ED1
Konfliktustípus: támadás, sértés miatti (el)torzulási, csúnyulási, bemocskolási konfliktus, sértés konfliktus.
Érzelmi tartalom: Megsértettek, megtámadtak, bemocskoltak, beszennyeztek, lejárattak. Égetnek. Ez bántó, sértő rám nézve. Ez a vádaskodás szégyent hoz rám. Egy kilátásba helyezett mellamputáció miatti intenzív csúnyulási, torzulási félelem is elegendő egy festékes melanóma létrehozásához. Lehet mellműtét vagy amputáció után is, pl. Úristen hogy nézek ki, eltorzultam, ez borzasztó. A napégéstől való rettegés is beindíthat melanómát.
Szerv Atlasz lapkód:
3.1.1. 3.1.B. 3.1.C. 3.1.A.
 Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre. | Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom. Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd Az idézés és hivatkozás szabályait és a Szerv Atlasz impresszumát. Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.
(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra, kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása" és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.) |
K.A. szakaszban: irha daganat a felhám alatt (bőrvastagodás, bőr daganat). Betegség-nevek: szeplő, anyajegy, festékes melanóma, bőrrák, Kaposi-szarkóma, tinea versicolor.
M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat elbontás, viszketés. Betegség-nevek: pattanás, akne, mitesszer, bőr-, lábgombásodás, bőrtuberkulózis, lepra, málló, foszló (bűzös, sajtszagú) bőrrák. A lábamat, körmömet eszi a lábgomba: ördögi kör.
Az elváltozás biológiai értelme: a bőr megvastagítása, védőréteg építése, a bőr védő funkciójának fokozása, ott ahol a támadás, sértés történt.
Az irha vastagodásának intenzitását, az elváltozás folyamatok gyorsaságát, súlyosságát a konfliktus intenzitása határozza meg. Egy enyhe konfliktusnak lassan növekvő, és lassan (gyakran észrevétlenül elbomló) bőrvastagodás a következménye. A súlyosabb konfliktusok elváltozásai (ugyanannyi idő alatt) nagyobbra nőnek, és a megoldás utáni szakasz is intenzívebb. Vérzés, vérezgetés az epileptokrízis idején fordulhat elő - a megoldási, gyógyulási szakasz közepén.
Alapvető különbség a festékes bőrdaganat és a nem festékes bőrdaganat (övsömör K.A.) között, hogy az elbontásuk más tünetekkel jár. A festékes melanóma kifakul (ilyenkor úgy hívják, hogy színeváltoztató gombás bőrkiütés - tinea versicolor) és viszket, míg az övsömör (színtelen) észrevétlen daganatelbontása érzékeny, szúró, húzódó fájdalmas ödémásodó apró duzzanatokkal járó folyamat.
Érzelmi konfliktusaik egyformán sértési, sérelmi, sérülés félelmi konfliktusok, viszont a festékes melanómánál a sértés, sértegetés, bántás hangsúlyozódik az érzelmi konfliktusban, míg az övsömörnél, a (lemoshatatlannak érzett, tartós) megszégyenítés, szégyenbe hozás, mocskolás, bemocskolás.
Napégéstől, vegyszerektől nem alakulhat ki bőrrák. Konfliktus nélkül nincs elváltozás! Egy viszkető anyajegy bőrráktól való félelmet, ijedtséget okozhat, pedig az már eleve elbontási fázis, a gyógyulási szakasz jele. Aki ezt nem tudja, bepánikolhat, és visszakapcsol aktív szakaszba, leállítva a viszketést és újra beindítva a vastagodást.
A stagnáló tünetek oda-vissza kapcsolgatásra, rendszeresen visszaeső konfliktus aktivitásra utalnak.
A melanoma, bőrdaganat nem okoz semmilyen élettani komplikációt, a melanóma sem halálos. (Igazából még egy jó kiadós fejfájást sem okoz az agyi gócának duzzanata.) Ezt csak azért mondják, hogy intenzíven féljél tőle, mert akkor gyorsabban nőnek a bőrvastagodások, és akkor szaladni fogsz, hogy megszabadítsanak tőle. Hogyan lehet mégis, hogy néhányan "belehalnak"? Vajon mit csinálnak akkor az emberek,
amikor belehalnak?
Melanoma malignus: rosszindulatú bőrdaganat - de hát tudjuk, rosszindulatú elváltozás nem létezik, félelemből nevezik el annak - mert nem ismerik az értelmes magyarázatát. A malignus alatt végső soron azt értik, hogy mitotikus sejtosztódást látnak, nem értik, nem tudják mitől van. Az újmedicina leírja.
Ha pigmentáció van benne biztosan sérülési, sérülés-félelmi konfliktus, ha nincsen benne pigmentáció az az ún, amelanotikus bőrdaganat, más néven övsömör, aminél a sérülési konfliktus sajátos tartalma a mocskolás, beszennyezés. Övsömör: övön aluli bemocskolás.
Az övsömörről itt.
Biológiailag jobbkezes embernél JOBB oldal- partner vonatkozás, jobb kezes embernél BAL oldal-anya-gyermek (illetve lehet gondozó-gondozott, előd-utód) vonatkozás. Bal kezes embernél fordítva.
Ha az elváltozás a test középvonalában van, akkor vagy mind a kettő egyformán benne van,
vagy "semlegesnemű" a sérülési konfliktus okozó alanya (pl. napégés, vegyszer, stb)
Felhívjuk a t. fórum olvasók figyelmét, hogy a bőrráktól való rettegés, PONT a melanóma beindító konfliktusa. Már a bőrsérülés-félelem is elegendő a melanoma beindításához. Az interneten minden féle rémséget összehordanak ezzel kapcsolatban, valójában nagyon-nagyon ritka a súlyos, nagyobb kiterjedésű elváltozás. Még egy tenyérnyi melanóma és a megoldás utáni szakaszban megjelenő bőrtuberkulózis sem veszélyezteti közvetlenül az életünket.
Bármilyen bőrelváltozása van valakinek, aminek SZAGA VAN, az csak bőr irha lehet. Ott is csak a megoldás utáni szakaszban veselkednek neki a tuberkulózis mycobaktériumok, hogy elbontsák a (korábbi) daganatot.
Ha egy ilyen bűzös bőr (vagy a mell bőr irhája, vagy tejmirigye is) elváltozás látszólag nem gyógyul, akkor valószínűbb a visszaeső konfliktus aktivitás, mint a túlságosan hosszú daganatelbontás.
Akárhogy is, a melanóma elbontásához általában annyi idő kell, amennyi alatt az kialakult. Türelem.