Apu is hajlamos volt az ekcémára, óraszíjaktól.
Avalo, a legjobb helyen jársz, ha válaszokat és támpontokat keresel. Utólagos engedelmeddel áthelyeztem a hozzászólásodat, az ekcéma ugyanis nem a bőr irhát, hanem a bőr felhámot érinti, így újmedicinás szempontból teljesen másról van szó.
Az ekcéma egy elhatárolódási vagy elválasztási konfliktus következtében alakul ki, akkor, ha az érintett rendszeresen visszaesik a konfliktusába. Figyelem, könnyen kialakulhat ördögi kör, ha az eredeti konfliktus már megoldódott, ám az érintett éppen a MU szakaszban jelentkező, kellemetlen gyógyulási tünetektől szeretne elhatárolódni! Sokáig nem múló ekcéma hátterében állhat ez is.
Azt írod, édesapádnak az óraszíjaktól volt ekcémája. Az Új Medicina értelmében nem a kiváltó esemény a mérvadó, hanem az, hogy az érintett milyen érzelmi tartalommal éli meg. Ha például édesapád utálta a karórát, legszívesebben levette volna, és konfliktust okozott neki (akár az is, ha alatta nem szellőzött vagy izzadt a bőre), ez beindíthatta nála a bőr felhám elváltozást.
Egy nagyon kedves ismerősöm sokáig azt hitte, a mosogató szerektől alakul ki ekcémája, valójában azonban a vízben ázástól való elhatárolódás miatt. Az ő konfliktusát úgy sikerült megoldani, hogy vett egy mosogatógépet, az ekcémával megbékélt - és elmúlt.
Ha a gyermek születése óta ekcémás, gyakran az édesanyánál kell keresni a konfliktust. 10 éves korig a gyermekek képesek édesanyjuk lelki kilengéseit átvenni, és ennek megfelelően produkálni a testi tüneteket (akár már az anyaméhben is). A lányok eredeti konfliktusát nagy valószínűséggel nálad kellene keresni. Ilyen hosszú ideig azonban nem jellemző, hogy egy konfliktus is fennálljon. Valószínűbb, hogy az ekcémás tünetektől való elhatárolódás tart fenn ördögi kört. Meg tudtatok békélni az ekcémával vagy kifejezetten zavar?
A tavalyi vizsgálaton megmutattam az orvosnak egy - a bal mellem felső részén elhelyezkedő, már hónapok óta meglévő, időnként viszkető, vérző sebet is. [...] Mivel a seb nem gyógyult be azóta sem, sőt, továbbra is vérzik időnként, és mára úgy 1 cm átmérőjű - most újra megmutattam. Az orvos carcinoma basocellulare gyanújával a sebészetre küldött, ahol június 24-én kimetszik, aztán majd meglátjuk...
A konfliktus feltárásához azt kell megtudni, hogy ez bőr irhát vagy bőr felhámot érintő elváltozás-e. Az akadémikus orvoslás szerint a basocellulare carcinoma: "Lassan nô,
centrális ulcerációra (fekélyesedés) hajlamos." Középpontból kiinduló fekélyesedéssel a bőr felhám esetében lehet találkozni: szintén elhatárolódási konfliktust érdemes keresni, ha folyamatosan fekélyesedik, KA szakaszban. A viszketés és a sejtszaporulat viszont megoldás utáni tünet, ezért elképzelhető, hogy alkalmanként megoldódik a konfliktus. Itt is érdemes rá odafigyelni, hogy a tünetektől való elhatárolódás ördögi kört indíthat be: minél nagyobb a seb, annál jobban zavar, minél jobban zavar, annál nagyobb. Elképzelhető, hogy az eredeti konfliktus már nem aktív, ám érdemes feltárni, hogy elkerülhesd a visszaeséseket.
Kezelések, beavatkozások igénybe vételekor érdemes szem előtt tartani, hogy végérvényes gyógyulás csak a kiváltó konfliktus feloldásával érhető el, mert ha aktív marad, a kezelés után is folytatódik a különprogram és egészen addig újra megjelennek a tünetek, amíg a konfliktus megoldásra nem kerül. Ha sikerül megbékélni a tünetekkel, azzal ki lehet lépni az ördögi körből. Jobb kezes embernél egyébként anya-gyermek, bal kezesnél partner-kortárs vonatkozású a test bal oldalán megjelenő szervi tünet.
Kérdés persze, hogy valóban basocellulare carcinomával állsz-e szemben. A gyanú ugyanis önmagában kevés, a konfliktus feltárásához szükséges egy pontos orvosi diagnózis, és annak ismerete, hogy pontosan mely szövetet érinti az elváltozás. Üdv, Vadvirág