Szerző Téma: 128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o  (Olvasták 10266 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 21:40:26 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus

Érzelmi tartalom:
Jobbkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Birtok-bosszúsági konfliktus: Bosszankodás, határvita konfliktus, birtokhatár vita. Nem bírom az új szomszédomat, vejemet, anyósomat elviselni. Bosszúság, kellemetlenség, birtokolt dologgal, tulajdonnal kapcsolatban. Túlkapás, visszaélés. Bosszantó igazságtalanság-konfliktus. Ezt már nem lehet visszacsinálni, valahogy túl kéne tenni magam rajta, csak nem bírom. Úgy néz ki, hogy ezzel együtt kell élni.

Balkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Identitáskonfliktus: Nem tudom, hogy most akkor mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova tartozzak, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak vagy kihez ne ragaszkodjak. Hovatartozási, személyiség-, döntés-, álláspont meghatározási-, bizonytalansági konfliktus.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.10.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: a máj- és epevezetékek, epehólyag laphám falának fekélyesedése, túlérzékenységgel, különböző máj tájéki fájdalmakkal. Betegség-nevek: fekélyesedés. Nehéz kimutatni, az aktív szakaszban csak a tompa, szurkáló, égő máj tájéki fájdalmak okoznak panaszt.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, (hepatitis) vírusok közreműködésével, a laphám érzéketlenségével. Az epileptokrízisben fájdalmak, görcsök (epegörcs), láz, rövid idejű eszméletvesztés, besárgulás (=májvezeték elzáródás!), máj megnagyobbodás. A krízis csúcspontján májkóma: leesik a vércukor és a Gamma-GT - ha a konfliktus súlyos volt vagy sokáig tartott, oda kell rá figyelni. Betegség-nevek: hepatitis-ABC, máj gyulladás, pontosabban májvezeték gyulladás, icterus, hepatomegália (máj megnagyobbodása), epekő.

Az elváltozás biológiai értelme: az epehólyag térfogatának, a májvezetékek átmérőjének tágítása, az epe átfolyás, az „elemésztés” elősegítése.

A gyomor-, máj-, hasnyálmirigylaphámszövetek agyi reléi az agyban egymáshoz nagyon közel helyezkednek el. A finom érzelem árnyalat dönti el, hogy melyik szerv lesz érintett. Elvben az sem kizárt, hogy egyszerre több szervrészen beinduljon különprogram egyetlen góccal. Kapcsolódó információk a gyomornál, 5.2.9.

FKA: Függő, megoldatlan konfliktus aktivitás esetén egyre jobban elvékonyodik, majd összehúzódik a máj- és epevezeték, ezt is szokták „májzsugorodásnak” nevezni.
VEKA: A rendszeresen visszaeső konfliktus aktivitás
miatt a regenerációs ödéma ásványianyag-tartalma kicsapódik és epekő képződik. Hosszú évekig tartó (FKA, VEKA) konfliktus aktivitásnak lehet végzetes következménye is! Főleg, ha az érintett a krízisben hagyományos, vagyis a biológiai folyamatok megértése, átlátása nélküli, azokat figyelmen kívül hagyó (pl. túl sok infúzió), pusztán tünet-eltüntető, tünet-elnyomó beavatkozásban részesül.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:40:31 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: hepatitis, hepatitisz, májgyulladás, fertőző májgyulladás, vírusos májgyulladás, hepatitis A, HAV, hepatitis B, HBV, hepatitis C, HCV, hepatitis D, HDV, hepatitis E, HEV, hepatitis epidemica, HBs-antitest, HBsAg, HBeAg, HBc-antitest, HBc, IgM antitest, Hbe-antitest, HBV DNS

Májgyulladás diagnózis a máj- és epevezetékek különprogramjának megoldási szakaszában fordulhat elő.
Az epevezeték elzáródása esetén sárgaság (ikterus) jelentkezik. Mindegy, hogy milyen vírus végzi a helyreállítást, ugyanerről a (májvezeték-laphám gyulladás) jelenségről van szó.

