Szerző Téma: 066 körömgomba MI o  (Olvasták 9229 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
066 körömgomba MI o
« Dátum: 2010. November 26. - 23:54:35 »
Szerv Atlasz lapkód:   3.1.1.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


A bőrgombásodás és körömgomba a bőr irha elváltozásának megoldás utáni szakasza. A hosszan tartó enyhe tünet lehet visszaeső konfliktus aktivitás következménye.

Körömgombánál (azt megelőzően a konfliktusaktív szakaszban) a köröm alatti bőr irha része halvány, szinte jelentéktelen súlyosságú, észrevétlen megvastagodást produkált és a megoldás utáni szakaszban jelentkezik (a megvastagodások) gombás, tuberkulotikus elbontása. Ha a konfliktus aktivitás enyhe volt, a bőrgombásodás is enyhe lesz. Annyi ideig áll fenn a gombásodás, amennyi ideig a konfliktus aktív szakasz tartott. Minél jobban viszolyog vagy fél valaki a bőrgombától annál nehezebben tud tőle megszabadulni.

Konfliktustípus: sértési, sértegetési, sérülés félelmi, bántási, azon belül is mocskolódási, beszennyezési, torzulási, undorítóvá válási konfliktus.

Érzelmi tartalom: Enyhe, de hosszabb ideig eltartó "lemoshatatlan vagy nehezen lemosható" bemocskol(ód)ás, érintkezés gusztustalan, büdös dologgal, piszokkal, ocsmánysággal. Az elváltozás ott jelenik meg, ahová a bemocskolódást, sérülés félelmi konfliktust asszociáltuk (társítottuk). "Ez az anyag megfogja a kezem, körmöm, nem tudom (hamar, egykönnyen, vagy egyáltalán) lemosni, és visszataszítóvá válok miatta. A bőrömben megtámadott a gomba. Amibe belenyúltam, vagy beleléptem, aljas módon megtámadott, és nem tudom megvédeni magam. Belenyúltam, beleléptem, belekeveredtem valami mocskos dologba."

K.A. szakaszban: a bőr irha nem számottevő, szinte jelentéktelen, színtelen és ezért észrevétlen megvastagodása.

M.U. szakaszban: a megvastagodás lassú tuberkulotikus elbontása, elsajtosodás, viszketés, saj(á)tos szaga van. A köröm alatti bőr (irha) és a köröm elszíneződése szürkésre, sárgásra. Amíg a gombás elbontás tart, a bőr és köröm szerkezete gyengébb, puhább. Ilyenkor (főleg), kerülendő a zárt (gumi)kesztyű, zárt cipő egész napos viselete, mert a száradás szükséges a gombák optimális munkájához. A bezártság és meleg elősegíti a gombák működését, és így a megoldás utáni tünetek csúnyábbak lehetnek.

Az elváltozás biológiai értelme: a bőr védő rétegének megvastagítása, ezáltal a védő funkció fokozása.

Ha valakinek a test felületén jelentkezik hetekig, hónapokig tartó bőrgombásodása, ez azt jelenti, volt neki egy hetekig hónapokig megoldatlan vagy visszaeső sértési, sérelmi konfliktusa bemocskolási, beszennyezési, "védekezés képtelenségi" tartalommal. Az enyhe tüneteket bőrgombásodásnak hívják, a hosszú időn keresztül visszaeső intenzív tüneteket pedig bőrtuberkulózisnak. Mechanikájában mind ugyanaz, csupán a konfliktus intenzitása, és a lokalizálása (test adott pontjára vonatkoztatása) más. (Ott jelenik meg, ahová a bemocskolást társítottuk, vonatkoztattuk.) Az érzelem vagy félelem intenzitása határozza meg a konfliktus (és elváltozás) intenzitását.

