Szerző Téma: 128 epegörcs, epekő MI oc  (Olvasták 13004 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
128 epegörcs, epekő MI oc
« Dátum: 2010. November 26. - 18:18:11 »
Szerv Atlasz lapkód:   5.2.10.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


Az epegörcs, az epehólyag, májvezeték laphám gyulladása miatti fájdalom az elváltozás különprogram megoldás utáni szakaszában, az epileptokrízisben jelentkezik. Máj- és epefájdalmak már a konfliktus-aktív szakaszban vannak (konfliktus intenzitástól függő súlyossággal) a (fájdalom)görcsös roham viszont krízistünet. Ennek oka, hogy a máj és epevezeték laphám érzékenység lefutása a különprogram során az ún. belső bőr szenzorika szerint (link) történik.

A tompa, húzódó, szúrkáló fájdalmak arra figyelmeztetnek, hogy elváltozás van folyamatban, abba kell hagyni a bosszankodást, a görcsös roham viszont epileptokrízis tünet, a megoldás utáni szakasz tünete, amikor már nincsen konfliktus-aktivitás. A szervi tünetekkel, májvezeték-, epevezeték-, epehólyag laphám gyulladással együtt járó agyi ödéma hatására rövid idejű eszméletvesztés is előfordulhat. (Hosszú különprogramnál a kábaság, eszméletvesztés, félrebeszélés, zavartság természetesen hosszabb ideig is elnyúlhat.)

Az epekő az epehólyag laphám visszaeső gyulladásának tünete, amikor a (többek között) kálciumban dús helyreállítási ödémából, váladékozásból (a konfliktusba való visszaesés hatására) kicsapódás történik, és ez áll össze kristályokká, epekővé. Minél nagyobb az epekő, annál régebb óta folyik a rendszeresen visszaeső bosszankodás (vagy identitás-konfliktus).

További részletek, tünet- és konfliktus-érzelem leírás a májvezeték-gyulladás, hepatitisnál.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:18:16 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: cholecystitis, epehólyag gyulladás, az epehólyag falának heveny gyulladása miatti epegörcs, fájdalomgörcs

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:57:54 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 14. - 21:48:28 »
"Begörcsölt a hasa Papp Istvánnak, az egy hete kiszabadított magyar túsznak. Hajnalban vitték kórházba, ahol megvizsgálták. Kiderült, hogy epeköve van. Papp István azt mondta: az orvosok szerint valószínűleg még a fogságban alakult ki az epekő. Már jobban van, délután a Tényeknek már az otthonában nyilatkozott."
Kell ennél ékesebb bizonyíték a megoldási szakasz epikrízisére?  ;)

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 14. - 22:13:27 »
Neki epekő miatt állt be a görcs. Azonban epekő nélkül is lehet, a krízisben. A kettő szerintem nem ugyanaz.

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 14. - 23:03:39 »
Az a tapasztalatom, hogy epeköve majdnem mindenkinek van, köszönhetően a manapság elterjedt igen egészségtelen táplálkozásnak :) Baj csak akkor adódik, ha beszorul a vezetékbe, vagy begyullad.

Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 15. - 00:01:50 »
Lehet ez a rövid idejű eszméletvesztés "hirtelen megszédülés"? Mintha megfordulna veled a világ?

jucus66

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 16. - 19:44:06 »
Szia Ildi!
Nekem is rögtön az volt a gondolatom  amikor hazahozták, hogy hol fog ez nála vajon lecsapódni.  Én ezt az epegörcsöt úgy gondoltam, hogy a sok mérgelődés okozta.  Tehát ő a saját fogvatartását haraggal, dühhel  és mérgelődéssel fogadta.  Én legalább is úgy tudom, hogy ha valaki sokat mérgelődik ,  haragszik annak lesz előbb utóbb  epeköve. (jól gondolom?)  És még szerencsés ha ennyivel megúszta.
Jucus

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 16. - 19:50:53 »
Nem mindegy, hogy milyen az a harag. Az érzelemárnyalat dönt. A beleknél is nagyon sok esetben valamilyen harag keveredik a konfliktus érzelmi tartalmába. Ezeket mindig pontosítani kell, mert a GNM-ben eléggé jól körül vannak határolva a lehetséges érzése, melyek szervhez kapcsolódnak. Nincsenek ennyire általános sémák. A májvezetékek külön programjánál és az epekőnél a férfias érzelemtartalom vagy birtokhatár vita, vagy kifejezetten birtokkal, tulajdonnal kapcsolatos bosszankodás, mérgelődés. A birtokom lehet az "én igazam" is, mindig számít az, hogy az illető a saját szavaival hogyan fogalmazza meg, ebből azonnal kiderül.