Az epileptokrízisben: a májvezeték relé ödémája miatt felléphet rövid idejű eszméletvesztés. Vigyázat! A krízisben leesik a vércukorszint és lecsökken a Gamma-GT, ami súlyos vagy hosszan tartó konfliktus után lehet veszélyes! Ez független a vércukorszint szabályozó agyi reléközpontok különprogramjaitól. A epileptokrízis idején besárgulás jelentkezhet!
(Nem csak a felnőtteknél, hanem az anyjától (és biztonságérzettől!) órákon át megfosztott, sírás-dürohamot elszenvedett újszülötteknél is: „Nem lehet igaz hogy magamra hagyott, hova lett az anyukám? Már a kétségbeesett sírásomra sem figyel… Segítség! Hol van akihez tartozom? Nem hallom a hangját, szívdobogását, bélhangjait, ijesztő, félek egyedül, elpusztulok vagy megesz egy ragadozó.” A születés utáni besárgulás nem a „vér lecserélődése”, azt csak mondják! Semmilyen bizonyíték nincsen rá! Az elszenvedett düh-konfliktusra, a figyelmetlenségből, szívtelenségből, tapintatlanságból elkövetett újszülöttkínzásra (=anya-megvonásra!) viszont van bizonyíték: az „anyamegvonásban” nem részesített újszülöttek, akik születésük után végig anyjuk testén vagy anyjuk testközelében vannak, NEM SÁRGULNAK BE! Az újszülöttek testi-lelki épsége érdekében kérjük, ezt vegye mindenki figyelembe! Ezt is lehet ellenőrizni, baba-koponya-CT felvétel készítése nélkül is.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:36:04 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 28. - 20:21:18 »
Sziasztok!
Tüneteimből következtettünk arra, hogy kis máj problémám lehet.
A szemem belső zuga kissé sárga, hónapok óta kedvtelen és szenvtelen vagyok, pedig nagyon jó sorom van. A jobb fülemre tompán hallottam, ( soha nem volt baj a hallásommal) hozzá a sokkal régebbi tünet, a puffadás, és az utóbbi időben már mindentől! Fog lazulás, a májhoz tartozó hátsó rágók.
Okok: 52. éves vagyok,3 és fél éve van egy barátom, akit nagyon szeretek, a 'tenyerén hord'.Amire képes mindent megtesz. Jön a de! Az intim szféra az ágy! Soha ilyen tapasztalatom nem volt még, sajnos itt nem passzolunk. Gondjai vannak. Ezt megbeszéltük számtalanszor, próbál is nyugodtabb stb..lenni, de mélyen van benne elásva valami. Én magamon próbáltam alakítani, hogy ezt tudjam kezelni. Most úgy érzem, már nem frusztrál.
A másik a munkahelyem, a kolléganőm 10 év után jött rá, hogy én 3 nm-rrel több helyen dolgozom, mint Ő, egy éve újítottuk fel az üzletet nem kis pénzből. Addig nyaggatott, hogy nekem került megint jócskán belenyúlni a zsebembe, hogy átalakítsam. Úgy éreztem, hogy rám erőszakolta ezt a dolgot. Úgy mint a magánéletemben, rám erőszakolódott, hogy így viseljem el a helyzetet. A munkahelyi problémám már nem zavar, úgy mint a másik. Vagy mégis? Most vagyok a MU szakaszban?
Koplaltam 3 napig, vizet ittam,és Pongyola pitypangot rágcsáltam. Egy nap után, a 3 hónapos tompa hallásom kitisztult. Most egy jókora náthával küzdök. Gyógyulok??
Hálás lennék egy kis bölcsességért!
Köszönöm!

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 01. - 00:35:08 »
Kedves Zolibolya, nem írtad, hogy jobb vagy bal kezes vagy-e. Ha jobb kezes vagy, túl a változókoron (kibillent hormonális állapotban), akkor a konfliktus, amit keresünk: bosszankodás, düh. A sárgaság a különprogram MU szakaszában jelentkezik, ha elzáródik a májvezeték. Egy olyan konfliktust keresünk, ami már megoldódott. Melyik konfliktusodra érzed ezt igaznak?

Nátha az orrnyálkahártya különprogram MU (gyógyulási) szakaszában jelentkezik, kérlek, az ezzel kapcsolatos kérdésedet a megfelelő fórum témában tedd fel, hogy ne keveredjen össze a két téma. A tüneteid alapján jó úton haladsz a gyógyulás felé, csak arra figyelj, hogy tudatosítsd magadban a konfliktusodat és ha egy mód van rá, ne ess bele vissza (egyikbe se). Üdv!

