Szerző Téma: 131 húgyhólyag rák, húgyhólyag laphám karcinóma MA  (Olvasták 3322 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
131 húgyhólyag rák, húgyhólyag laphám karcinóma MA
« Dátum: 2010. November 26. - 22:14:42 »
ED1
Konfliktustípus: Nőknél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Férfiaknál, elsődleges nemi/birtok konfliktusként

Érzelmi tartalom: Nőknél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Fészekhatár-kijelölési konfliktus: Nem tudom a fészek, és a fészekhez tartozók határait kijelölni. Valaki nemkívánatos a fészek tájékán. A testvérem folyton bejön a szobámba és elszedi a dolgaimat. Legszívesebben meghúznám a vonalat az
ajtóban, amin ne merészkedjen túl. Nagyon zavar, amikor a szomszédasszony beszélgetést kezdeményez a férjemmel, úgy érzem környékezgeti a hozzátartozóm.

Férfiaknál, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Birtokhatár-kijelölési konfliktus: Nem tudom a birtokom, illetékességem határait kijelölni. Betolakodnak, zavarnak, zaklatnak a területemen, lakásomon, birtokomon. Zavar a lakótársam, rokonom, szomszédom. Nincs kijelölve, nincs tisztába téve a határvonal. A szomszéd kölykei dézsmálják a terményemet. A másik (birtok-) tulajdonos folyton kavar, nyomul, beleüti az orrát az én területem dolgaiba.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.13.   5.2.14.   5.2.A.   5.2.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés, a vesemedence laphám érzéketlenségével. Fájdalom nem, csak túlzott vizelési inger* jelentkezik, ösztönözve a határvonal kijelölést. Betegség-nevek: fekélyesedés. Nem veszik észre, az aktív szakaszban nem okoz különösebb tüneteket, nem diagnosztizáltatják.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, a laphám túlérzékenységével, égő, csípő fájdalmakkal. Az epileptokrízisben ismét érzéketlenség tapasztalható (a fájdalom abbamarad egy időre) és egyciklusú lefutásnál véres vizelet ilyenkor jelentkezhet. Betegség-nevek: vesemedence gyulladás, vesefájdalmak, vesegörcsök, hematuria, vesekő.

Az elváltozás biológiai értelme: fekélyes tágítás, a húgy, a vizelet jobb elfolyása a terület, határvonal, álláspont hatékonyabb kijelöléséhez.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:húgyhólyag rák, húgyhólyag laphám karcinóma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:14:52 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Carcinoma vesicae urinariae: húgyhólyag rák, hólyag-laphám-daganat/duzzanat.
(Nem összekeverendő húgyhólyag-trigonum-hengerhám-adenokarcinómával).

Konfliktustípus: (női vagy férfi) birtokkijelölési konfliktus
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Nem tudom a birtok határait kijelölni. Betolakodnak, zavarnak, zaklatnak a területemen, birtokomon."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Nem tudom a fészek, és a fészekhez tartozók határait kijelölni. Valaki nemkívánatos a fészek tájékán."

A laphám karcinóma a M.U. szakaszban keletkezik, melyet a konfliktusaktív szakaszban fekélyesedés előz meg.


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:húgyhólyag rák, húgyhólyag laphám karcinóma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:31:57 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)


Lásd még leírás ezzel kapcsolatban itt.