Szerző Téma: 111 tinnitus MA  (Olvasták 8560 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
111 tinnitus MA
« Dátum: 2010. November 28. - 23:32:27 »
ED1
Konfliktustípus: akusztikus és egyensúllyal kapcsolatos elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: 1. hanggal, hangokkal, hallással kapcsolatos visszautasítási konfliktus. Konkrét (hallott) hanggal, hangfrekvenciákkal kapcsolatban: Ez bántó, zavar, nyomaszt, irritál, terhemre van, nem bírom, nem akarom hallani, hallgatni. Utálom a fülcsengésemet. Nem hagy békén valaki és hallgatnom kell ami engem nem érdekel. Beszéd, szidkozódás, kiabálás, zaj, ricsaj hallásának elutasítása. Hang információval kapcsolatban: Nem hiszek a fülemnek. Nem kérek abból, amit hallanom kell.
2. Eleséssel, zuhanással, egyensúlyvesztéssel kapcsolatos konfliktus. Félek, h. elesek, lezuhanok. Láttam, hallottam valakit zuhanni, leesni, és ettől kaptam sokkot.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.12.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: 1. túlérzékenység (csak) azokra a frekvenciákra, amelyet a konfliktusnál hallottunk: fülzúgás, fülcsengés, fütyülés, sípolás, sistergés.
2. szédülés, egyensúlyvesztés, oldalra menés, oldalra dőlés, lateralizálás. Betegség-nevek: 1. tinnitus (fülcsengés), 2. vertigo (egyensúlyzavarok).

M.U. szakaszban: 1. érzéketlenség azokra a frekvenciákra, amelyet a konfliktusnál hallottunk. Átmenetileg részleges halláscsökkenés vagy az adott fül süketsége.
2. a szédülés, oldalazás eltart a krízisig, majd a B-utószakaszban a hallási és egyensúlyozási funkciók maradéktalanul visszatérnek.

Az elváltozás biológiai értelme: az ember nem akar valamit hallani, baja van az egyensúlyozással (vagy újból visszaesik a konfliktusba, sínek vagy új konfliktus hatására), a szervezet az aktív szakaszban a tünetekkel figyelmezteti, emlékezteti, hogy ezt még nem oldotta meg.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tinnitus
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:32:32 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Tinnitus: fülzúgás, fülcsengés, nagyothallás
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: Hallással kapcsolatos visszautasítási, elhatárolódási konfliktus. "Ez bántó, nem akarom hallani, nem bírom hallgatni." Zaj, gépzaj, búgás, kalapálás, beszéd, kiabálás hallásának visszautasítása. "Nem hiszek a fülemnek!"

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tinnitus
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:32:39 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:tinnitus
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 16. - 10:45:38 »
 A tegnapi, a  Tünetek szerinti főtémánál megjelent vertebrobasiláris szindróma című altémához szólok hozzá.

        A takarítónő tünetei, véleményem szerint,  tipikusan a belsőfül különprogramjának a KA szakaszára, vagy epikrízisére utalnak.

        Nekem volt hasonló néhány héttel ezelőtt, szerintem csak abban különböztem a takarítónő esetétől, hogy én GNM-tudatosan éltem át a jelenséget.

        Az én esettörténetem:

        Az interneten kezdtem nézni egy ajánlott rövid videofilmet. Kb. egy perc után úgy értékeltem, hogy a videó témája nagyon érzékenyen érinti az én bizonyos elveimet, és úgymond ...ezt nem akarom tovább hallgatni..., ez határozottan megfogalmazódott a bensőmben. Ahogy odanyúltam a megfelelő billentyűhöz, hogy megálljon a videó, érezni kezdtem enyhén szédülést, rögtön bevillant nekem, hogy beindult a belső fülnek a különprogramja nálam és önkéntelenül lenyúltam a székemhez mindkét kezemmel, hogy le ne szédüljek róla. A neheze ezután következett, mert olyan intenzív, eszméletvesztés-közeli pillanatokat éltem át, amelyet még soha, teljesen "megfordult" velem a világ, önkéntelenül a lábammal is kitámasztottam, amitől a székem hátra billent. Szerencsémre a szék nem tudott teljesen hátradőlni, ott volt egy faoszlop (belső tér átépítés miatt). Az oszlopban, kissé hátrafordulva azonnal megkapaszkodtam jó erősen, enélkül biztos a földre kerültem volna. Ez a mozdulatlan kapaszkodás aztán hosszú másodpercekig tartott, közben a "... hát ez nem semmi volt ..." című elképedésem és a becsukott szemmel történő "forog a világ körülöttem" érzés lassú csillapodása közben az jutott eszembe, hogy nem elég, hogy a  ...nem akarom hallani ... érzés (amire úgymond hajlamos vagyok) megint "tőrbecsalt", hanem ráadásul a szervatlasz-szerinti második érzelmi tartalom is jelen volt, valahogy így szól: "szédülés miatti eleséstől, elzuhanástól való félelem".

     Megjegyzés: a szervatlaszlapon azért van sorszámozva az érzelmi tartalom (1. , 2. ), mert egyenként is, vagyis csak az egyik is, elég ahhoz, hogy beinduljon az ÉBK. Mindkettő jelenléte az intenzitást fokozza.

     Az esetem pár perces csökkenő intenzitású  szédülésérzés, majd egy kb. egyórás, vízszintes helyzetű pihenés után a teljesen normális "jól-érzem magam" állapotba rendeződött, és végérvényesen eltünt a rosszullét. Akkor határoztam el, hogy alkalom adtán beszámolok erről itt a fórumunkon is.

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:tinnitus
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 16. - 15:06:07 »
Kedves János!

Ezt írta Rozbi a Tünetek témánál.
Idézet
Teljesen lesápadt, feje fájt, hányt megállás nélkül és úgy szédült, hogy nem bírt felállni, a szemgolyója is mozgott, mint a pörgés után. Vertebrobasiláris szindróma volt a diagnózisa.

Mivel egyértelműen leírja a diagnózist, ebből én arra követeztetek, hogy ezt már korábban is tudta az illető hölgy, és most volt egy rohama. Ha nem, akkor a tünet, inkább hasonlít a  meniere szindrómára.
A meniere szindróma a belsőfül megbetegedése. Leggyakoribb tünetei a forgó jellegű szédülés, általában féloldali fülzúgás fellépése vagy meglévő tinnitus felerősödése, hányinger, hányás, izzadás, időszakos halláscsökkenés, fülben érzett nyomás. A szédülés olyan erős is lehet, hogy a beteg nem tud a lábán állni. A betegség rohamokban jelentkezik, amik percekig,  órákig, akár 2-4 órán át is tarthat és különböző időszakonként ismétlődik. A meniere szindróma két rohama között akár évek is eltelhetnek. Vannak betegek, akiknél összesen 1-2 roham jelentkezik életük során, míg vannak, akiknél jóval sűrűbben jelentkeznek a tünetek. A rohamok közti időszakokban tünetmentessé válhat a beteg, elmúlik a szédülés, a hallás (eleinte) teljesen helyreáll, a fülzúgás (tinnitus) megszűnik. Előrehaladott stádiumban erősen károsodik a hallás és állandósul a fülzúgás. A meniere szindrómát kiválthatja, felerősítheti a stressz, pszichés problémák.

Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:tinnitus
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 17. - 08:02:48 »
Kedves Eta és János!

A hölgynek szerencséje volt, mert a kórházban dolgozott és épp munka közben lett rosszul. (elég izgalmas látvány volt :o)Ez volt az első rosszulléte és kapásból egy csomó orvos vette körül. Innen a diagnózis. Azért tettem fel a lapra, mert a tünetek alapján agytörzsi nyomásfokozódás is szóba jön a hányás, a vegetatív tünetek és a fejfájás kapcsán. Az egyensúlyi és a hallásátkapcsoló reléközpont is valahol az agytörzs területén van. Ha az agytörzsben zajlik egy folyamat dupla vagy tripla ödémával okozhat-e vajon ilyen tüneteket?