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 01. - 14:36:09 »
Köszönöm Vadvirág!
Jobb kezes vagyok, és pár éve túl a változó koron.
A munkahelyi gondomat tudtam magamban feldolgozni.A másikkal úgy érzem, lassan belenyugszom.Csak itt van a fejemben. Ezt nehezebb!Van esetleg rá tanácsod? Próbáltam már az ide illő fórumon, de nem kaptam választ!
Még egy kérdés, honnan tudni,hogy ez düh, nem más?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 07. - 20:22:01 »
Még egy kérdés, honnan tudni,hogy ez düh, nem más?

Ez egy önismereti kérdés: Te hogyan tudnád jellemezni azt az állapotot, ahogy érzed magadat?

Nem biztos, hogy ez az érzelmi árnyalat éppen düh, lehet harag és bosszankodás is, ami a területeddel, birtokoddal (akár átvitt értelemben) kapcsolatos, például határvita miatt, ha úgy érzed, bosszant, felmérgesít, hogy a párod átlépi az általad tolerálható határokat. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy pontosan mit érzel, amikor ez és ez történik veled, veletek?

Hogyan lehet megoldani? Valós életben (a megbeszéléstől és megértéstől a kapcsolat megszakításáig számos megoldás szóba jöhet), vagy pedig lelki szinten (elfogadással). Ez utóbbi nem egyszerű, hiszen - feltehetőleg - fontos szükségleteid maradnak kielégületlenek a fennálló élethelyzetben. Mi az, ami Téged megnyugtatna? Mi a számodra elfogadható megoldás?

A párodnak is érdemes lenne feltárnia, hogy honnan fakad az általad kifogásolt viselkedése, mert ha az okokat megérti, könnyebben tud változtatni rajta. Kérdés, hogy hajlandó-e rá, őt zavarja-e a fennálló helyzet és hogyan éli meg azt. Neki is lehetnek konfliktusai, például fakadhat a türelmetlensége abból, ha bosszantja, hogy nem az elvárásaitok szerint alakul a nemi életetek.

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 07. - 20:43:29 »
Köszönöm, Vadvirág!
" Annyira okos vagyok ", én is mindenkinek ilyen, és hasonló dolgot mondok, és minden amit tanítok, nálam jól működik, mert megtanultam rég. De!! Ez az egy az életemben amivel kapcsolatban szinte tehetetlen vagyok. A párom nagyon intelligens, mindent ezzel kapcsolatban már kibeszéltünk, tudjuk, hogy a házasságában volt a gubanc ezen a téren, tudunk szinte mindent, de 33 évi  berögözött, megkövesedett reakció, és plusz rá a tudat, hogy most meg Ő nem képes úgy ahogy szeretné, csak még egy lapát a tűzre. Ebből kimászni, tudom azt is, hogy csak nekem kell változtatnom a nézetemen, és amikor ott a helyzet, megint mind a ketten csak nézünk.................

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 08. - 02:32:14 »
A saját élethelyzeteivel szemben az ember mindig sokkal elfogultabb... ezzel én is így vagyok. Viszont nincs tuti recept arra, hogyan oldjuk fel a konfliktusainkat, mert amennyire egyedi, hogy egy élethelyzetet milyen érzelmi tartalommal élünk meg, az is éppen annyira egyedi, hogy mi módon tudjuk megoldani, mi az, ami végérvényes megkönnyebbülést, megnyugvást hoz számunkra.

Én a tudatos megértésre, valamint a regresszióra esküszöm és mindenféle meditatív technikákra, ha a való életben nem boldogulok, ám ettől mindazok falra másznak, akik nem szeretnek meditálni. Másvalaki az EFT-re, a családállításra vagy a kineziológiára esküszik, tőlem pedig ezek állnak távolabb. Úgy vélem, hogy minél több technikát kipróbál az ember, annál nagyobb rá az esély, hogy talál olyat, ami neki is működik. Szerencsére nagyon sok technikát ki lehet próbálni ingyen is, nem kell egy vagyont kidobni az ablakon.

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 08. - 20:30:40 »
Igen! A leghatásosabb módszer szerintem is a tudatosság, minden betegségben! És az is valóban így működik, hogy ez sokaknak az agyára megy, de ez már az ő dolguk.
Köszönöm!

