Szerző Téma: 069 hasvízkór, ascites MA  (Olvasták 12321 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
069 hasvízkór, ascites MA
« Dátum: 2010. November 26. - 01:52:00 »
ED1
Konfliktustípus: hasüreg elleni támadási konfliktus, a hasüreg tartalmának megsértése, sérülése, sérülésveszélye.

Érzelmi tartalom: Veszélyben a hasüreg (tartalma).Támadásnak, fenyegetésnek vagyok kitéve. A hasamban a rák megtámadta a vesémet, prosztatámat, belemet, és attól rettegek, hogy el fog szóródni, szétterjed. Van valami a hasamban, hasüregben, amiből sérülésem, bajom, károm lehet. A rosszindulatú petefészek daganat diagnózisától úgy megijedtem, hogy utána egy hónapig gyógyultam a petefészek tájéki hashártya gyulladásból. Lehet átvitt értelemben is: Átvert, hasba akasztott a válóperrel, megpróbált kikészíteni. Esetleg sérülésveszély-félelmi-konfliktus egy diagnózis, prognózis miatt: Fel kellene vágni a hasamat. Bélrákom van, amit ki kellene vágni. Úgy félek a műtétektől.

Szerv Atlasz lapkód:   3.1.4.   3.1.B.   3.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: hashártya daganat, a hashártya megvastagodása, amit nagyon ritkán vesznek észre, mert nem okoz panaszokat. Betegség-nevek: peritoneum-mezotelióma.

M.U. szakaszban: hashártya daganat elbontás, hashártya gyulladás, ömleny, kisebb-nagyobb folyadékgyülem a hasüregben. Betegség-nevek: jellemzően mozgáskor és testhelyzet változtatáskor hasüregi fájdalmak, peritonitis, „hasvízkór”, ún. ascites.

Az elváltozás biológiai értelme: a hasüregi szervek megerősített védelme a hashártya megvastagításával.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hasvízkór, ascites
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:52:06 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Ascites (aszcitesz): hasvízkór
Konfliktustípus: hasüreg elleni támadási konfliktus, a hasüreg tartalmának megsértése, sérülése, sérülésveszélye
Érzelmi tartalom: „Veszélyben a hasüreg (tartalma)... Támadásnak vagyok kitéve... A hasamban megtámadt a rák... Pl. diagnózis miatt: A rák megtámadta a prosztatáját... Fel kell nyissuk a hasüreget... Bélrákja van, amit ki kell vágni... „Reméljük csak egyszer kell megszúrnunk, hogy mellkasi szerv biopsziáját, vagy éppen lecsapolást csináljunk..."

Vigyázat! Az olykor életmentő szúrócsapolás, a hashártya ömleny (folyadékgyülem) lecsapolása visszaesést, így ördögi kört válthat ki! Pl. „Utálom, hogy hasba szurkálnak, hogy leszívják azt a löttyöt..."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hasvízkór, ascites
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:24:44 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Edina77

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:hasvízkór, ascites
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 16:07:39 »
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy a GNM szerint a petefészekrák együtt járhat hasvízzel? Nagyon sok fórumon olvastam, hogy a petefészekrákban szenvedőknek van hasvízük, vagy ilyenkor már arról van szó, hogy a hasban (is) van daganat?
Az esetemet én már itt leírtam,
én müttetni eddig nem engedtem magamat, de nekem az egyik orvos azt mondja hashártyadaganatom van, a másik pedig petefészket mond...
ember legyen a talpán aki el tud igazodni ilyen körülmények közt.
Sajna hasvízem lett, már  4X le lett szívatva, az orvos a műtétet sürgeti, mondván a helyzet csak egyre rosszabb lesz, a daganat az ultrahang és MR szerint kisebb lett, először összement a felére majd 2 cm-rel kb nagyobb lett, de az eredeti mérettől kisebb! meddig lehet ezzel hazárdírozni v. a hasvíz jó jel? Pszichoterápiára járok, lugosítok.
Kérném szépen vki okosnak és nálam nyugodtabb segítségét!!!
Edina

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:hasvízkór, ascites
« Válasz #4 Dátum: 2011. Október 16. - 11:28:03 »
Kedves Edina77 !  Az esetedben hasviz akkor keletkezik, ha a petefészek elváltozásodat hasüreg elleni támadásnak éled meg, pl.: "megtámadott a rák a hasamban." Ez a hashártya különprogramjának megoldás utáni tünete. "Ördögi körbe" forgathatod magad ha a lecsapoláshoz is ilyen érzelemtartalommal viszonyulsz, és igy oda-vissza kapcsolgatsz KA és MU között.
Részletes információt az új Szervatlasz 3.1.4. -es oldalán találsz.
                         
                                   Üdvözlettel: Hussein Éva

Mick

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #5 Dátum: 2013. Május 17. - 17:50:55 »
Tisztelt Fórumozók!

