Szerző Téma: 093 heregyulladás MI  (Olvasták 5852 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
093 heregyulladás MI
« Dátum: 2011. Január 02. - 04:01:39 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.16.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)


A heregyulladás a here parenchyma megoldás utáni szakaszban történő regenerálódása.

Sz.A. lapkód: 4.1.14.   4.1.A.   4.1.B.

A heregyulladás a here fájdalmas érzékenységével, duzzanatával jár. A herén belüli gyulladást ritkán diagnosztizálják cisztának. (az volna az ún. interstitialis cysta). A hereparenchymán túlterjedő, herezacskóba befolyó, ott megkeményedő cisztafolyadékot pedig mire észreveszik kezd is megszilárdulni (infiltrációs vérellátással) de azt ma még inkább rosszindulatú hereráknak diagnosztizálják, és a "szokásos" javallat "exstirpáció". stb.

Nem összekeverendő a herevízsérv-vel (hydrocele) és a herezacskó nyirokérduzzanatokkal, -ödémákkal.

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:heregyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 07. - 11:45:56 »
A heregyulladáshoz annyit tudnék hozzászólni (abszolút laikusként aki csak autodidakta módon ismerkedik a gnm-mel) hogy a férjemnek karácsonykor, életében először heregyulladása lett. akkor én meg is fejtettem rögtön mitől. December első hetében felbukkant egy konkurencia az életünkben, letörve az árakat (országos szinten is!), így kevesebb munkához jutottunk ill. az addigi megélhetőségünk szintje is kétessé vált. karácsonyig -a mi szerencsénkre- az ember sokat hibázott és úgy tűnt lassan eltűnik a színről, legalább is minket nem befolyásol nagyon. Hát ennyi, aztán jött a heregyulladás...

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:heregyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 07. - 19:55:27 »
Aurium, nagyon köszönöm a bizalmadat és azt, hogy megosztottad a férjed esettörténetét.

Valóban figyelemre méltó, hogy éppen a konkurrencia (megjelenésével és) eltűnésével egyidőben jelentkezett nála a heregyulladás. Megírnád, hogy mi volt az érzelmi tartalom, hogyan élte meg, hogyan érezte magát, amikor a versenytárs megjelent? Köszönöm, érdekelne! Üdv, Vadvirág

mazso

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:heregyulladás
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 08. - 08:13:01 »
Sziasztok,

örülök, hogy irtatok, mert kiderült a családtagomnál, hogy nem herevizsérve van, hanem heregyulladása. Nagyon fájdalmas a duzzanat és magas lázzal is jár. Ma reggel megyünk orvoshoz, de amit olvastam a kezelésről, az nem tetszik: pl. széles spektrumú antibiotikum, amire vagy reagál a beteg vagy nem.
Én a GNM-mel egy tüdőgyulladást csináltam végig antibiotikum nélkül, mert azt akarartam, hogy a "virusaim" bevégezzék a hörgőrák lebontását.
Nem szeretném ráerőltetni a családtagomra az antibiotikum mentes kezelést, de jó lenne tudni, ilyenkor milyen kezelés javasolt GNM-es szemmel?
Aurium, ti mit csináltatok, amikor probléma volt?
Admin, tudsz valamit irni esetleg a herezacskó nyirokérduzzanatokról, -ödémákról?

Köszi, további szép napot!

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:heregyulladás
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 08. - 09:15:25 »
Az biztos, hogy a "tele van a tököm ezzel az emberrel..." napi 100x elhangzott, már akkor mondtam, hogy ez nem nagyon kéne mondani... Az érzelmi háttér csak annyiban nyilvánult meg, hogy végre eljutottunk egy olyan szintre ahol biztos az anyagi háttér és ez nagyon megrendülni látszott. Munka volt, csak negyede a szokásosnak és a frusztráltság saját maga felé és a család felé felemésztette. Nem szégyennek nevezném, de férfiúi önbecsülése a béka feneke alá került.
Az urológus felírt neki (csak jan. elején jutott el dokihoz mert mindenki szabin volt 2 ünnep között) 3doboz lórugásnyi antibiotikumot amit én nem engedtem neki beszedni. 2 hét után a kontrollon már azt mondták, még érződik a gyulladás de szépen visszahúzódott, még 3 levél lórugást kéne beszedni mert ez bármikor visszatérhet... na és itt már nem tudtam meggyőzni a férjem, hogy ne szedje, mivel nem én szenvedtem a fájdalommal...