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #10 Dátum: 2011. Június 29. - 20:08:07 »
Sziasztok,

lehet az epe-máj vezetékeknél a megoldasi szakaszban orvosi szakkifejezesekkel rakrol beszelni? Lehet a hepatomegáliat, illetve  az epevezetekek helyrealitasi folyamatat, duzzanatat CT altal raknak diagnosztizálni? Mi ezzel az ujmedicinasoknak  tapasztalata?

Udv es koszi a gyors valaszt

Feri

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #11 Dátum: 2011. Június 29. - 20:21:11 »
Lehet a hepatomegáliat, illetve  az epevezetekek helyrealitasi folyamatat, duzzanatat CT altal raknak diagnosztizálni?

Feri, lehet. Beszéltem is ilyen emberrel, nála a diagnózis "májvezetékből kiinduló májrák volt". Bosszankodási, düh konfliktusa volt, de éhezési, nélkülözési konfliktusa nem (még diéta miatt sem, alaposan végigjárta a konfliktusait). A vezeték elzáródásakor be is sárgult.

Mi ezzel az ujmedicinasoknak  tapasztalata?

Amikor a máj- és epevezetékek helyreállítási folyamata zajlik, a regenerálódási ödéma gyakran kiterjed a májszövetekre is. Nagyon gyakran ezt szokták májráknak is diagnosztizálni, mivel a CT-n más színünek látszik (az eltérő szövetsűrűség miatt). Üdv, Vadvirág

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:májvezeték-gyulladás, hepatitis
« Válasz #12 Dátum: 2011. Június 29. - 20:58:20 »
Koszi Vadvirág,

nekem is ilyen a tapasztalatom, kivancsi voltam, hogy  tobben is hasonlo allasponton vagyunk-e.

udv mindenkinek

Feri

gika

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #13 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 13:25:33 »
Sziasztok!
Amikor az újszülött besargul, hogy kell figyelembe venni a nemet és az oldalusagot?
(úgy értem, hogy gondolom, nem csak a jobb kezes fiú újszülöttek sargulhatnak be düh-konfliktusok miatt)

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #14 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 18:26:53 »
Kedves Gika!
Csecsemőknél és kisgyermekeknél a hormonállapotot még nem lehet egyértelműen megállapítani, (billeghet) mivel az csak a pubertáskor kürül válik állandóvá.

                            Üdv: H. Éva

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #15 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 09:17:15 »
Sziasztok, a hétvégén céges nemzetközi fórumon voltam, ahol az amerikai kolléga megjegyezte, hogy az egyik tehetségüknek májrákja van. A szünetben faggatni kezdtem, hogy mit tud a kollégáktól. Kiderül 38 éves jobbkezes férfiról volt szó, de egyéb konkrétumot nem tudott.
Kérdeztem, hogy milyen problémái lehetnek a férfinak: esetleg éhezési félelem, vagy valami jó kis bosszankodas.
Kollégám eloszor nagy szemekkel nezett ram, majd nevetni kezdett. A férfi ugyanis vett egy hatalmas nagy házat, amivel most csak baja van, és állandóan azon mérgelődik.
Atbeszeltunk pár fontos tudnivalót, azt mondta elmondja a srácnak, ne tegye mar magát meg jobban tönkre a pénznyelő háza miatt.

Üdv h


Reni

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #16 Dátum: 2013. Február 04. - 20:32:54 »
Sziasztok!
Kedves Vadvirág és Mindenki más!

