ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: Jobbkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktuskéntBirtok-bosszúsági konfliktus: Bosszankodás, határvita konfliktus, birtokhatár vita. Nem bírom az új szomszédomat, vejemet, anyósomat elviselni. Bosszúság, kellemetlenség, birtokolt dologgal, tulajdonnal kapcsolatban. Túlkapás, visszaélés. Bosszantó igazságtalanság-konfliktus. Ezt már nem lehet visszacsinálni, valahogy túl kéne tenni magam rajta, csak nem bírom. Úgy néz ki, hogy ezzel együtt kell élni.
Balkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként Identitáskonfliktus: Nem tudom, hogy most akkor mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova tartozzak, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak vagy kihez ne ragaszkodjak. Hovatartozási, személyiség-, döntés-, álláspont meghatározási-, bizonytalansági konfliktus.
Szerv Atlasz lapkód:
5.2.10. 5.2.A. 5.2.B. 5.1.B.
 Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre. | Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom. Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd Az idézés és hivatkozás szabályait és a Szerv Atlasz impresszumát. Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.
(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra, kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása" és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.) |
K.A. szakaszban: a máj- és epevezetékek, epehólyag laphám falának fekélyesedése, túlérzékenységgel, különböző máj tájéki fájdalmakkal. Betegség-nevek: fekélyesedés. Nehéz kimutatni, az aktív szakaszban csak a tompa, szurkáló, égő máj tájéki fájdalmak okoznak panaszt.
M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, (hepatitis) vírusok közreműködésével, a laphám érzéketlenségével. Az epileptokrízisben fájdalmak, görcsök (epegörcs), láz, rövid idejű eszméletvesztés, besárgulás (=májvezeték elzáródás!), máj megnagyobbodás. A krízis csúcspontján májkóma: leesik a vércukor és a Gamma-GT - ha a konfliktus súlyos volt vagy sokáig tartott, oda kell rá figyelni. Betegség-nevek: hepatitis-ABC, máj gyulladás, pontosabban májvezeték gyulladás, icterus, hepatomegália (máj megnagyobbodása), epekő.
Az elváltozás biológiai értelme: az epehólyag térfogatának, a májvezetékek átmérőjének tágítása, az epe átfolyás, az „elemésztés” elősegítése.
A gyomor-, máj-, hasnyálmirigylaphámszövetek agyi reléi az agyban egymáshoz nagyon közel helyezkednek el. A finom érzelem árnyalat dönti el, hogy melyik szerv lesz érintett. Elvben az sem kizárt, hogy egyszerre több szervrészen beinduljon különprogram egyetlen góccal. Kapcsolódó információk a gyomornál, 5.2.9.
FKA: Függő, megoldatlan konfliktus aktivitás esetén egyre jobban elvékonyodik, majd összehúzódik a máj- és epevezeték, ezt is szokták „májzsugorodásnak” nevezni.
VEKA: A rendszeresen visszaeső konfliktus aktivitás
miatt a regenerációs ödéma ásványianyag-tartalma kicsapódik és epekő képződik. Hosszú évekig tartó (FKA, VEKA) konfliktus aktivitásnak lehet végzetes következménye is! Főleg, ha az érintett a krízisben hagyományos, vagyis a biológiai folyamatok megértése, átlátása nélküli, azokat figyelmen kívül hagyó (pl. túl sok infúzió), pusztán tünet-eltüntető, tünet-elnyomó beavatkozásban részesül.