Szerző Téma: 036 hiperkalcémia, hypercalcaemia MI  (Olvasták 8004 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
036 hiperkalcémia, hypercalcaemia MI
« Dátum: 2011. Március 07. - 20:34:13 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.4.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
hiperkalcémia, hypercalcaemia
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 18. - 21:34:24 »
Hiperkalcémia = túlzottan magas kálciumszint a vérben

Tünetei: székrekedés, hányinger,hányás,hasi fájdalmak, étvágytalanság, kórosan nagy mennyi-
              ségű vizelet üritése, krónikus esetben vesekő. Súlyos esetben agyi rendellenességek,
              zavartság, érzelmi zavarok, delirium, hallucinációk, kóma.
Okai: 1., túl sok kálcium bevitele (mérgezés kategória, nem GNM)
          2.,D-vitamin tuladagolás (mérgezés kategória, nem GNM)
          3., egy vagy több mellékpajzsmirigy fokozott működése (A GNM szerint lehetséges ok!)
          4., idézet a Dr.Info-Lakossági egészségügyi információs portál cikkéből: "Hiperkalcémia
               gyakran fordul elő rákos betegekben. A vesék, a tüdők, a petefészek rákos daganatai
               gyakran nagy mennyiségű mellékpajzsmirigy-hormonhoz hasonló hatású fehérjét
               termelnek. Ezeket a hatásokat paraneopláziás szindrómának nevezik. Kálcium kerülhet
               a vérbe akkor is amikor a rák átterjed a csontokra és elkezdi pusztitani azok sejtjeit.
               Más rákos betegségek, eddig nem teljesen ismert módon növelik a vér kálcium szintjét."

Fontosnak tartom felhivni a figyelmet, hogy minden un. rákos elváltozás esetén érdemes rendszeresen ellenőrizni a kalciumszintet, mert sokszor a hiperkalcémia áll az elváltozásnak tulajdonitott gyakran elkeseritő tünetek hátterében. A magas kálciumszint viszonylag gyorsan és könnyen normalizálható csökkentett kálciumbevitellel, és az akadémikus orvoslás módszereivel.

A magas kalciumszint biológiai értelmén még gondolkodom. Szivesen venném a véleményeteket.

                                             Üdvözlettel: Hussein Éva

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Hiperkalcémia, túlzottan magas kálciumszint a vérben
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 19. - 01:26:00 »
Éva, érdekes kérdést feszegetsz. Igyekszem biologikus szemlélettel megközelíteni, ami a saját eszmefuttatásom lesz. Előre jelzem, hogy megértéséhez szükséges a GNM átfogó, alapos ismerete (minimum az alap tanfolyam ismeretanyagának elsajátítása).

Meglátásom szerint akkor kerülhet kalcium a vérbe, amikor a csontokból kikerül (kiválasztásra előkészítés), vagyis a csontszövetek elbontás alatt állnak. Ennek oka egy súlyos önértékelés letörés konfliktus. Elképzelhetőnek tartom, hogy rákos elváltozásokkal együtt jár a vér magas kalcium szintje, a diagnózis közlésekor az érintett szenvedhet el súlyos önértékelés letörést, mint következménykonfliktust.

Az emberek rendszerint a MU szakaszban / EK-ben fordulnak orvoshoz, mivel a tapasztalt tünetek ilyenkor a legkellemetlenebbek. Az általad felsorolt tünetek közül jó néhány krízis tünet, sok vizelet ürítése a B utószakaszban jelentkezhet (esetleg Ca túladagoláskor?*).

* A szervezetünk nem képes kizárólag víz kiválasztására. Bővebben: dr. Herczeg Andrea gyógyszertani alapismeretek kurzusán

Azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy nem mérgezés tünetek-e, vegyi behatás, beavatkozás miatt (például gyógyszer, kemoterápia).

Elképzelhetőnek tartom tehát, hogy a pillanatnyi állapotfelmérés során több, értelmes biológiai különprogram tüneteit veszik egy kalap alá (például a rákos elváltozás krízisét és a csontok különprogramját KA szakaszban, következménykonfliktus hatására).

Mivel a feltevésem nincs igazolva, kíváncsi lennék más, GNM-ben jártas felhasználók véleményére, meglátására, tapasztalataira is.

