Szerző Téma: Corpus Pinealis cysta  (Olvasták 84 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Dávid

• *
Corpus Pinealis cysta
« Dátum: 2019. Augusztus 29. - 11:40:04 »
Corpus pinealis cysta 7mm diagnosztizáltak. Elvileg ártalmatlan elváltozás, de érdekelne a biologikus háttere.
Sajnos nem sok infót találtam a szervatlaszban és a fórumokon sem.
Milyen konfliktus idézi elő ezt az elváltozást?

Köszönöm,
Dávid

Rolee

• senior tag
Re:Corpus Pinealis cysta
« Válasz #1 Dátum: 2019. Augusztus 30. - 00:11:33 »
Szia Dávid!

Még mielőtt válaszolnék azért rákérdeznék a biztonság kedvéért, hogy ez Magyarul a Tobozmiriggyel kapcsolatos elváltozás? Csak mert nekem a jelentésére a Tobozmirigyet dobta ki az orvosi szótár, de azért jó lenne egy megerősítés tőled is.

Dávid

• *
« Válasz #2 Dátum: 2019. Augusztus 30. - 11:43:51 »
Igen, tobozmiriggyel kapcsolatos elváltozás magyarul.

Rolee

• senior tag
« Válasz #3 Dátum: 2019. Augusztus 30. - 12:07:24 »
Igen, a Szerv Atlasz sajnos valóban nem foglalkozik a Tobozmiriggyel, azonban a Recall Healing - Az Egészség Piramisa című könyvben már találtam válaszokat. A Recall Healingről azt kell tudni, hogy az alapja az Új Medicina (Biologika), csak konfliktus feltárás és feloldás szempontjából jóval kiterjedtebb és más alternatív szemszögből is megközelíti az elváltozások eredendő okait. Persze az, hogy a Szerv atlasz nem foglalkozik a Tobozmiriggyel az csak azt jelentheti, hogy éppen vélhetően Hamer doktor sem foglalkozott vele és emiatt nem kerülhetett bele a Szerv Atlaszba. Viszont a Recall Healing - Az Egészség Piramisa című könyvben ezeket az információkat találtam:

TOBOZMIRIGY (Epiphysis)

A tobozmirigy egy kevésbé ismert mirigy.
A melatoninnal és az idővel van összefüggésben: repülőutak után az időátállásban játszik szerepet, és funkciója az öregedés lassítása.

Lehetséges érzelmi konfliktus(ok):
- El vagyok választva a titokzatos Isteni információtól, mert nem tudom azt megélni és megérteni, sem a testem, sem az elmém által. A titokzatos, "fentről" érkező gondolat az anyagi világban csodának minősül, mert számomra érthetetlen.

- Elszakadtam a magas szellemiségtől = az archetípustól.

Rolee

• senior tag
« Válasz #4 Dátum: 2019. Augusztus 31. - 12:54:56 »
Kifejezetten érdekelne, hogy számodra  betalált-e valami az érzelmi konfliktusból. Már csak azért is, mert ez egy eléggé nem szokványos konfliktus. De ha esetleg privátban írnád meg, nekem úgy is jó lenne.

Üdv: Roland

Dávid

• *
« Válasz #5 Dátum: 2019. Szeptember 02. - 08:16:26 »
Szia Roland,

először is köszönöm a választ!
Ami a konfliktust illeti, valóban van hittel / spiritualitással összefüggő belső konfliktusom.
10-12 éve foglalkozom mélyebben spiritualitással, de most kicsit megrekedtnek érzem magam...
Szóval érdekes ez a tobozmirigy, ami a "harmadik szem" a hagyományok szerint.

Egyébként tünetet nem okoz és nem is kell foglalkozni vele, még követni sem kell a diagnoszta szerint.
Sok embernek van ilyen ciszta a fejében az orvosok szerint, és általában csak véletlenül derül fény ilyesmire, mint nálam is.

Dávid

Rolee

• senior tag
« Válasz #6 Dátum: 2019. Szeptember 02. - 15:09:17 »
Nagyon szívesen és örülök, hogy be is talált a leírt konfliktus. Bevallom ez meg is lepett, de persze pozitívan. Ha szabad kérdeznem a diagnoszta Új Medicinás szemléletű? Mert ha nem, abban az esetben szerintem valamivel komolyabban kellene venni a dolgot. Az elváltozástani természettörvényekkel a hagyományos orvoslás nincs tisztában, ami elég nagy félreértéseket okoz.
Az érzelmi konfliktust mindig véglegesen fel kell dolgozni, hogy ne legyenek visszaesések az elváltozásba. Ez nagyon fontos dolog. Ha van érzelmi konfliktus és teljesül az 5 kritérium, akkor abból elváltozás is lesz. Ezt egyáltalán nem ijesztgetésnek szántam, csak ezzel jó tisztában lenni.
Viszont egyúttal azt is kijelenthetem, hogy a tobozmiriggyel kapcsolatos elváltozásról most hallottam először, tehát nincs fogalmam róla, hogy mennyire tud egyáltalán veszélyes lenni. Egyébként valamennyire én is foglalkozom spiritualitással többek között.

Roland