Szerző Téma: 110 sm szindróma, szklerózis multiplex MI  (Olvasták 6543 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
110 sm szindróma, szklerózis multiplex MI
« Dátum: 2010. November 28. - 21:27:03 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.11.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:sm szindróma, szklerózis multiplex
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:27:09 »
Szklerózis multiplex: az idegrendszer idült, gyulladásos betegsége
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: elhatárolódás, elszakadás(!) mozgással, elmozdulással kapcsolatban.
A konfliktustípus pontos érzelem-árnyalata határozza meg, hogy melyik izom lesz érintett: a test teljes izomzata, izomcsoportok, izomkötegek, vagy izomrostok. "Nem tudok menekülni (lábak), nem tudok védekezni, kapaszkodni (karok), lerázni (kezek), kitérni (hátizmok). A bénulás kiterjedését a konfliktus súlyossága határozza meg.
A szklerózis multiplex (SM) a megoldatlan, un. függő konfliktus aktivitás= függő konfliktus (F.K.A.) tünete

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:sm szindróma, szklerózis multiplex
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:27:23 »
Kedves Roberto!
Az én SM-em két évtizede alatt tíz-tizenöt rosszabbodásom volt. (Bocsássátok ezt meg nekem, de a neurológusok ezt shubnak nevezik. Lehetne rohamnak is hívni, de csak abban az értelemben rohamos, ahogy létrejön, a javulás sebessége tekintetében nem.) Ilyenkor általában a meglévő tüneteim súlyosbodtak, de néhányszor újak is létrejöttek. A rosszabbodás után enyhültek ugyan a tünetek, de nem lettem olyan jól, mint előtte voltam. Az évek folyamán így egyre rokkantabb lettem.     Mit jelent ez pontosan a GNM nyelvén?
Más betegeknek (szintén SM-esek) nincsenek hirtelen állapotromlásaik, csak lassú, folyamatos romlás. Mi lehet a különbség e két SM típus között?
Azt értem, hogy ha valakinél bénulás (vagy valamilyen izomgyengeség) jelentkezik, az valamilyen elmozdulás jellegű konfliktust jelent. De az SM-nek sok más fajta tünete is lehet. Nagyon gyakori például a homályos látás. Ezt szemideggyulladásnak is nevezik. Aztán a kettőslátás. Szédülés. Inkontinencia...
Lehetséges, hogy ez nem is EGY betegség? Lehet, hogy mindegyik tünet mögött más-más érzelmi konfliktus áll és külön-külön kell őket megoldani?
Az orvosok azt mondják, hogy az SM egy ezerarcú kór, mert nincs két SM beteg, akinél pontosan ugyanúgy zajlik a betegsége. De akkor miért vesznek minket egy kalap alá? Ez csak költői kérdés volt.   
Igen, és még egy utolsó kérdés: Honnan lehetek biztos abban, hogy már megoldottam a konfliktust?

________________________________________
Válasz
Nutella-nak: (2009.ápr.16)

Szia! A két évtized alatt a tíz-tizenöt "rosszabbodás" tíz-tizenöt visszaesést, vagy súlyosbodást jelent. (Shubnak nevezik a pszichiátrián a "bekattanást" is)
Az, hogy ilyen régóta fennáll, azt jelenti, hogy a konfliktus ilyen sokáig nem volt megoldva. A súlyosbodás pedig a konfliktus intenzitásának fokozódását jelenti.
A gnm nyelvén ez ennyire egyszerű, és a jó hír, hogy ha a konfliktus megoldásra kerül, és nem fogsz már azon dilemmázni, hogy menjél, vagy maradjál,
lejössz a konfliktusról, akkor helyreállításra kerülnek a "megbontott kábelek" (SMnél).

Lehetséges, hogy ez nem is EGY betegség? Lehet, hogy mindegyik tünet mögött más-más érzelmi konfliktus áll és külön-külön kell őket megoldani?
Igen! Pontosan!

Az orvosok azt mondják, hogy az SM egy ezerarcú kór, mert nincs két SM beteg, akinél pontosan ugyanúgy zajlik a betegsége. De akkor miért vesznek minket egy kalap alá?
Költői kérdésre költői válasz: Az orvosok azért vesznek több mindent egy kalap alá, mert akkor kevesebb magyarázattal kell szolgálni, és kevésbé szembetűnő, hogy halovány lila fogalmuk sincs az elváltozás mechanizmusáról. No nem azért, mert hülyék lennének, hanem mert ezt nem tanulták az egyetemen.