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:tinnitus
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 17. - 18:03:07 »
        Szervusz Rozbi!

        Minden tiszteletem a tiéd, hogy orvos létedre szimpatizálsz az ujmedicinával, azonban úgy látom, hogy az akadémikus tanulmányok is erősen hatnak rád. Ha úgy ítéled meg, hogy a hölgynek szerencséje volt, akkor megkérdezem: valaki megkérdezte a hölgytől, hogy milyen érzelmekkel élte át a rosszullétét közvetlenül megelőző percet? És mennyi időt töltött a kórházban betegként?

        Az én esetemben például kifejezetten szerencsének tartom, hogy hagyományos gondolkodású orvos nem volt jelen, és így a drámai rosszullétem után egy óra múltán folytattam  a megszokott életemet.

        Igen, szoktuk mondani, hogy az újmedicinában nem diagnosztizálunk, azonban az a tapasztalatom, hogy az akadémikus orvoslásban igen sok a helytelen diagnózis. Ha figyelembeveszem Hamer doktor kijelentését, amely szerint a hagyományos orvoslás az egy tévtan, akkor ez magától értetődik.

        Mindezekkel együtt lehet, hogy a takarítónő esetében rosszul ítélem meg a helyzetet. Az ideérkező új fórumozók kedvéért azért szerintem alkalmazni kell az egyszer már beinduló helyes kezdeményezést, miszerint különválasztjuk az egyes esetekkel kapcsolatban a hagyományos megítéléstől az újmedicinát. 

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:tinnitus
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 18. - 09:44:34 »
Bár ez a tinnitus, fülzúgás, fülcsengés, nagyothallás témakör, áthelyezés előtt mégis szeretnék hozzászólni, mert mint altéma idekerült a vertebrobasilaris szindróma.
Idézet: H.Eta
"A vertebrobasilaris terület az agytörzs-kisagy-nyaki gerincoszlop felső része közötti területet jelöli. Ha ezt a területet ellátó ereket beszűkíti valami, akkor a szövetek vérellátása nem megfelelő.
Viszont az erek ezen a szakaszon szoros kapcsolatban vannak a nyaki gerincoszloppal és annak ízületeivel és az itt lévő elváltozások a vér áramlását akadályozzák.
Mivel a tünet már következmény, én arra gondolok, hogy emögött egy intellektuális önértékelés letörés húzódik meg.
Én ezzel kezdeném a konfliktust feltárást."

Véleményem szerint ez nem a belső fül különprogramja.
Rozbi kérdése
Idézet
Nem lehet, hogy ez inkább egy agytörzsi góc EK-ja esetleg némi vese gyűjtőcsatorna programmal megspékelve? Mi a véleményetek?

Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:tinnitus
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 27. - 16:57:13 »
Szia Eta!

Amit leírsz, az valóban a hivatalos orvostudomány általi meghatározás.

"A nagyvérkör verőérrendszere a bal kamrából eredő főverőérrel (aorta) kezdődik. A főverőér sétapálca alakú ér, melynek három szakaszát különböztetjük meg. Az első szakasz a felszálló főverőér (aorta ascendens), egyetlen páros ága van: a bal és a jobb szívkoszorúér (arteria coronaria), mely a szívet látja el vérrel. A második szakasz a főverőérív (arcus aortae), melynek két páros ága van: a bal és jobb közös fejverőér (arteria carotis communis) és a bal és jobb kulcscsont alatti verőér (arteria subclavia). A közös fejverőér két részre oszlik: a belső fejverőérre (arteria carotis interna) és a külső fejverőérre (arteria carotis externa). A belső fejverőér az agy vérellátásában vesz részt, míg a külső fejverőér látja el vérrel a nyaki szervek egy részét (gége, pajzsmirigy), a nyelvet, a garatot, illetve az arc felületes lágyrészeit (hajas fejbőr), illetve a mélyebb rétegeit is (orrüreg, szájpad, pofa, rágóizmok, dobüreg, állkapocsízület). A kulcscsont alatti verőér egyik ága a csigolyaverőér (arteria vertebralis), mely a gerinccsatornán keresztül lép be az öreglyuknál a koponyaüregbe, és az agy vérellátásában vesz részt."