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #9 Dátum: 2011. Február 13. - 17:05:07 »
Ideteszem Roberto kiegészítését. (2009 máj.20 és jún. 14)

Epekő nem jön létre egy egyciklusú betegséglefutás során, tehát normál esetben nem kell miattuk aggódni. Ahogy Manjushri írja, sok visszaesés, és hosszú idő kell hozzá. Arra kell inkább ügyelni, hogy a birtokbosszúsági konfliktust megoldjuk, lejöjjünk a bosszankodásról, mérgelődésről. Balkezes nőnél ez lehet elsődleges konfliktus, ott identitáskonfliktusról van szó. Nem tudom, hogy ki vagyok, mi vagyok, ez vagyok, vagy az vagyok, nem tudom, hogy hova tartozom, kire hallgassak, stb.

A "kőképződés" a biológiai folyamatok "nem optimális lefutása" - hiszen a gyógyulási szakaszt újbóli visszaesések szakítják meg, és az oda-vissza kapcsolgatás miatt kicsapódás (kőképződés) történik.

Kalcitos kicsapódással csak ektodermális laphámszöveteknél találkozunk. Ide tartozik pl. a májvezeték, epevezeték, vesemedence, húgyhólyag is, ahol pl. oxaláttal lép kötésbe, és kristályosodik: vesehomok. Intenzív konfliktusoknál, nagyobb kiterjedésű laphámszövet elváltozásoknál gyakori visszaesésekkel gyorsabban képződik az epekő, vesekő. A fogkőképződésnél is visszaesésekről van szó, bár a fogkőréteg a gyógyuló fogzománcnak is védelmet biztosít. Ezért fordul elő gyakran, ha "leszedik a fogkövet" a fog még napokig vérzik - mert lejött vele a fogzománc is.


szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #10 Dátum: 2011. Február 13. - 17:07:42 »
Sexty János egy kérdésre adott válasza (2009. nov. 18) A kérdező N.T.

Idézet
Sziasztok!  ma 1 jobb kezes nővel beszélgettem, akinek epekövei voltak. Kérdéseim: nála ez csak elsődleges konfliktusnál akkor lehetséges, ha biológiailag bal kezű? Vagy ha tényleg jobb kezű, akkor csakis másodlagos konfliktus esetében? Ez utóbbi esetben azért, mert megváltozott az 1. konfliktus miatt a hormonszintje = férfias lett? Minden első konfliktus esetében megváltozik a hormonszint? Ha ez van, és másodlagos konfliktusa miatt alakult ki az epeköve, akkor ugyanaz érvényes az érzelmi tartalomra, mint a balkezes nőnél?

Ha elsődleges konfliktusból származik az epekő (megjegyzendő, hogy rendszeresen visszaeső konfliktusaktivitás miatt van epekő), és nincs hormonális állapotváltozás, akkor biológiailag baloldalas az ivarérett nő.

Ha jobboldalas a nő, akkor csak úgy keletkezhetett epeköve, ha megelőzően nem-konfliktus-következtében volt hormonális állapotváltozása, hanem pl. előtte volt, vagy túl volt az ivarérettség-nek(-en), fogamzásgátló-gyógyszert szedett, kemoterápia hatására, vagy ivarszervei hiányoznak.

Igen ez utóbbi esetben a megváltozott hormonális állapot miatt történik a jobboldalra az elsődleges konfliktusbecsapódás. A "férfias lett" helyett pontosabb megfogalmazás a: "férfias érzelemvilága lett". Ilyenkor egyébként a női hormon (ösztrogén) szintje a férfihormon (tesztoszteron) szintje alá csökken.