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:Hiperkalcémia, túlzottan magas kálciumszint a vérben
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 19. - 14:02:44 »
  Szia Virág! Én is erre a következtetésre jutottam : ha nem kivülről, akkor leginkább a csontokból kerül a kalcium a vérbe, és ez egy súlyos, önértékelési konfliktus KA szakaszában lehetséges.

Arra vonatkozóan nem találtam még bizonyitékot,hogy az emlitett elváltozások mellék- pajzsmirigy hormonhoz (parathormon) hasonló fehérjéket termelnének, amik felelősek a csontok elbontásáért.
                                     Üdv.: Éva

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:hiperkalcémia, hypercalcaemia
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 23. - 02:11:19 »
A dekalcifikáció szerintem édeskevés ahhoz, hogy valaki huzamosabb időn keresztül magas kálciumszintet produkáljon. A "nem vagyok elég gyors" konfliktus hasonló, és együttjárhat önértékelés letöréssel "nem vagyok rá képes", ez mégis két különböző elváltozást fog eredményezni, ha DHS volt a konfliktus.

A vér kálciumszintjének megemelkedését a calcitonin hormonszint idézi elő, az emberekben és az állatokban EGYFORMÁN. Azt írják, a kalcitonint használják kívülről bevive átmeneti hypocalceamiánál, a csontveszteség megfordítására (?) és "valószínűleg" segítheti a csontképződést is. (?) Utána kell nézni valóban befolyásolja-e...

Ettől az indoklástól és elváltozás-különprogramtól függetlenül, engem is érdekelne gyógyszerész véleménye, hogy ez lehet-e valaminek a mellékhatása... mielőtt konfliktusok után nyomozunk...

Hamer doktor a tudományos táblázatban azt írja, hogy a mellékpajzsmirigyek túlműködése, sejtszaporulata miatt van a magas kálciumszint, mert megemelkedett calcitonin (ún. parathyreoid hormon) szint. (A hosszabb időn keresztül túlműködés már szövetgyarapodással is jár - parathyreodal adenocarcinoma)

Mi lehet ennek a biológiai értelme?

A túl csekély kálciumszint miatt az izomösszehúzódás = potenciális izomösszehúzódás nincs biztosítva - írja Hamer doktor. Így a csekély mirigyváladék-kiválasztás miatt a falatot nem tudjuk bekebelezni. A mirigy tehát túltermel, hogy jobban, erősebben be tudjuk kebelezni, vagy túl tudjunk lenni rajta.

A kálciumszint a simaizmok izomösszehúzódásának (a kontrakciók) erősségét befolyásolja. Ez tehát egy izomösszehúzódás-serkentő mirigy. Ha már izmokról van szó, jegyezzük meg, hogy a fejlődéstörténeti szempontból később, mezodermális szövetekből kialakult izmok összehúzódásának erősségét (és kitartóságát) főleg a vércukorszint befolyásolja. Így a kálcium-szint-megemelése csak a simaizmoknál van különös jelentősége.
Mindenesetre az sem véletlen, hogy a simaizom-összehúzódás-gyorsaság-fokozó és az anyagcsere-gyorsaság-fokozó mirigy tőszomszédságban van az ősszáj és a test határán - manapság a nyakban, lásd pajzsmirigy szerv atlasz kép.

Milyen ősi konfliktusnál lehetett fontos fokozni az összehúzódás erősségét, gyorsaságát?
Amikor pl. (a vízi létforma során) a zsákmányt (táplálékot) bekebeleztük. pl. medúzák, halak.

Az embernél bármivel kapcsolatos is a konfliktus, biztos, hogy FALAT-ról van szó, amit nem szoktunk elég gyorsan elkapni bekebelezéshez. "Mindig lemaradok róla! Nem tudtam időben reagálni, nem bírtam (elég erősen) megtartani ..."

Mellékhatás, velejáró, következmény, hogy a megemelkedett kálciumszint a testünk többi simaizmára is hatással lehet, ami okozhat túlzott összehúzódásokat, fájdalomgörcsöket, stb.

Gyógyszerésztől tudom, hogy ilyen esetben még mind a mai napig a nospa nevű simaizomlazítószer használatos, mely nem csak az összehúzódásokat, hanem azon át a fájdalmakat is enyhíti.