Az egyetlen említésre méltó veszélyforrás a bőrgombásodásnál, ha a tünetek megjelenése új konfliktust idéz elő, esetleg éppen az érintett bőrfelületre vonatkozóan, ugyanazon "mocsok egy dolog ez a körömgomba, és visszataszítóvá tesz" konfliktus tartalommal, mert ezzel újraindítjuk az irha vastagodást, aminek egyre hosszabban eltartó gombásodás lesz a következménye. A hosszú ideig eltartó enyhe bőrgombásodás rendszeresen visszaeső (enyhe) konfliktus-aktivitásra utal.

A testfelület bőrgombásodását, lábgombásodást itt a fórumban (a különböző esettörténetek miatt) külön tárgyaljuk.

Ide olyan esettörténeteket, tapasztalatokat várunk, amelyek körömgomba tanulságok, és nem egyéb testfelületen elszenvedett konfliktusok következménye.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:körömgomba
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:54:42 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: onychomycosis, onikomikozis, onikomikózis, körömgombásodás, körömgomba, körmök gombás fertőzése, gombafertőzés, köröm mycosis, köröm mikózis

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:körömgomba
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:54:48 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:körömgomba
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 27. - 09:13:50 »
Sgítséget szeretnék kérni.
Az apósom sok-sok éve szenved körömgombától. millió praktika-gyógyszer amit kipróbált és persze nem segített.Viszont én rájöttem mikor kezdődött neki csak nem tudom a megoldást.
10 éve ismerem, anno autómentő vállalkozása volt amiről mindig szívesen beszél, 6 éve megszületett a fiú unoka így gyakori a történet-mesélés... Amikor találkoztam a GNM-mel kérdeztem tőle mióta szenved a körömgombától, azt mondta nem tudja. Erre én, hogy autómentőzés alatt volt-e, emlékszik-e rá....? ÓÓÓ, tényleg utána kezdett el vele küzdeni. Beszélgettünk, mai napig hiányzik neki az az életérzés vagy az az idő ami akkor volt. Nem hisz a gyógyszeres kezelésen kívül semmiben (anyósomnak ebben nagy szerepe van, az onkológián dolgozott...) Tudnék-e neki segíteni esetleg tudtán kívül csak azzal, hogy beszélgetek vele és az élménybeszámolókba belekérdezek az érzelmi tartalomra???
Köszönöm a válaszokat
aurium

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:körömgomba
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 27. - 22:20:43 »
Aurium, engedelmeddel áthelyeztem ide a hozzászólásodat, mert már van ilyen témánk.

Az Admin ITT már leírta a vonatkozó érzelmi tartalmat, ilyen érzelemmel megélt konfliktust kell keresni. A gomba aktivitása a konfliktus megoldódására utal, tehát egy olyan konfliktust keresünk, amit az apósod korábban szenvedett el, amikor megjelentek a tünetek, már nem volt aktív. Nagyon fontos, hogy a gomba támadásától való félelem okozhat következménykonfliktust, amely mintegy ördögi körben, folyamatosan benne tartja az érintettet a tüneteiben. Az első és legfontosabb tehát, hogy a gombával meg kell békélni. Üdv, Vadvirág

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:körömgomba
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 28. - 06:23:32 »
Köszönöm. Hát nem tudom hogyan lehetne elfogadnia mert szégyenli hogy látszik, valószínű akkor az ördögi kör tartja fent és az eltűntetési kényszerek "táplálják". :(
Azért indítottam újként mert piros betűkkel felhívták rá a figyelmem, hogy 120 napja nem írt oda senki, jobb ha azt teszem :)

szvili

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:066 körömgomba MI o
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 29. - 14:01:29 »
Sziasztok!

Érdekődnék a benőtt köröm (nagylábujj) lelki hátteréről. Elég régóta nehezíti a mindennapjaimat, hol kevésbé, hol jobban, néha elmúlik, majd visszatér. Tudnátok valamit mondani ezzel kapcsolatban?

Bocsánat, hogy itt teszem fel a kérdést, de nem találtam erre kijelölt topic-ot.

