 %-ban visszatermelődik és gyakran be is gyullad. Műtét javasolt, mely során a folyadék lebocsátását követően a hereburkokat különböző műtéti technikákkal kifordítjuk, vagy kisebb-nagyobb részét eltávolítjuk.

Kérlek benneteket, segitsetek megfejteni a konfliktustartalmat!
Köszönöm előre is!


Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:herevízsérv, hydrocele
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 07. - 04:02:40 »
Kedves Mazso!

Nem kényes kérdés ez, hanem első látásra nehéz, és rejtélyes.

Eleinte nem igazán volt számomra világos, hogy igazából mi történik ott, és pontosan miféle szövetből származik az a folyadék, amitől úgy eltelhet a herezacskó... Minden különösebb konfliktus-aktív szakaszra utaló tünet nélkül. Hozzászólásodban azonban te magad írod le a kulcs-kifejezéseket, ezért segítek most kifejteni.

A GNM-ben ugye alapvető abszolút kiindulási kulcs kérdés - milyen szöveten, milyen szövetben alakul ki az elváltozás. Mert ha tudjuk ugye a csíralemez hovatartozását, ha tudjuk, hol van az agyi reléje, az elváltozását beindító konfliktus fő tartalmát helyből négy nagy csoportra lehet redukálni. A herében azokon a részeken, amik szóba jöhetnek, vannak kötőszövetek, vérerek, nyirokerek, hártyák.

Mivel a here a test vonalán kívül helyezkedik el, és (fajfenntartás szempontjából) létfontosságú szerv, ezt is hártya borítja, mint a mellkas, vagy hasüreg szerveit - biológiai funkciója a védelem, (önvédelem, fajvédelem) sérülésvédelem, ahogy te is írod.

Idézet
A here burkai között mindig van egy vékony filmszerű rétegben folyadék, ami élettani szerepe az, hogy a kisebb ütések elől és a normális mozgás során is létrejövő mikrotraumák elől a here kitérjen, elmozduljon és így ne sérüljön.

Tünetileg mit látunk? Folyadéktúltengést!

Mi lehet a folyadéktúltengés biológiai értelme itt, ebben az esetben? Viszonylag gyors sérülésvédelem-fokozás.

Mi volna a másik lehetőség a mechanikus behatás ellen? A hártyadaganat! Vajon miért nem azt eszközli az Anyatermészet, miért "inkább csak túltermeli a folyadékot"?

Hát tessenek belegondolni milyen volna a "herezacskó-hártyadaganat" (szövettanilag azt mezoteliómának neveznék), és az azt követő gyulladásos olykor extrém ödémákat és folyadékgyülemet okozó hártyagyulladás (hártyadaganat-elbontás). Ha hártyagyulladás idején, még a herezacskó is pukkanásig feszülne (mint a hirdokelénél), ott akkor bizony a szöveti gyengeség miatt ki is pukkanna, aminek katasztrofális következményei volnának (vérzési, anyagcsere és fajfenntartási szempontból). Egy hosszú és súlyos konfliktus aktivitás után, vagy renszeresen visszaeső súlyosabb konfliktusoknál nem kizárt!

Ezért alig hallani "herezacskó-mezoteliómáról", és ezért tapasztalnak emberek olyan gyakran "here-vízhólyagot",  (hidrokelét), herezacskó-vizesedést.

Más biológiai különprogramoknál is megfigyelhető, hogy
"ha több válaszreakció-lehetőség áll rendelkezésre, az Anyatermészet mindig a lehető legegyszerűbbet, és leghatékonyabbat választja. Akkor is ha ezért olykor át kellett kábeleznie az agyat a testünk fejlődéstörténete során... "


Mi lehet a konfliktus? Ha az a folyadék pang, ami a hártyák között a sérülésvédelmet biztosítaná, (vagy a fejlődéstörténet korábbi szakaszán azt biztosította) akkor a konfliktus is here-sérülési, here-sérülés félelmi konfliktus.

A folyadék lehet tehát "természetes rázkódásgátló hidraulikus folyadék" vagy gyulladásból származó folyadékgyülem.
Vagy mindkettő. Hogy is van ez?

Ha a herevízsérvből lecsapolt folyadék nagyrészt "hidraulikus folyadék" de tartalmaz vérszérumot, gyulladásos maradványokat, zavaros, kellemetlen szagú foszlányokat, esetleg vért, akkor az arra utal, hogy a konfliktus már megoldódott. Legalábbis egy időre, mert ha visszaesésről van szó, akkor a gyulladás alábbhagy, de a hidokele nőhet.
Ez volna a második nyomós ok a visszaesés (felesleges parázás) elkerülésére. 

