Szerző Téma: 078 kelés, furunkulus, furunculosis MA  (Olvasták 5856 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
078 kelés, furunkulus, furunculosis MA
« Dátum: 2010. November 26. - 21:16:11 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam valamire.
Kötőszövetek a testben szinte mindenütt vannak, ezért az elhelyezkedést az önbecsülés letörés (funkcionális) vonatkozása határozza meg: belsőségi vagy végtagi vonatkozás. Bélrákom van (a hasüregben). Nem tudtam elhárítani, megvédeni magam (kar külső oldala). Nincs mire/kire támaszkodnom (fenék, farcsont tájéka). Nincs hátterem, hátszelem, támogatásom (hát felülete). Nincs kire hagyatkoznom (alkar alsó része). Nem voltam elég jó, hogy kiszagoljam (orrnyílás tájéka). Ezt a belső dolgot, ügyet nem tudom megcsinálni, nem boldogulok vele (comb belső oldala, pl. jobbkezesnél jobb oldalon partner, kortárs, élettárs vonatkozás).

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.1.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak). Betegség-nevek: kötőszöveti nekrózis. A sorvadás teljesen észrevétlen, önmagában nem hívja fel magára a figyelmet.

M.U. szakaszban: a kötőszövet újjáépülése, feszes, fájdalmas, érzékeny, piros vagy kékes-lilás felületű gyulladás kíséretében (baktériumok közreműködésével). Betegség-nevek: bőrgennyedés, furunculus, kelés, carbunculus, orbánc. VEKA: furunculosis. Kifutás után, ha már nincsenek gyulladásos tünetek, azt nevezik kötőszövetes rosthalmozásnak, fibrómának (rost daganat, pl. a bőrben keményebb, sűrűbb, ártalmatlan kötőszövet-halmozás gombócok tapinthatók).

Az elváltozás biológiai értelme: a kötőszövet előbontása, majd újjáépítése, erősebbre, vastagabbra, strapabíróbbra.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:kelés, furunkulus, furunculosis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:16:18 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Furunculus: a bőr szövetelhalással, és tályogképződéssel járó körülírt gyulladása 
Konfliktustípus: önértékelés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus
Érzelmi tartalom: „Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok." Kötőszövetek a testben szinte mindenütt vannak, ezért az elhelyezkedést az önértékelés letörés (funkcionális) vonatkozása határozza meg: belsőségi vagy végtagi vonatkozás. "Bélrákom van" - a hasüregben. "Nem tudom megvédeni magam" - kar külső oldala. "Nincs mire/kire támaszkodnom" - fenék.

A furunkulus megoldás utáni, helyreállítási tünet. Ha valaki nem tudja mi ez és miért van itt, a tünetek miatt könnyen
visszaeshet, ördögi kör alakulhat ki.

 

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:kelés, furunkulus, furunculosis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:32:40 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:kelés, furunkulus, furunculosis
« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 00:16:20 »
Sziasztok !

Ismet szuksegem van lelki tamaszra. Kb ket hete a bal mellemen lett egy kelés. Mivel ilyenem meg soha nem volt, megnyomtam es elpattan belulrol. Masnapra csunyan begyulladt es azota mindenfele gyogynovenyekkel kezelgetem. Mindennap nyomogatom es jon is belole erdekes sargas, veres folyadek. A gyulladas lehuzodott, fajni mar nem nagyon faj, de elmulni sem akar. Egy kemeny ckb 6-8 cm-es csik vezet el a vegeig, amit mindennap kitisztogatok.  Ket hete mondogatom magamnak, hogy valaminek a megoldasi szakasza es nyugalom, majd elmulik. Mit tanacsoltok ? / balkezes vagyok /  Ez mar sinre lepes lehet vagy meg az alap konfliktus ?