Köszönöm a válaszokat, bár eléggé későn olvasom  ::)
A helyzet a következő:
2011 év elején volt egy vérvételem, amelyben a GGT értékem 50-es volt. Akkor egy orvos javasolta, hogy járjak utána, azonban ennél volt nagyobb gondom is, és nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Azt gondoltam, hogy az akkori aktuális problémámból fakad a májam eme reakciója és a probléma megszűnésével a májam is helyre áll. Különösebben nem tapasztaltam semmi tünetet, azóta sem. Azonban ez akkor lett gyanús, amikor 2012 decemberében vért adtam és kiderült, hogy hepatitis c vírusokkal rendelkezem. Most utánanéztem a neten, az akkori 50-es értékem sem mondható igazán magasnak, és a hepatitis c sem egy fehér holló, de igen zavarba jöttem, hogy most akkor ezt hogyan is csinálom?! 2011-ben elvileg picit duzzadt volt a májam, de nekem azóta sincs semmilyen tünetem, viszont ezek a jelenlévő vírusok azért csak jeleznek valamit. Nem tudom mikori konfliktust, és egyáltalán megdöbbent hogy nekem valamilyen dühösködős konfliktusom volt/van? Jobbkezes nő vagyok, és rendelkezem aranyérrel is :) Kérdésem az, hogy időben mikorra és milyen intervallumra tehető a konfliktusom, és egyáltalán milyen jellegű? Továbbá, nem tudom mi tévő legyek, elmenjek e most újabb vérvételre, máj ultrahangra, és hogy ez örökké így marad? Ez a hepatitis c remek megbélyegzés, el fog ez tűnni a véremből? Egyáltalán mennyi időközönként ellenőriztessem ezt? És ha esetleg vissza-vissza esek a rejtélyes konfliktusomba, hogyan tudok lejönni róla egyszer s mindenkorra?

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #17 Dátum: 2013. Február 05. - 15:26:29 »
Kedves Reni !

Jobbkezes, normál horm. állapotú nőnek csak másodlagos konfliktusban alakulhat ki máj-epe-hasny.mirígy laphám elváltozása,
aminek a megoldás utáni (MU) helyreállításában résztvehet a hepatitis-C vírus.
Tehát lennie kellett egy elsődleges (nőies) konfliktusodnak is (KA).
Írod, hogy van aranyered...

Ha az elsődleges konfliktusod végbél laphám vonatkozású identitás v. döntés konfl. volt, akkor annak
a megoldás utáni, helyreállítási tünete az aranyér.
Tehát az aranyér megjelenése előtti időszakban megoldódott az elsődleges konfliktusod, ami (a biologika
szabálya szerint) csak a másodlagos ( birtok bosszúsági) konfliktus megoldása után lehetséges.
Ez haladó Biologika anyag, és csak abból következtetek amit leírtál.

Érdemes volna egy konzulenssel jól átbeszélned a 2011 előtti időszakod  érzelmi tartalmát, mert
elsődleges konfl.-ként lehetett más nőies konfl.-od is.

A hepatitis-C szimbiontaként működik a helyreállításban. Fontos, hogy ne ess vissza a konfliktusodba.

Én az EFT-t alkalmazom és tanítom is az érzelmi blokkok feloldására, mert könnyen megtanulható és
bármikor (azonnal) alkalmazható ha negatív érzelmi hatások érnek.

Üdvözlettel: Hussein Éva

Reni

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #18 Dátum: 2013. Február 05. - 19:45:01 »
Köszönöm Éva a tanácsot! Igyekszem visszaemlékezni, mi történhetett, és ha nem boldogulok, élni fogok a konzulensi segítséggel is.

Reni

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:128 májvezeték-gyulladás, hepatitis MA o
« Válasz #19 Dátum: 2015. Január 09. - 13:47:26 »
Sziasztok!
Az volna újra a kérdésem, hogy ha hepatitis c "fertőzöttséget mutatnak ki a véremben, illetve úgymondják az ellenanyag jelen van a véremben, mit tehetek hogy ez megszűnjön? Kérdeztem már itt ezügyben és azt gondoltam ez magától rendbejön, de nem, 2012ben derült ez ki. Fizikai elváltozást az ultrahang nem mutatott ki egy éve. Nem tudok rájönni milyen konfliktust élek meg. Kisfiam született és tesztelték az Ő vérét is és kimutatták hogy az Ő vérében is van "ellenanyag". Ez lehet? És miért? És aggódom, hogy hogyan szüntethetném meg ezt, mert az eü. rendszerben nagyon tudnak ezen lovagolni még hepatitis bizottság is van és a kisfiamat is újra vinnem kell egy hónap múlva vérvételre. A tisztiorvosi szolgálattól is felhívtak hogy a fiam hepatitis c fertőzött, hát mondtam hogy nem, ellenanyagot mutattak ki az nem ugyanaz talán!? Nem szeretném ha állandó zaklatásnak tennének ki minket ez miatt. Hálásan köszönöm a segítséget! :(