Ha a folyadék nem tartalmaz említésre méltó vérszérumot, nem utalnak jelek gyulladásra, és arról a folyadékról van szó, amit a hártyák adenoid sejtjei termelnek, akkor a sérülésfélelmi konfliktus még fennállhat,
mert a több (hidraulikus-lengéscsillapító) folyadék jobb ivarszerv-védelmet jelent. Ilyen egyszerű.

Nem kell a gyulladásos tünetektől pánikba esni, a hidrokele, ha két-három hétnél tovább tartott, a gyulladás tünetei felbukkanhatnak.

Amit ne felejtsünk el, hogy a gyulladás az azt megelőző hártyadaganat elbontási gyulladása.
Megijedni nem szabad tőle, abból csak gond lehet.

Ha nagy és fáj, LE LEHET CSAPOLNI könnyen és egyszerűen, minden hátrányos vagy maradandó következmények nélkül.

Javaslatom, herevízsérv idején kerüljük a mozgást, és az ácsorgást, mert a test ortosztatikus nyomásváltozásai, folyadéknyomás terhelése fokozhatja a hidrokele vagy gyulladásos tünetek miatti zavaros folyadékgyülem méretét, és a fájdalmat.

A műtétet én szubjektíve akkor látom indokoltnak, ha az érintettet sehogy se lehet kirángatni az állandó heresérülésfélelmi konfliktusba való visszaesésekből, és nem hagyja a különprogramot kifutni.
(Sajna akad olyan primitív gondolkozású ember, aki nem tudja felfogni mi történik, és folyton parázik, akkor is ha felesleges). Akinek másképp nem megy annak le lehet hántani a heréi rétegei közül azt, ami ebben a különprogramban érintett. Lényeg, hogy a heréi megmaradjanak... ;) Rossz hír azoknak, akik éppen benne vannak - amikor gyulladás van rajta, akkor úgyse műtik meg. Úgyhogy inkább igyekezzük kerülni ezt a konfliktust...

Ha csecsemőknél is előfordul, az az édesanyja konfliktusa. Lehetne a gyermeké is, de vajon az olyankor fontos neki?
Inkább az anyuka féltése jön szóba, amit a gyermek megérez, és magáénak érez. Miért féltette a saját petefészkét, vagy a gyermek herezacskóját, nemi szervét? Mi történt, ami miatt féltette?

Ami szóba jöhet még, a here-nyirokér-folyadékpangás. Ez here, nemi szerv, szaporítóképesség vonatkozású, ún. hátráltatottsági önértékelés letörés volna. A szervi diagnózis ilyenkor úgy szól: herezacskó-limfóma. (Ha kicsi, és nincs elég alaposan kivizsgálva gyakran hidrokelével letudják - és a következménye is annyi. "Egy két ritka kivételtől eltekintve, semmi különösebb, ez is elmúlik."

A here, herezacskó vonatkozású súlyosabb önértékelés letörést én kizárnám (a hidrokele esetében!).
Igaz, hogy a kötőszövetes elváltozások sem járnak a konfliktusaktív szakaszban feltűnő tünetekkel, fájdalmakkal, panaszokkal, de a megoldás utáni szakasz jellege egészen más. Ott másféle duzzanat van, és a fájdalom is egészen más. A szöveteken áthatoló szövet vagy szerv falában lévő kötőszöveti gyulladás nem okoz (hártyával párhuzamos, hártyák közötti) jelentős folyadékpangást, a folyadék normál esetben a szöveteken belül marad, azt feszíti meg (ödéma). Ezt a szövetek közötti folyadékpangást NEM lehet "lecsapolni"! Ettől az ödémás feszüléstől lesz az érintett rész (ha kívülről látszik) pirosan-kékesen duzzadt, aztán idővel a kékes-szürkés árnyalat világosabb vörösbe megy, és igencsak fájdalmas, érzékeny. Ha sikerül valamit kinyomkodni belőle, vagy a gennyes gyulladás magától kifakad, az szagtalan (bakteriális jellegű, ha irha is érintett, gombabaktérium is van benne). A legkisebb mozgatás is jelentősen fokozza a fájdalmakat, utalva arra, hogy ne piszkáljuk, és kíméljük. Erről itt ennyit, lásd kötőszövetek, porcok, inak, csontok link.

Az ondóvezetékek és a bőr felhám kivételével egyéb ektodermális szövetrész ott nincsen (legalábbis nem írnak róla).