A hormonális állapot minden elsődleges konfliktusbecsapódáskor is megváltozik, de csak akkor, ha a halántéklebeny nemi/birtok zónába történik a becsapódás. Hormonális állapotváltozás más agyterületekre történő konfliktusbecsapódáskor nem jön létre.

Létrejöhet jobboldalas nőnél birtokbosszúsági konfliktusbecsapódás másodlagosként, és ekkor skizofrén konstellációba esik. Konstellációban azonban nem halad előre a különprogram, áll, nincs konfliktustömeg növekedés.

Mindezekből az következik, hogy jobboldalas nőnek másodlagos konfliktusból kifolyólag nem lehet epeköve, csak nem konfliktus következtében bekövetkező egyéb ok miatti hormonális állapotváltozáskor, elsődleges különprogramként.


Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 01. - 17:59:49 »
Szia! Teljesen egyetértek Veled!

Idézet
A "férfias lett" helyett pontosabb megfogalmazás a: "férfias érzelemvilága lett".

Ezzel kapcsolatban bizony én mondanám, hogy "férfias lett"! Jelenleg, ha megnézzük, milyen a média által sugallt női ideál, hát... külsőségekben roppant csábító, de belül legyen egyszerre menedzser otthon, a munkahelyén, "egyenrangú" a férfiakkal, jó szexpartner stb.  Hol vannak már azok az igazán nőies nők, amikor a kamaszfiúknak is attól kell félni, hogy a lányok be ne húzzák egy bokorba ;)! És ha egy fiú egy lánnyal könyvekről akar beszélgetni, hát kissé furcsán néznek rá!

Már a menses kezdetétől divat fogamzásgátlót szedni, csoda, hogy egész fiatalon epekövekkel találkozunk? (viszont a balkezes lányoknak tabletta mellett nem kell félni az epekőtől ;))

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #12 Dátum: 2011. Március 04. - 22:14:40 »
 Sziasztok !   Sexty János válaszához hozzátenném még, hogy hormonálisan kibillentnek számit egy nő akkor is ha várandós és ha szoptat, egészen a menszesze újbóli megjelenéséig.

                                 Üdvözlettel: Hussein Éva

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #13 Dátum: 2011. Március 11. - 03:27:31 »
Sziasztok !

Mi a helyzet akkor ha balkezes nonel az epeholyagban egy polip van ? Az teljesen masfajta konfliktus vagy az epekohoz hasonlo ? Es ha tudtok valami termeszetes modszert, gyogynovenyt, amitol esetleg felszivodik, azt is megkoszonom.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #14 Dátum: 2011. Március 11. - 05:29:34 »
Domarcsi, nekem alapvetően az epehólyag polip mint elváltozás megnevezés nem stimmel. Az epehólyagot belülről laphám szövet borítja, amely elválasztási, elhatárolódási konfliktusokra reagál. Polipról a mirigyszövetek esetében beszélünk, ezek a szövetek falat konfliktusokra reagálnak. Valójában a mirigyszövet sejtszaporulatának felgyűrődését szokták az orvosok polipnak nevezni.

Ha a BK hölgy normál hormonállapotban van, akkor első körben identitás vagy döntéskonfliktust keresnék, ha kibillent hormonállapotban, akkor pedig birtokbosszúság konfliktust. Különbséget az érzelmi tartalom árnyalatában látok... amíg a máj- és epevezeték az epe elvezetését szolgálja, addig az epehólyag a tárolását. Elképzelhetőnek tartom, hogy (pl. kibillent hormonállapotban) a düh, harag, bosszankodás magában tartása lehet ez az érzelmi árnyalat (például nem szeretném a dühömet magamban tartani, de muszáj viselkednem, önkontrollt gyakorolnom, vagy pedig szeretném, de nem lehet) - azonban ez csak a saját következtetésem. Ne vedd készpénznek, de talán elgondolkodtató. Üdv, Vadvirág

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #15 Dátum: 2011. Március 12. - 01:07:14 »
Ugyanazon konfliktus kepes tobbfele tunetet is produkalni  vagy akar ha folyamatosan fenall mindig masmilyet ? Nekem olyan erzesem van, hogy az osszes emesztesi jellegu konfliktusom ugyanazon konfliktus lehet, mert nem nagyon talalok magyarazatot annyi konfliktusra amennyi bajom van mostanaban.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #16 Dátum: 2011. Március 12. - 02:06:08 »
Kifejtenéd, hogy pontosan milyen tünetekre gondolsz?