Szegítségetekre van szükségem. Nem akartam új hozzászólást nyitni mivel ez a témába illö topic. Kedves feleségemröl van szó, aki hasnyálmirigyrákkal szemved. Kemót vagy bármi más "hagyományos" módszert nem engedett végrehajtani, hanem a diagnózis pillanatától az akternatív utat választotta.
Ezzel, a szimptómák szerint a megoldás utáni szakaszban van (gyengébb láz, erös izzadás, köhécselés, stb), viszont egy idö óta hasvizkór is jelentkezett nála, ami igen nehezíti helyzetét. Csak minimum folyadékot fogyaszt, de így is már háromszor leszívták neki, fehérjét pótolva.
Mi úgy vettük észre, hogy egy cudar elnyelés (méz ment rossz útra) óta van ez, akkor bizony nagyon közel volt a fulladáshoz, de túlvészelte.
Szívböl megköszönök bármilyen ötletet, amivel a vízkórt meg lehet oldani. Ahogy én értelmezem, "a" szindrómról lenne itt szó? Nagyon várok bármilyen építö, segítö választ.

Köszönettel,
Mick

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #6 Dátum: 2013. Május 17. - 20:14:52 »
Kedves Mick !

Kérlek olvasd el az eggyel korábbi hozzászólásomat a témában. A hasüreg elleni támadás érzése a feleséged esetében is
fennállhat.
A hasvízkór (ascites), a  "gyulladásból kiszivárgó vérszérum, mely az elbontás maradványait is tartalmazza."

        Üdv.:  Hussein Éva

Mick

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #7 Dátum: 2013. Május 17. - 20:21:43 »
Kedves Éva,

szívböl köszönöm a gyors válaszod!

Üdvözlettel,
Mick

Nagy Sándorné

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #8 Dátum: 2013. Május 20. - 11:43:41 »
Én is kérdezni szeretnék ezzel a témával kapcsolatosan, kérem segítsenek!

Sajnos én is szenvedek a hasvízzel, már évek óta. Tíz naponta termelődik 10 liter víz. Az onkológusok folyamatosan a kemoterápiát erőltetik. Én pedig már nem akarom, hiszen évekig kaptam és nem vezetett eredményre, továbbra is jött a víz a hasamban. Az MR pedig rosszindulatú daganatokat mutatott a beleken és a hashártyán. Van-e értelme a folyamatos vízhajtó szedésének? Kérem mielőbb válaszoljanak.
 Köszönettel: Nagyné

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #9 Dátum: 2013. Június 18. - 00:18:31 »
Kedves Nagy Sándorné !

Ön nagy valószínűséggel oda-vissza kapcsolgat egy" hasüreg elleni támadás" konfliktusba. Eleinte a kiváltó konfliktus, később hasűri daganatok diagnózisa, majd pedig a víz lecsapolása miatt.
A hasvíz gyógyulási tünet. Meg kellene barátkoznia a lecsapolással, (ami 10 liternél nagyon fontos) hogy ki tudjon futni a külön program.

Kérem, hogy olvassa el a topik elején lévő bejegyzéseket is.

    Üdvözlettel: Hussein Éva

schmitrix

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #10 Dátum: 2013. Június 24. - 09:38:49 »
Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni!
Édesanyámat az elmúlt években többször műtötték, kemoterápiás kezelést kapott. Néhány hete oldalszúrás miatt kereste fel orvosát. Az uh vizsgálat során hasüregi folyadékot találtak. Közérzete rossz, gyengének érzi magát. Ez az epileptoid krízis? Ha igen, meddig tarthat? A folyadékot célszerű leszívni vagy önmagától kéne ürülnie? Megoldási szakaszban van-e valami teendő, vagy csak türelmesen várni?

Köszönettel!
 Beatrix

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:069 hasvízkór, ascites MA
« Válasz #11 Dátum: 2013. Június 25. - 20:47:18 »
Kedves Beatrix !

Hasi műtétek után gyakran van kisebb-nagyobb folyadékgyülem az érintett területen, ami idővel felszívódik.

A hasüreg elleni támadás érzése miatti konfliktus megoldás utáni szakaszában is keletkezik folyadék a hasüregben.
Normál esetben ez is lassan felszívódik, de hosszan tartó konfl., vagy a konfliktusba való oda-vissza kapcsolgatás következtében olyan  sok hasvíz gyűlhet össze, hogy indokolt lehet a lecsapolás. (A hasvízben, nagy mennyiségű fehérjét veszít a szervezet, ezért FONTOS a fokozott fehérje bevitel, pl.: nyers tojásfehérje, vagy tejsavópor koncentrátum formájában.)

A gyengeség, aluszékonyság, vizesedés a megoldás utáni "A" utószakaszra jellemző.
A teendő pedig: elfogadni, hogy "most éppen gyógyulok és az esetleges csapolás is a gyógyulásomat szolgálja". Szükség esetén enyhíteni a tüneteket és hagyni "kifutni" a különprogramot.

Ezzel a témával részletesen az új Szervatlasz 3.1.4.-es lapja foglalkozik, ami megtalálható és kinagyítható a topik elején.
Érdemes még elolvasni a hashártya daganattal foglalkozó bejegyzéseket (fórum kereső).

Üdvözlettel:  Hussein Éva