minerva

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:heregyulladás
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 08. - 16:39:13 »
kisfiamnak néhány hete volt mellékhere gyulladása. (5 éves)
Az oviban jellegzetes, fiúk közti kakaskodás volt az oka, illetve az, hogy a fiam abszolút értetlenül állt a dolog előtt: hol belebokszolt valaki a hasába csak úgy mellékesen, hol belerúgtak, másnap meg a legnagyobb békében játszottak egymással.
Aztán ez kezdődött elölről. Most nem fejteném ki az ezzel kapcsolatos véleményemet, mint anya ;), de azt vettem észre, hogy egyszer csak a gyerek közölte, hogy "képzeld, a nagyobb fiú a hasamba bokszolt." Sosem szokott panaszkodni, ez sem az volt, csak közölte, tényként.

A karácsonyi szünetben ugyebár nem volt semmi ilyesmi konfliktus, és a távollét alatt szépen feloldódott benne is. Így újév után, a második héten azt vettük észre, hogy fáj a gyerek hasa. Én egyből azt kérdeztem, hogy bántotta-e valaki, de mint kiderült, senki nem bántotta.
Aztán már a combtöve fájt. Aztán fél óra múlva ugrált össze-vissza, fájdalom elmúlt.
Eljött a hétvége, este a fürdésnél láttam, hogy piros a kis herezacskója, és nem engedte, hogy hozzáérjek. Másnap már duzzadt is volt.

A bal oldalon kezdődött, és ott volt hangsúlyosabb is. (Amikor elkezdett gyógyulni, akkor is a bal maradt későbbre.)

Ultrahangon gyönyörűen látszott, hogy a mellékherék vannak megduzzadva, begyulladva.

A gyerekosztályon - Kistarcsai kórház egyébként - a doktornéni nagyon kedvesen elmondta, hogy ez valószínűleg vírus, mint a manduláknál szokott lenni, így nehéz szívvel ad antibiotikumot, de ez a protokoll, mert a herékkel nem szabad szórakozni.
Nagy nehezen ki is választott egy olyan antibiotikumot, ami a vírusokkal nem fog "összeakadni". Továbbá írt még cataflam cseppet a fájdalomra.

Az antibiotikummal csak az volt a gond, hogy akkora adagot kellett a gyereknek abból a borzalmas löttyből bevenni, hogy ténylegesen egyszer sikerült belenyalni, és aztán mindenki rájött a családban, hogy ebből nem lesz gyógyszerbevétel...
Úgyhogy a fiam tüneteit a cataflam enyhítette, ezt követően gyógyult meg 4-5 nap alatt. (Nyilván már előtte gyógyulni kezdett :))

Közben minden pillanatban lestük, figyeltük őt, hogy ha rosszabbodna, vagy bármi más, eredetileg nem ismert panasza bukkanna elő, akkor usgyi vissza a kórházba, de úgy egyébként eredetileg szerettem volna neki az antibiotikumot beadni, csakis azért, mert még kisgyerek, aki hajlamos még titkolni is a fájdalmát... De a természet elrendezte, ahogy kell :)


Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:heregyulladás
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 08. - 16:57:18 »
Aurium, köszönöm. Tanulságos esettörténet, így már értem, hogy miért a herére lokalizálódott a férjed konfliktusa.

Minerva, köszönöm Neked is, hogy a fiad esettörténetével gazdagítod a fórumot. Ezek szerint a kisfiad átélt egy here ellen irányuló támadási konfliktust (majd annak a helyreállítási szakaszát). Az orvos honnan tudta, hogy vírusos gyulladásról van szó? Gondolom, ez egy - számomra elég fura - nem bizonyított feltételezés volt a részéről, hiszen nem vette elektomikroszkóp alá a fiad hereszöveteit.