Ha ez önértékeléssel kapcsolatos probléma, miért van hozzá hányás? Ha az agyban levő vérellátási zavarról akarunk beszélni, akkor viszont tudni kell azt, hogy az agyat négy ér együttesen látja el és az áramlás kiegyenlítődik.

"Az előbbiekben már ismertetésre került, hogy az agyat artériás vérrel a két belső fejverőér (arteria carotis interna) és a két gerincmenti verőér (arteria vertebralis) látja el. Az agy egyik felének vérellátását az azonos oldali arteria carotis és az arteria basilaris azonos oldali ága (arteria cerebri posterior) adja. A két artéria vérárama a hátsó összekötő artériában (arteria communicans posterior) találkozik, azon a ponton, ahol a két vér nyomása azonos, így a véráramok nem keverednek. Ha azonban az arteria carotis interna vagy az arteria basilaris ága elzáródik, a vér előre vagy hátra áramlik ettől a ponttól, hogy kiegyenlítse a csökkent vérellátást. A circulus arteriosus lehetővé teszi a vérnek a középvonalat keresztező átáramlását is, ami akkor észlelhető, ha az arteria carotis interna vagy az arteria basilaris ága az egyik oldalon elzáródik. "

Kedves János!

Látom, érted a tréfát ;)

Azért írtam ezt a választ, mert az Eta feltételezte, hogy a hölgy tudta a diagnózisát. Nem Tudta. A probléma hirtelen, váratlanul jött és kapásból összeszaladt miatta a fél osztály és persze "mindenki tudott mindent". Egyébként nem gondolom, hogy az összes eddigi orvosi tudományos eredményt el kellene vetni, Hamer doktor nem is ezt mondja, csak másképp kell nézni...

Szeretettel Rozbi

harsanyiz

  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:111 tinnitus MA
« Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:19:42 »
Sziasztok!
Itt számít a kezesség? Valószínű balos vagyok és a jobb fülem cseng, időnként nincs csengés.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:111 tinnitus MA
« Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 07:21:09 »
Szia! A belső fülnél kétféleképpen tapasztalhatsz tüneteket. Elszenvedhetsz tipikusan nőies/férfias konfliktusokat és szociális konfliktusokat is, attól függően, hogy éled meg. Most csak a szociális vonatkozást fejtem ki:

Balkezes embernél a jobb fül csengése anya-gyermek vonatkozásra utal, de lehet szakmai előd-utód vagy gondozó-gondozott is. A KA szakaszban és EK-ben lehet fülcsengést, azaz túlérzékenységet lehet tapasztalni azokra a frekvenciákra, amelyeknek a hallása nem kívánatos (vagy éppen kívánatos lenne, de nem hallhatod). Ha néha-néha cseng, az visszatérő konfliktus aktivitásra utal, ha más a frekvenciája, az is lehet, hogy még csak nem is ugyanaz a konfliktushelyzet váltja ki, hanem egy másik. Üdv, Vadvirág

harsanyiz

  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:111 tinnitus MA
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 11:21:14 »
Köszönöm a segítséget! Mindig magasan cseng. Már márciustól, egyszer úgy is megtalálom a beakadt eseményt, be fogok róla számolni.
Sajnos az oldaluság megállapítása nehézkes, a mechanikus tesztek alapján eldönthetetlen. Talán abból tudok kiindúlni, hogy birtokféltés után, úgy vettem észre, hogy köhögés lesz a helyreállítás eredménye. Elvileg ez azt feltételezi, hogy jobb kezes vagyok, vagy tévedek? Viszont a bal kezem a precizebb. Írás, evés, körömvágas, zöldségpucolás, a tesztek felemássága balos irányba mozdítja a mérleg nyelvét. Egy CT felfétel és annak kiellemzése egy csapásra eldöntene mindent?