Szerző Téma: Az agy, mint a lélek és a test "üzenőtáblája"  (Olvasták 2538 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Az agy, mint a lélek és a test "üzenőtáblája"
« Dátum: 2011. Június 16. - 16:00:29 »
Sziasztok,

Hamer doktornak sikerult ravilagitani a lelek, agy es szerv osszefugeseire, ha egy szemely DHS-t szenved el. Mivel a holisztikus orvostudomanyban ez a korelacio nem ujdonsag (csak talan nem volt tudomanyosan is alatamasztva) a kerdesem ugy hangzana: szerintem az ember EGY-kent mukodik barmilyen situacioban, ezert erdekelne, mit gondoltok, alakul ki hameri goc az agyban akkor is, ha pld. egy szervroncsolodast mergezes, kulso behatas, baleset okozta???

Feri

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Az agy, mint a lélek és a test "üzenőtáblája"
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 18. - 21:10:21 »
Feri, mivel sem mellette, sem ellene nincs bizonyítékom (agyi CT felvételre lenne szükség, például egy csonttörtést elszenvedő egyén kapcsán, akinek biztos, hogy nincs csontokat érintő futó különprogramja), csupán a biologikus gondolataimat tudom megosztani.

Nem tartom valószínűnek.

Mi történik akkor, ha a máj mirigyes szövete megsérül? Melyik agyi reléközponton csapódik be a Hameri góc? A máj mirigyes szövetén? Ezzel az a problémám, hogy ebben az esetben beindulna a máj mirigyes szövetének szaporodása (májdaganat), ami az agyi körkörös formációhoz kapcsolódó szervi tünet. A folyamatok a három szinten (lélek, agy, szerv) egyszerre, szinkronban zajlanak. Ha nem tudunk róla, hogy a máj megsérült, mi zajlik lelki szinten? Milyen érzelem kapcsolna be ilyen esetben...? Milyen érzelmi tartalmat szülne...?

Az volna a biologikus, ha olyat, amilyen az érintett agyi részhez kapcsolódik - jelen esetben nélkülözési érzést. Hogy látod?

Természetesen bármilyen sérülés miatt szenvedhet el az ember következménykonfliktust.

A Mambretti könyv említi ugyan, hogy mindegy, csont akad-e meg a gyomorban (valós esemény) vagy egy emészthetetlennek érzett élethelyzet (vélt konfliktushelyzet), beindul a gyomorsejtek szaporodása a nagy kanyarulat hengerhámszövetén. Igen ám, de a csont esetében is azért, mert azt is emészthetetlennek érezzük, lelki szinten! A lélek (és az érzelmi tartalom) a mérvadó mindkét esetben.

Rozbi említette egy másik témában - nem tudom, hogy tény-e, nem jártam a végére -, hogy sérülések esetén a helyreállítást nem mikroorganizmusok végzik, ebben is különböznek a sérülések az értelmes biológiai különprogramoktól. Hogy őszinte legyek, én még a felvetésedet is megkérdőjelezném: a szervi sérülés egyáltalán felkerül-e agyi szintre, vagy a szerveknek is megvannak a maguk saját, különbejáratú szoftverjei (programjai) önmaga regenerálására (például, csonttörés helyreállítása x hét)? Kell egyáltalán ehhez az agy?

Kíváncsi vagyok, mások hogy látják biologikusan (kifejezetten újmedicinás megközelítéssel), van-e valakinek tapasztalata. Üdv, Vadvirág