Szerző Téma: 080 csontrák, csontdaganat MA  (Olvasták 7235 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
080 csontrák, csontdaganat MA
« Dátum: 2010. November 26. - 18:20:12 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok. Csontok a testben több helyen vannak, ezért az elhelyezkedést az önértékelés letörés vonatkozása határozza meg: mozgási, mozgatási, végtagi, belsőségi vonatkozás. A csontokon nyilvánulnak meg a legsúlyosabb csontig hatoló, mélyen érintő önbecsülési, önértékelési letörések. Mellrákom van, leírhatom magam (bordák), nem tudok rendesen járni (boka), nincs kézügyességem (kéz), nem tudok emelni, mozogni, futni, stb. A funkcionális vonatkozások további jellemzése, 4.1.5.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.3.   4.1.5.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak), elmésztelenedés, valós vérszegénység. Betegség-nevek: anémia, csontritkulás, dekalcifikáció, oszteoporosis, oszteolízis. (Ezt régen „jóindulatú” csontelváltozásnak tartották - a sorvadást.)

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével, ami lehet fájdalmas, és ezáltal okozhat elkeseredést, visszaesést. Fehér- és vörösvérsejt-vérrák. Betegség-nevek: csontciszta, csontkinövés, gerincferdülés, Bechterew-kór, elmeszesedés, oszteoszarkóma, csontdaganat, csontrák. (Ezt pedig sejtszaporulat lévén - „rosszindulatúnak” tartották - a regenerálódást.) Ún. pszeudo-anémia (ál-vérszegénység), (myeloid) leukémia, erythrocitémia, stb. 4.1.6.

Az elváltozás biológiai értelme: megerősítés, a csontok előbontása, majd újjáépítése, szerkezetileg vastagabbra, erősebbre, strapabíróbbra.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:20:18 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Osteosarcoma: csontrák, csontdaganat
Konfliktustípus: Súlyos önértékelési, önértékelés csökkenési konfliktus.
Érzelmi tartalom: "Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok." Az elhelyezkedést, az önértékelés letörés vonatkozása határozza meg.

Kapcsolódó Biologika TV video:
Vérszegénység, vérrák, leukémia, erythrocitémia


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:55:40 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

   - daganat a gerincen 1. rész, 2. rész - írta: Uzsika
ellenőrizte: m819d

N. Tímea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 196
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 12. - 12:31:21 »
Egy ismerősömnek állítólag (az orvosok szerint) fogcsontgyulladása, vagy ideggyulladása vagy csontvelőgyulladása van. MIndenesetre nagy fájdalmai vannak, az RTG 1 kisebb gyulladást mutatott, amit ki akarnak vágni. beszélgettünk az ügyről, mondtam, ez minden esetben M.U. szakasz, baktériumok dolgoznak, helyreállítanak, bírja ki valahogy. Erre azt mondták neki a dokik, hogy az ő esetében A GYULLADÁS STERIL, ITT NINCSENEK BACIK. Ez mit jelent? Egyeltalán ez lehetséges? Azzal ijesztgetik, ha nem kezelteti, szepszis is lehet, valamint azzal, hogy terjed! Ő meg fél...

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 12. - 13:48:42 »

Néhány dolgot érdemes lenne tisztázni.
1.) Egészen pontosan nem lehet tudni mi a baja a kliensnek.
2.) Amennyiben steril gyulladásról van szó, akkor az csonthártya (periosteum) gyulladás.
3.) Egyenlőre kezelési javaslatot adott az orvos, aki úgy ítéli meg, hogy kezelésre lenne szükség.
4.) A legnagyobb baj az, hogy fél.... Ha nem így lenne akkor talán a pontos diagnózist is tudná.

Javaslom a beszélgetést a fogszuvasodás témánál folytatni.

N. Tímea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 196
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 12. - 14:19:35 »
Köszönöm.
A csonthártyán nicsen gyulladás, mert az egykori laphámszövet mára már nem fejlődik. Ez a steril gyulladás? Nem értem. A csonthártya ektodermális, így ott a MU szakaszban a vírusok dolgoznak.
Már 3 éve brutális fájdalmai vannak, így tény, hogy most fájdalom konfliktusa van, tehát csonthártya kp, ahogy Eta írta.
A kérdésem még mindig: mit neveznek steril gyulladásnak?

Dr. Herczeg Andrea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 254
Re:csontrák, csontdaganat
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 12. - 19:52:55 »
Steril gyulladás amikor a szövetek elbontásra kerülenek, és nem a programozott sejtelhalás (apoptózis) miatt, hanem különböző kémiai anyagok amelyek a sejtekből szabadulnak fel és a fehérvérsejtek részvételével. Ebben a folyamatban nem vesznek részt baktériumok. A tünetek: fájdalom, meleg, duzzanat. Ilyen pl. amikor izületi gyulladásról beszélünk konfliktus aktív szakaszban, elbontásra kerül a régi, hogy a megoldás utáni szakaszban majd egy erősebb új szövet épüljön fel. A régi falkra sem húzunk új tetőt, csak ha megerősítettük az alapokat. A szervezetünk is ilyen "okos". Andrea

Erzsi53

  • *
  • Hozzászólások: 1
tapasztalat csere
« Válasz #7 Dátum: 2012. Június 27. - 14:33:36 »
Kedves Fórum tagok!

Kérem, osszátok meg tapasztalataitokat a csontrák általános folyamatairól, azon kívül, amit GNM leírt. Az érdekelne, hogy kinek milyen személyes tapasztalata volt és hogy mivel lehet enyhíteni a fájdalmat. Válaszaitokat előre köszönöm!

Tunde77

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:080 csontrák, csontdaganat MA
« Válasz #8 Dátum: 2014. Április 27. - 21:55:10 »
Sziasztok!
Tavaly juniusi duktalis mellrak utan iden aprilisban "csontrakot" diagnosztizaltak tobb csontban is. Nagyon-nagyon eros fajdalmam volt, igy korhazba kerultem. Fajdalom enyhult, jobban is erzem magam. Egyedul most azon aggodunka ferjemmel, hogy rengetek morfium tarrtalmu gyogyszert kapok: pl 2x60 mg Oxynorm, ezenkivul Oxycondent es stb, Paracetamol, Lyrika, stb. nem is tudom miket, de rendesen ki vagyok utve.
Gondolom az orvosok mar lemondtak rolam, de en a gyogyulast varoom a GNM szerint.
Kerem, aki hozzaerto, adjon tanacsot, koszonom.
Tunde

Enike

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:080 csontrák, csontdaganat MA
« Válasz #9 Dátum: 2014. Május 08. - 11:09:23 »
Szia Tunde77! Szivesen beszelnek veled skypeon (mert Hollandiaban lakom), mert konzulensi tanfolyamra keszulok es minden esettortenet nekem jo gyakorlas. Lehet kicsit morbidan hangzik, mert neked ez sulyos betegseg, de nekem nagy segitseg lenne ha "gyakorolhatnek" veled. Szoval ha gondolod irj egy mailt es megbeszelunk egy skype talalkozot.
Cimem: info@enifit.nl

Tovabbi szep es sikeres gyogyulast!
Udv, Eniko