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:herevízsérv, hydrocele
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 07. - 04:12:41 »
Mivel személyesen én nem vagyok érintett, és ilyen saját tapasztalatom nincs, azt mondod Mazso, nem neked van, így ezt leginkább azok tudnák megerősíteni vagy cáfolni, akik minimálisan értenek a gnm-hez, és mostanában voltak vannak benne ilyen biológiai válaszreakcióban, vagy elváltozás különprogramban. Nagyon kíváncsi volnék az anyukák, és hozzátartozók meglátására, tapasztalatára. üdv, rob

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:herevízsérv, hydrokele
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 09. - 21:42:26 »
Sexty János írta válaszként egy régi hozzászólásra az előző fórumon:

Szerintem a herevízsérv jelenséget meg lehet magyarázni GNM-es szabályok segítségével. Mivel ilyesfajta közelítést valószínűleg nem kaphatsz jelenleg praktizáló orvostól, így hát nem is lehet elvárni, hogy a véleményemet majd egy orvos meg fogja erősíteni.
   Ezzel együtt a jelenlegi GNM tudásommal én a következő álláspontra helyezkedek ez ügyben:
 
   Az anatómiai ábrák alapján úgy gondolom (annak ellenére, hogy a szervatlaszban erre még nincs hivatkozás), hogy a herezacskóban is megtalálható az a fajta védőburok, nevezzük herezacskóhártyának, amely a hashártyához hasonló feladatokat lát el, a csíralemez-származása is azonos lehet a hashártyáéval (kisagy által vezérelt mezodermális származás). Ebből kiindulva  itt is védelmi szerepről van szó, tehát az ezzel összefüggő konfliktus érzelmi tartalma: támadás érzékelése. Nemcsak szexualitással kapcsolatos lehet ez, hanem férfias rivalizálással is kapcsolatban lehet. Tehát ha személyhez kötődik a konfliktus, akkor a here, vagy általánosítva a nemi szervek "bántásának" a kilátásba helyezése által okozott félelem is lehetett a konkrét tartalom. Pl. férfiak között nem ritka a "kakaskodások" kíséretében elhangzó durva rigmus, hogy "...szétrúgom a töködet..."
   Előfordulhatott egy egészségügyi tájékozódási jellegű támadási érzet kialakulása is, például családtag, ismerős, bárki, herét érintő ún. elborzasztó elbeszélése nyomán, vagy öröklődő baj kilátásba helyezése nyomán létrejövő félelemérzet. Ide tartozhat még esetleg orvosi diagnózis közlésből származó félelemérzet is, mely szerint valami miatt "feltételezhetően" baj van a herével (...valami gyanús nekem ott..., szokták mondani az orvosok).

   Véleményem szerint, ha a fentiek közül valamelyik érzés DHS-ként működik, akkor az első szakaszban kialakulhat a herehártya észrevétlen megvastagodása. A konfliktus feloldás után a helyreállítás ödémaképződéssel járó folyamat, mely ödéma tulajdonképpen fehérjetartalmú gyógyítófolyadék, a mikróbák optimális helyreállító munkájához szükséges. Nemcsak hogy nem életveszélyes ez, hanem éppen bíztató jel, a helyreállítás jele. A konfliktust kellene tisztázni utólag, és mivel a pillanatnyi állapot már a feloldottságáról tanúskodik, a teendő csak az, hogy kivárni a teljes gyógyulást, és igyekezni nem visszaesni a konfliktusaktivitásba.
   
   Ha a víz (ödéma) mennyisége túlzottan nagy a heréknél, fennállhat egyidejűleg a vese gyűtőcsatornácskák különprogramjának az első, vagyis aktív szakasza is. Ennek az a tünete, hogy a napi vizeletleadás mennyisége a megszokottnál kevesebb, amely még más testrészek, esetleg végtagok vizesedését, vastagodását is magyarázhatja, ha van ilyen. Ha csak a heréknél van túl sok ödéma, akkor sem kizárt ez egy enyhébb változatban. A vizelet napi mennyisége normális esetben 0,8-1,3 liter.

   A teljes gyógyulás bekövetkezik automatikusan, ha nem lesz konfliktusba való visszaesés. Ennek várható ideje kiszámítható, ha a konfliktus "becsapódásának" az időpontja többé-kevésbé pontosan visszakereshető az emlékekből.

Zorba

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:herevízsérv, hydrokele
« Válasz #7 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 16:18:53 »
Kedves Roberto, vagy Adminok!

Tanácsotokat, véleményeteket szeretném kérni herevízsérvvel kapcsolatban.  Barátnőm 9 hónapos kisfiánál, első gyermekénél alakult ki ez a fajta elváltozás. Előzményként barátnőmnek volt egy méhen kívüli terhessége, melynek során eltávolították az egyik petefészkét, tehát aggodalma a későbbi teherbeesést illetően alapos volt. 
A kisfiú esetében az orvosok természetesen a mielőbbi műtétet javasolják, természetgyógyász homeopátiás készítménnyel ígér javulást, illetve gyógyulást. Szerintetek van esélye a kisfiúnak kijönnie a konfliktusból, vagy elkerülhetetlen a műtét?
Mielőbbi válaszotokat várom, tisztelettel:  Zorba