Szerző Téma: 134 Alzheimer-kór MA  (Olvasták 3555 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
134 Alzheimer-kór MA
« Dátum: 2010. November 26. - 01:14:11 »
Szerv Atlasz lapkód:   6.1.A.   6.0.B.   2.1.D.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Alzheimer-kór
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:14:22 »
Alzheimer-tünet: értelmi szint csökkenése, "elbutulás".

Az Alzheimer-kórnak diagnosztizált tünet, és ide tartozik a demencia is, ún. konstelláció hatására jelenik meg, és (konfliktusmegoldástól függőn) átmeneti jellegű.

Agytörzsi konstelláció: egyidejűleg két szimpatikotóniás állapotban lévő Hameri góc, egyik az agytörzs jobb oldalán, másik az agytörzs bal oldalán. Az elszenvedett konfliktusok súlyossága határozza meg a konstelláció fennállása idején a demencia, "szellemi visszaszorulás", a "szellemi elbutulás" mértékét, súlyosságát.

Az egyik konfliktus megoldódásával az illető azonnal (!) visszatér a normál kerékvágásba, "visszatér" az emlékezete, értelme, intelligenciája (= újból megfelelően meg tud nyilvánulni a testében.)

Konfliktustípus: (legalább két) agytörzsben léziót okozó "falat"-konfliktus: az egyik falat felvételi (nélkülözési) konfliktus a másik falat kiadási (mocskossági) konfliktus.

Lehetséges az, hogy valakinek az agytörzsben ugyanarra az oldalra csapódjon be akár több falatkonfliktusa is,
ám ez akkor NEM OKOZ elmezavart, ún. értelmi blokkolódást.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Alzheimer-kór
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:33:45 »
Sexty János válasza egy felhasználónak a régi fórumon (2009.okt.19)
   
   Válaszolva a legutóbbi bejegyzésedre, a környezetváltozás azért jó, mert a konfliktust életben tartó sínek ott vannak a megszokott környezetben, ott még teljesen GNM-tudatosan is nagyon nehéz a konfliktust feloldani, mert minden arra emlékezteti az érintett embert.

    A konfliktusokat kideríteni mindíg szükséges, mert az arról való tudatosság segít abban, hogy ne essünk vissza, ha már egyszer feloldottuk. Ebben áll a GNM általi lelki fejlődés, hogy megtudjuk, milyen elváltozásunk lesz az adott konfliktustól.

    Az agytörzsi konstellációkra egyébként nem érvényes az a szabály, amely a halántéklebenyi konstellációknál fennáll, miszerint a konstellációban nem nő a konfliktustömeg. Itt konstellációban is tömegnövekedés van. Tehát igyekezni kellene minél hamarabb feloldani legalább az egyik konfliktust. Hogy mik ezek a konfliktusok, ennek kiderítéséhez tudni kell, hogy az agytörzsi vezérlőközpontok milyen tünetekkel járó különprogramokat vezérelnek, egyenként sorba kell menni az egyes szerveken, és megnézni, hogy melyik szervnél van elváltozás, amellyel kapcsolatban esetleg orvosi (tüneteltüntető) kezelést is kap az illető. Ha nincs erre utaló jel, nincs ilyen kezelés, akkor valószínüleg a konfliktusaktivitással gyakran együttjáró észrevétlenségről is szó lehet, pl. az ott felsorolt bélfajtáknál képződő daganatok első szakaszbeli rejtettsége is fennállhat.

    Ezt az esetleges szervi tünettelenséget egy kontrasztanyag-nélküli, agyi CT-felvétellel mégis kimutathatóvá lehetne tenni. Mindenképpen gyógyulásra való törekedés esetén a biztosra menés érdekében a hozzátartozóknak szükséges (szervi tünetek esetében is), érdemes a CT-felvételezést megcsináltatni (ezt nem a beteg emberrel kell megbeszélni, mert ő a konsternáció következtében nem tudja az állapotát reálisan mérlegelni) és GNM-szakértelemmel rendelkező emberrel kiértékeltetni.

    Ehhez a konsternációhoz az kell, hogy mindkét oldalon legyen egy aktív konfliktusbecsapódás. Ha végignézed a lehetőségeket, láthatod, hogy pl. a mindkétoldali vesegyűjtőcsatornák érintettsége is szóbajöhet, tehát ha pl. intenzív vízhajtógyógyszerezés történik, vagy netán rendszeres dialízis (állítólagos veseleállás miatt), akkor az érintett személy elhagyatottságérzését kell feloldani.

    De előfordulhat pl. mindkétoldalon a középfülben aktív daganat-növekedés, az információfalat sem nem érkezik, sem nem tudja kiadni.

    A szervatlaszban kell végignézni az összes lehetőséget.

    A hagyományos orvostudomány által Alcheimer-kórnak diagnosztizált tünet esetében nincs kizárva a depreszív autisztikus konstelláció sem, mint ahogy a szervatlasz 158. oldali információkból kitűnik. Ezért is szükséges az agyi CT-rétegfelvételezés. A hagyományos orvostudomány diagnosztizálási fejlettségét általában dícsérni szoktuk, de majd meglátod, ha sokat foglalkozol GNM-mel, hogy nem ritkán ezen a téren is vannak melléfogások, ezeknek a félreértéseknek jellegzetes területe az elmezavarok, hangulatzavarok.