Szerző Téma: 055 vakfolt MA  (Olvasták 2387 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
055 vakfolt MA
« Dátum: 2010. November 26. - 01:54:29 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a fény ”falat” beengedése, szabályozása, bekebelezése, felfogása.

Érzelmi tartalom: Létfontosságú fény, látvány hiány- vagy nemkívánatosság érzet. Jobb szem: Mindenképpen látni akartam, de nem lett meg. Nagyon szeretném látni. Nem bírom ezt a kevés/sok fényt. A szemem kívánja. Ezt látni nekem létszükséglet. Beteg a szemem, gyengén látok, több fényt szeretnék látni. A szemem nem bírja a futószalagot megvilágító vakítóan erős fényt, és nem használhatok napszemüveget. Bal szem: Szerettem volna ha ezt látják (velem, rajtam). Meghalt egy számomra fontos hozzátartozó, nem lát(tat)hatta(m vele) már az én boldog családom, gyermekem.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.23.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: fokozott simaizom-összehúzódások, írisz daganat (írisz-mióma, -megvastagodás). Részleges látásvesztés. Betegség-nevek: írisz-, enteroidea-, chorioidea daganat, átmeneti fekete vakfoltok a látómezőben.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus elsajtosodás, tuberkulózis gombabaktériumok elbontják az írisz vagy chorioidea daganatot. Betegség-nevek: írisz-tuberkulózis, ún. coloboma; ödémás enteroidea/chorioidea tuberkulózis, (nagyon enyhe) gyulladás. Súlyos vagy hosszú ideig tartó konfliktussal, VEKA lefutásnál előfordulhat látáskárosodás (a vakfoltok megmaradhatnak).

Az elváltozás biológiai értelme: fény (falat) bekebelezése, kiadása vagy a szembe jutó fény mennyiségének jobb szabályozása.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vakfolt
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:54:35 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Vakfolt: choriroidea (ősszemgödör) mirigydaganata.
Konfliktustípus: ún. „falat'-konfliktus: a fény "falat" beengedése, szabályozása, bekebelezése, felfogása
Érzelmi tartalom: „Mindenképpen látni akartam, de nem lett meg. Nagyon szeretném látni. A szemem kívánja. Nem bírom ezt a (sok) fényt."
"Beteg a szemem, gyengén látok, több fényt szeretnék látni..." (jobb oldal)
"Szerettem volna ha ezt látják (velem, rajtam). Meghalt nagyapám, nem lát(tat)hatta(m vele) már a gyermekem..." (bal oldal)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vakfolt
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:40:27 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)