Szerző Téma: vesehomok, vesekő  (Olvasták 3947 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
vesehomok, vesekő
« Dátum: 2010. November 26. - 22:46:37 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vesehomok, vesekő
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:46:42 »
Konfliktustípus:
1., ún. "falat" konfliktus, a "falat" (folyadék, pénz vagy valami túléléshez szükséges dolog) elmaradása
2., (női vagy férfi) birtokkijelölési konfliktus
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinál és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

Érzelmi tartalom:
1., Ha a vese gyűjtőcsatornák az érintettek: (Tovább)létezési, menekültségi, elhagyatottsági konfliktus, és az ún. kórház-konfliktus. "Magamra hagytak, nem látnak el rendesen/eléggé. Mindenem odavan. Mindent elvesztettem. Teljesen egyedül maradtam." Lehet akár szeretet-hiány érzésből fakadó elhagyatottság-érzés is. "Úgy érzem magam, mint a partra vetett hal, vagy mint a sivatagban..."
Visszaeső konfliktus-aktivitás (V.E.K.A.), függő, félbehagyott gyógyulás esetén alakulnak ki ennél a szervnél vesekövek (kalcitos kaverna feltöltődés). Ezzel együtt jár a tökéletlen daganatelbontás, és hogy folyton új daganatok keletkeznek.
2., Ha a vesemedence érintett:
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Nem tudom a birtok határait kijelölni, behatolnak, zavarnak, zaklatnak a területemen, birtokomon."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Nem tudom a fészek és a fészekhez tartozók határait kijelölni. Valaki nem kívánatos a fészek tájékán."
A vesemedence érintettsége esetén ritkán diagnosztizálnak daganatot. Ilyenkor a megoldási szakaszban túlérzékenység lép fel, fájdalmakat tapasztalunk. (ez a változat a gyakoribb)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vesehomok, vesekő
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 22:46:52 »
asd