Sok beteg embert az téveszt meg, hogy "minden orvos ugyanazt mondja". Azon már nem gondolkoznak el, hogy nem azért mondják azt, mert úgy látják, vagy ugyanazt tapasztalták, hanem azért mondják ugyanazt, mert minden egyetemen ugyanazt (a badarságot*) tanítják, és nincs tapasztalatuk, önálló elképzelésük, meglátásuk. Arról nem is beszélve, hogy az orvosnak nincs megengedve az önálló gondolkozás. Ha nem a protokollhoz tartja magát, fegyelmi és kirúgás... Fordítva is igaz. Ha azt csinálja ami elő van írva - pedig mindig belehal a beteg - akkor abból neki nem lesz problémája. Az orvosi kamara megvédi.
Lényeg, hogy mások úgysem tudják megoldani helyetted a problémáidat, úgysem tudnak helyetted megnyugodni. Bárki bármit mond, a gyógyulásod kulcsa a kezedben van. Csak és kizárólag te tudod magad meggyógyítani - megnyugvás által. Az, pedig, hogy mivel éred el a megnyugvást, rád van bízva.


Honnan lehetek biztos abban, hogy már megoldottam a konfliktust?
Megoldhatod (gyakorlati úton a konfliktusodat) de bele is nyugodhatsz a konfliktushelyzetbe, bele is törődhetsz...
Ha nem zaklat fel már, ha képes vagy a konfliktusodról megfeledkezni, akkor sikerült megoldani.
Ha viszont állandóan visszatér a téma, és agyalsz rajta, stresszeled magad miatta, "komolynak, megoldatlannak" érzed, és nem bírsz megnyugodni, - akkor a konfliktus megoldatlan.

              (*badarság alatt nem a tényeket értem, hanem a megbetegedések kialakulásáról alkotott elképzeléseket, babonás hiedelmeket, pl. rosszindulatú betegség... kórokozók áldozata, betegségtámadás, elkopás... - amit sose tudtak bebizonyítani)

Üdv,Roberto

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:sm szindróma, szklerózis multiplex
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 21. - 12:54:58 »
Aneila kiegészítése ( 2010. Szeptember 03.)
   
Sziasztok!
Mostanában volt két kedves SM-szel egyelőre még küzdő ismerős nálam, s hihetetlen volt számomra, hogy mindkettőnél, szinte tökéletesen azonos DHS volt eredendően. Testnevelés óra, középiskola, 12 perc futás illetve 100 méteres futás...s egyszer csak nem működik a láb, lebénul, nem moccan tovább...A megfelelési kényszer és az elvárásokkal való folyamatos küzdelem fogja, és létrehozza a "hullareflexet", hogy kitérjen a félelem keltő esemény elől, ha mást nem így.
Aztán miért lesz ebből SM? Mert ördögi körbe kerülés van és folyamatos sínre kerülések+nincs védelem más DHS-ek ellen, így más ÉBK-k is megjelennek.
A legnehezebb azt megérteni, hogy a helyreállítás bekábelezésénél iszonyatos rángógörcsök lehetnek, s nehéz ilyenkor nyugodtan maradni, s hinni-tudni, hogy épp a gyógyulás zajlik. Talán itt az egyik kulcs a gyógyuláshoz.
A másik pedig mindenképpen az eredeti konfliktus megkeresése, illetve  a fenntartó síneké.
Az ilyen SM érintettségűek általában már rengeteg "kezelésen", okos tanácson, konfliktus oldáson vannak túl, mire ránk találnak, s reménnyel telve hallgatják, hogy is működik ez.
Azonban nem olyan egyszerű, mint elsőre látszik, s ráadásul az állapot pont egy elszakadással kapcsolatos konfliktus, s ezek az emberek többnyire kiszolgáltatottak helyzetükből adódóan a családtagoknak is. Ezért itt talán még fontosabb, hogy a segítő családtag teljesen képben legyen a változtatás érdekében.