Szerző Téma: Férgesség  (Olvasták 3467 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Férgesség
« Dátum: 2013. Június 19. - 11:04:16 »
Sziasztok!

Én a Férgességről szeretnék többet megtudni.
A macskám esik bele időről időre... ez is lehet valami piszkossági konfliktus? Valami csúnyát csinált és féregnek érzi magát?
Vagy élősködnek rajtam? Én élősködök másokon?
Bocsánat a vicces megfogalmazásért, de tényleg el sem tudom képzelni hogyan kell egyáltalán rá kérdezni.
Gondolom a vastagbélhez tartozik és valamilyen falat feldolgozással kapcsolatos konfliktusa lehet, de mi lehet ami ilyen férgességet produkál?
Illetve hogyan lehet erről a "konfliktusáról" lehozni szegény párát?
A másik kérdésem pedig hogyan kaphatja el ezt a "konfliktust" másik állat vagy ember? Magától a kórokozó féregtől vagy mert eleve benne van a "légkörbe", és inkább olyan mint a gyereknél néha átvett konfliktusról beszélünk, úgy itt is inkább a gazi érzi magát "féregnek" vagy vele voltak "férgek"?


Köszönöm szépen ha bárki tud valamilyen építő jellegűt hozzáfűzni.

Üdvözlettel:


Edelweiss

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Férgesség
« Válasz #1 Dátum: 2013. Július 19. - 11:49:00 »
Sziasztok!

Most már nem csak a macska miatt kérdezem... sajnos vagy szerencsére...
De az anyatermészet szeret engem (is) és ha már a baktériumok, meg a vírusok sincsenek hiába akkor gondolom a férgek sem...
Amúgy sok "piszkossági", "fel nem dolgozott érzelmi salak" oldódott a családban mostanság...így tudom, hogy nem szegény macska tehet erről...

Egyik blogon ezt találtam, nem kérdeztem meg a blog íróját, de feltüntettem ahol találtam:
http://embereneleskodok.blogspot.hu/2012/01/belfereg-tunetei.html

A bélférgek különös hatással vannak a gazdaszervezetre, nemhogy gyulladást okoznának, ami a szervezet tipikus válasza az élősködőkre, hanem éppen hogy megnyugtatják, tompítják a gazda immunrendszerét. A saját túlélésük érdekében igyekeznek a gazdaszervezetet minél egészségesebben tartani.
Az immunrendszert gyengíti így nem tudunk hatásosan védekezni ellenük, értelmi képesség csökkenést, memóriazavart okoz hogy nehogy észrevegyük, feltűnjön hogy valami nincs rendben, rövidlátást okoz hogy kisebb eséllyel lássuk meg őket a székletben, de viszont az emésztőrendszert ahol ők élnek azt a lehető legjobb egészségben tartják hogy nekik is jó legyen. Hihetetlen de megvan a magukhoz való eszük.
Mint írtam a bélférgek nagyon elterjedtek de egészséges táplálkozással és életmóddal van amikor "kordában maradnak"  és békésen élnek velünk párhuzamosan évezredek óta.
Nincs két egyforma ember ezért a betegségek sem követik az orvosi tankönyveket.
Miután széleskörűen javult a higiénia és csökkent a bélférges emberek száma akkor viszont ugrásszerűen megnőttek az emésztőrendszer ismeretlen eredetű gyulladásos betegségei amit Crohn- betegségnek hívunk.
Olyannyira megugrott ezen megbetegedések száma amit egyszerűen nem lehetett hibás génekkel megmagyarázni. Pár tudós azonban nem azt kutatta hogy mi okozza hanem azt hogy régen akkor mi védte meg az embereket ettől?
Kutatásaival azt igazolták hogy régen a bélférgek védték meg az embereket az ilyesfajta betegségtől.
Egérkísérletekben bebizonyosodott, hogy a szervezetbe „visszatelepített” bélférgek több betegséget, így az asztmát, az 1. típusú diabéteszt, a sclerosis multiplexet és az IBD-t is gyógyítják.
Két kísérletsorozatot is végeztek embereken, és a 29 Crohn-betegből 23 pozitívan reagált a férgek jelenlétére.

Ezt igazán érdekesnek találom, de ősszinten, nagyon messze vagyok attól hogy csak át lássam hogy mit kell tennem, kinek kellene hinnem, mit kellene most akkor átolvasnom...

Kaphatnék valami támpontot hol lehet átunna olvasni a férgeknek ujjmedicinás megközelítésben?

Köszönöm szépen!

Edelweiss