Előre is köszönöm!

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:066 körömgomba MI o
« Válasz #7 Dátum: 2012. December 01. - 19:32:31 »
     Szervusz Vili!

     A zavartalan életritmusainkban a testrészek növekedéseinél az agyban található agyalapi mirigy, másnéven hipofízis előlebeny (rövidítsük most h.f.e.l.-nek) a felelős, az irányító. Tehát egy rendellenesnek tűnő, viszont az újmedicina alapján ez esetben is értelmesnek tartott, növekedéssel, növéssel kapcsolatos elváltozás hátterében a hfel. különprogramja sejthető.

     Az első szakaszban daganat képződik, emiatt a növekedési-hormon termelés részlegesen intenzívebbé lesz, vagy beindul, kiújul (az adott életszakasznak megfelelően) és tart ebben a konfliktusaktív szakaszban. Ennek a szervünknek (hfel.) a különprogramját ez a falat-konfliktus indítja be: .... kiköpném (kiadnám magamból) ezt a korábban benyelt, emészthetetlennek bizonyúlt, túl nagy, vagy csúnya, piszkos falatot, de, az ebben a folyamatban résztvevő testrészem tekintetében túl kicsi vagyok ...
 
    Bár a valóságos falat léte sem kizárt, ám több mint valószínű, hogy ma egy szimbolikus értelemben vett falatról van szó. Úgy, mint a benyeléskor, befogadáskor az életfolyamatunknak energiát adónak-, táplálónak-, szükséges dolognak-gondolt valami, de a felhasználása közben kiderült róla, hogy káros nekünk.

     És itt jöhet a gondolatmenetbe a lábújj szöveteinek növekedése, mert a növekedési hormontöbblet jelenleg itt fejti ki a hatását. Azért itt, mert az agy ide asszociálja a "..., de túl kicsi vagyok ehhez" érzéshez való alkalmazkodási szükségletet, az agy mai "megítélése" alapján ennek a szervterületnek a növesztése (is) segíti a falatnak a magunkból való kilökését, eltávolítását tartalmazó folyamatot.

     A hfel. belső csíralemez-származásából jó eséllyel feltételezhető, hogy a körömbenövés (vagy egyszerűen körömnövés), illetve az ennek megfelelő ősi szervi elváltozás (talán karom-növekedés?) biológiai értelme a földi élőlények evolúciójának legrégebbi, kezdeti szakaszában volt valóságos, ami mára valószínüleg idejét múlt lett. Az akkori, ősi konfliktus vélhetően még nem volt szimbólikus.

     Mindenesetre megér egy gondolati ellazulást az, hogy a fenti konfliktushoz való alkalmazkodás vajon az ősidőkben hogyan függhetett össze a nagylábujj-köröm (-karom) környéki szövetek szaporításával, milyen funkciója, milyen konkrét értelme lehetett ennek a szervi elváltozásnak ebben a folyamatban? Én arra gondolok, hogy régen a végtagok a megkapaszkodásban játszhattak fontosabb szerepet, mint ma, talán a nemkívánatos falat eltávolítási folyamatában volt szükség az erősebb megkapaszkodásra, (mondjuk) egy intenzív öklendezés közben. Ebből a szemszögből tekintve, érdemes lenne visszaidézni, hogy a körömbenövéssel egyidejűleg, vagy időben a közelében, volt e intenzívebb körömnövekedés is? Netán az egész különprogram az intenzívebb körömnövekedésről szól, ami úgy tűnik, mintha a környezete nőne rá? Nekem az a rendellenes körömnövekedés is beleillik ebbe a képbe, amely során a megszokott, hosszában való
növekedéssel együtt megjelenik a széltében való növekedés.



     Van már egy hfel. témánk:  http://gnmforum.hu/index.php?topic=1109.msg3860#msg3860  talán érdemes lenne oda átcsoportosítani ezeket a bejegyzéseket.