Szerző Téma: Interstitialis cystitis  (Olvasták 4442 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

janes

  • *
  • Hozzászólások: 7
Interstitialis cystitis
« Dátum: 2013. Október 13. - 19:32:23 »
Ezt a betegseg nem olyan régen került a figyelem középpontjába.ugyanis egyre több hólyaghurut os beteg van akit csak évek múlva diagnosztizálnak ezzel a betegséggel,a szünni nem akaro tunetek miatt! Van itt egy hivatalos oldal abetdgseggel kapcsolatosan. www.holyagfajdalom.hu
Kerdesem mi lehet az oka gnm szempontjabol?

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Interstitialis cystitis
« Válasz #1 Dátum: 2013. November 04. - 22:11:20 »
        A vizelet kiürítésének a teljes rendszere, vagyis a vesét elhagyó vizelet a további útján található, a vizeletet tárolását, elvezetését, akaratlagos ürítését végző szervek, mind tudnak reagálni szervi elváltozással (agyi vezérlés hatására) az úgynevezett terület-kijelölési konfliktusok által beindított különprogramokban.

        Tehát amikor a húgyvezeték belső, laphám nyálkahártyájának, vagy a húgyhólyag nyálkahártyájának, sőt, amikor a vizelet akaratlagos elzárásának funkciójában történik elváltozás, mindezeknél a háttérben egy területkijelölési konfliktus által beindított különprogramot vélelmezhetük, efféle konfliktustartalommal: ...valami illetéktelen behatolás történt a területemre, ami nem kívánatos számomra... Elválasztási tipusú konfliktus, itt elhatárolódás jelleggel.

        A KA szakaszban fájdalmatlan nyálkahártya vékonyítás, fekélyesedés formájában, majd a MU szakaszban helyreállítás gyulladás formájában, mely vizelettel érintkezve csípő, égő fájdalomérzettel jár.

        A szervi elváltozás a konfliktus árnyalatának, illetve intenzitásának megfelelően az agyi vezérlésnek megfelelően a húgyúti szervek valamelyikén, vagy több szerven is megnyilvánul.

        Az említett weblapon, mely a hagyományos orvoslás szűk látókörét tükrözi, a hólyaghurut nevű különálló "betegség" tulajdonképpen az említett konfliktustipusba tartozó érzelem által beindított különprogramnak a visszaeső konfliktusaktivitású (VEKA) változatát láthatjuk az újmedicina ismeretében. A hólyagot belülről borító laphám nyálkahártya valóban képes megfelelő nagy számú oda-vissza kapcsolgatás hatására torzulni, ami tartós szövetmennyiség-csökkenésben, illetve hólyagtérfogat-csökkenésben, zsugorodásban nyílvánulhat meg.

        Tehát valójában nem a hosszantartó gyulladás okozza a hólyag zsugorodást, hanem a gyakori, és hosszú ideig tartó konfliktusaktivitásba-való-visszaesések sorozata, melyet ördögi körnek is szoktunk nevezni.

        A "diagnosztizálás késése", mint megjelölt veszélyforrás?  Hmm. Újmedicinás szemmel inkább azt az egészségügytől elvárandó, ma még nem alkalmazott törekvést kellene kiemelni, mely által biztosítaná az embereknek a saját egészségük fenntartásának valóságos tudáson alapuló jogát. Ezzel szemben jelenleg az úgynevezett szakemberek, elsősorban a felsőbb, döntéshozó szinteken még elzárkóznak a valóságos betegségfolyamatok tudásának alapján történő segítségnyújtástól.