Egy konfliktus mindig egy adott szövetet érint. Ha például egyszerre van gyomor és vastagbél elváltozásod (és egész biztos, hogy nem mérgezés következtében alakultak ki), akkor azok két külön DHS eredményeképpen jöttek létre. Azonban, ha az agyi reléközpontok közel vannak egymáshoz és a gyógyulófélben lévő hameri góc ezeket magába foglalja, más szervek tüneteit is tapasztalhatjuk.

Sexty János számolt be róla a régi fórumon, hogy az édesanyjának egyszer középfül gyulladása volt, és mivel az agytörzs jobb oldalán ez a reléközpont közel van a máj (mirigyszövet), gyomor (nagy kanyarulat) reléközpontokhoz, a krízisben az édesanyja epét hányt. Ez az oka annak is, hogy a szívkoszorúér-véna és a méhnyak, méhszáj elváltozások is mindig együtt jelentkeznek. Üdv, Vadvirág

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #17 Dátum: 2011. Március 12. - 14:14:58 »
Koszonom valaszod. A tuneteim, gyakori fejfajas, hanyinger, puffadas, gazosodas, a polip az epemben es aranyer. Ezek mind az emesztes reszei, azert gondolom, hogy ugyanazon konfliktus lehet.  Ezek a tunetek ket eve megvannak, hol jobb, hol rosszabb. Azert irtam ide, mert az elmult heten uj tunettel gyarapodtam.Keseru szajiz. Eloszor egesz nap volt, mostmar csak eves utan erzem. A rendszeres fejfajas is eleg uj, eddig csak parszor volt migrenem, mostanaban nem a migren jellemzo hanem rendes fejfajas. Van amikor ket-harom napig is. Probalom kibogozni a dolgokat. Az aranyer verzesre, egy nagyon kedves holgy segitsegevel rajottem, es a verzes ket ev utan el is mult, mostmar csak akkor jon elo minden alkalommal ha alkoholt fogyasztok, ami szerencsere ritkan van, de ez is elgondolkodtat, hogy miert. Szoval igazibol nem tudom melyik topikba kellene irjak, vagy irjak kulon-kulon, mert mind mas es mas konfliktus ?

Ditti

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:epegörcs, epekő
« Válasz #18 Dátum: 2011. Október 06. - 12:46:27 »
Szeretném kérdezni, hogy az említett máj és epevezeték tisztítás házi patikájában a másfél napos kúra "receptjéhez" hol lehet hozzájutni? Várva válaszod az e-mail címemre üdvözlettel:
Ditti

Csicsa03

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:128 epegörcs, epekő MI oc
« Válasz #19 Dátum: 2014. Április 02. - 21:35:38 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb 2 hete kezdődött a problémám, erős gyomorfájásom volt, majd a hasi ultrahangon epehólyag gyulladást és epekövességet állapítottak meg. 1 hétig azt hitték, hogy gyomorrontásom van. Jelenleg is vannak esténként erős görcseim, antibiotikumot szedtem rá, illetve nos-spa-t. Az elmúlt 2 hétben csak pár párolt zöldséget és kekszet ettem, amitől már nagyon gyenge vagyok. Az orvosom azt mondta, hogy amíg nem múlik el a gyulladás addig nem veszi ki a köveket. Tegnap éjszaka is az ügyeltre kellett rohannom, annyira görcsöltem. Rögtön az volt a kérdése, hogy mit ettem. Nem tudom meddig bírom már így, ezért fordultam hozzátok. Korábban egyébként sosem volt gondom az epével. Köszönöm a segítséget.